Προς το περιεχόμενο

Αρμόνιο για αρχή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για ρίξε 1 πρώτη ματιά εδώ: http://machines.hyperreal.org/Analogue-Heaven/

που έχει και μεταχειρισμένα και μετά βλέπεις. Πάντως και στα μεταχειρισμένα 200e είναι ψιλολίγα...

 

γενικά δες σε αυτά τα λινκ: http://www.velvetacidchrist.com/links.htm

εκεί που λέει retailers. Έχει κάμποσους με μεταχειρισμένα, να δεις που κυμαίνονται οι τιμές.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μεταχειρισμένο μπορείς να βρείς κάτι αξιόλογο με 350€+ αλλά θα είναι δεκαετίας και δεν νομίζω να ασχοληθείς με προγραμματισμό αν τώρα ξεκινάς όπως λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω συνεχίζω να πιστεύω ότι εαν έχεις Pc και μια καρτούλα ήχου...μια χαρα θα πορωθείς με vst....Και να σου πώ την αλήθεια δεν μου φαίνεται και τοσο τραγικό να τα μάθει...(ειδικά τα free που είναι πολά αρκετα ευκολο προγραμματιστα...)

 

Ασε που με 200euro παίρνεις clavie που θα το έχεις για αρκεετττό καιρό....Ειδικά αν σου αρέσει και συνεχίσεις να γουστάρεις ta vst και τα πλήκτρα...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα (ψιλοαρνητίκό) με τον υπολογιστή είναι όταν δεν θες να τον ανοίγεις και θες απλά να παίξεις κάτι.. και είσαι και πληκτράς.. εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να την έβγαζα μόνο με κοντρόλερ και υπολογιστή.. και λεφτά να μην είχα θα είχα τουλάχιστον ένα πληκτροφόρο μόνο για να παίζω την στιγμή που μου έρχεται.

Εκτός και αν έχεις δυό υπολογιστές και ο ένας είναι συνέχεια ανοιχτός με φορτομένα τα vst και σε περιμένει σε μια γωνιά.. έτσι πάω πάσο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σίγουρα απλά με τόσο χαμηλό budget δεν ξέρω τι παίζει...τεσπα....Βασικά τι θα παίζεις απο μουσική...??

 

 

EDIT: Μολίς βρήκα την λύση......Πάρε ενα αρμόνιο απο αυτά που προτείνατε...το οποίο να έχει touch sensitive πλήκτρα αλλά και midi έξοδο...και είσαι κομπλέτ..... :D

 

τι ιδιοφυία που είμαι ο κερατάς... :p

 

Aντε και σε καλή μεριά....Και μετά ελα να σου πούμε για vst και join the keyboardists' club..... :idea:

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ctk-800 έχει usb interface, άρα μπορώ άνετα να το συνδέω με pc. Αυτό θα πάρω τελικά, πιστεύω είναι ότι πρέπει τελικά, καλύπτει τις περισσότερες πλευρές. :wink:

Δική μου μουσική θέλω να παίζω κυρίως... Έτσι κι αλλιώς αυτά που ακούω δεν παίζονται... Εδώ στην κιθάρα δυσκολεύομαι να τα παίξω :D

Έπαιζα και 2 χρόνια πιάνο μικρός, αλλά το είχα παρατήσει. Θέλω να αρχίσω να παίζω πλήκτρα τώρα γιατί πιστεύω ότι θα με βοηθήσουν πολύ στη σύνθεση των κομματιών μου. Και η κιθάρα από την άλλη, όσο ωραίο όργανο και να είναι, είναι πολύ πιο μονοδιάστατη από τα πλήκτρα, στα οποία μπορείς να βάλεις ότι ήχο θές, όργανο κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου