Προς το περιεχόμενο

Ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ. απιστευτο... ειμαι εκτος εαυτου


fenderiarhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tα νεα απο το μετωπο........: (επιπλεον ο εν λογω υπαλληλος ειναι πολυ ατυχος.........)

 

.....Αφου μιλησα αρχικα με καποιους υπαλληλους οι οποιοι μου τονιζαν συνεχεια οτι ο Κ....ης ειναι πολυ καλο παιδι.........μιλησα τελικα με τον διευθυντη ο ιδιος μου ειπε να κανω αιτηση αναζητησης του δεματος και να ακολουθηθει μια διαδικασια προκειμενου να αποζημιωθω (αιτησεις, επικοινωνια με τον αποστολεα........κ.λ.π κ.λ.π κ.λ.π......) επιπλεον εκανα αναφορα για τον συγκεκριμενο υπαλληλο τοσο στον προισταμενο στο Ν.Κοσμο οσο και στα κεντρικα της Αγ.Παρασκευης ενω θα κινηθω και νομικα εναντιον του (οχι οτι θα βγει κατι με αυτο....αλλα ειναι χρησιμο για αλλους σκοπους......)

 

Το αστειο της υποθεσης.....γυρνωντας απο τις ταχυμεταφορες και φτανοντας στην εξωπορτα του σπιτιου πεφτω πανω σε εναν υπαλληλο των ταχυμεταφορων ο οποιος εβαζε κατω απο την εξωπορτα μια ειδοποιηση των ταχυμεταφορων για αλλο ενοικο της πολυκατοικιας.....και δυστυχως το ονομα ηταν το σωστο....Κ....ης.......... αυτο που επακολουθησε ηταν αρκουντως ικανοποιητικο............

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το αστειο της υποθεσης.....γυρνωντας απο τις ταχυμεταφορες και φτανοντας στην εξωπορτα του σπιτιου πεφτω πανω σε εναν υπαλληλο των ταχυμεταφορων ο οποιος εβαζε κατω απο την εξωπορτα μια ειδοποιηση των ταχυμεταφορων για αλλο ενοικο της πολυκατοικιας.....και δυστυχως το ονομα ηταν το σωστο....Κ....ης.......... αυτο που επακολουθησε ηταν αρκουντως ικανοποιητικο............

 

ε αντε πες τι εγινε με λιγα λογια ρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν με ρωτας αν χειροδίκησα η απαντηση ειναι οχι (αν και ηρθαμε σε σωματικη συνευρεση :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D )........εγινε ενα κακοφωνο πανδαιμονιο στην εισοδο της πολυκατοικιας και του εξηγησα οτι δεν θα ξεμπερδεψει ευκολα ......καθε λεπτο που περναει (και με οση περισσοτερη γραφειοκρατια αντικρυζω) κουρδιζομαι περισσοτερο.......

 

(παρεπιπτοντως χτες οταν ενημερωθηκα απο τις ταχυμεταφορες οτι χαθηκε το δεμα μου ειπαν οτι σημερα το πρωι θα στειλουν τον υπαλληλο να ψαξει για το χαμενο δεμα μηπως και του επεσε σε καποιον απο τους αλλους προορισμους του....τωρα πως το εψαχνε παραδιδοντας ειδοποιησεις εξω απο την πορτα μου ειναι ενα θεμα..... :D :D :D :D :D :D :D )

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα καλα νεα που δειχνουν την διαφορα των δυο κοσμων......

 

Μιλησα με τους Αμερικανους και αφου τους εξηγησα την ολη κατασταση μου απαντησαν οτι αν σε 2 εβδομαδες εξακολουθησει να δεμα να μην υπαρχει (οπως φαινεται και απο το tracking number) θα μου δωσουν οι ιδιοι full refund και θα κανουν οι ιδιοι claim στα ταχυδρομεια.......

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σώπα ρε αυτό γίνεται και με τους Έλληνες..... μετά την κλωτσά που θα φας στα πισινά για να ξεκουμπιστείς από το μαγαζί :roll:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γίνουμε και πάλι ξεφτίλα και γιατί; Επειδή ο κάγκουρας το ταχυδρομέας λιμπίστικε (όπως φαίνεται τουλάχιστον) το μπλιμπλικι του φεντεριάρη. Κι εγώ απορώ γιατί τόσο καιρό μας έχουν οι Ευρωπαίοι στη μπάντα. Αν γίνονται τέτοια χαζά σε μικροπράγματα, φαντάσου τί γίνεται σε μεγαλύτερο επίπεδο...

Το πήγα μακριά, αλλά τα πήρα με την γυφτιά και την τσαπατσουλιά μας ρε γμτ :evil:

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έρχεται η αντίδραση πολιτισμένων εμπόρων (όπως στην προκείμενη ο Αμερικανός) και μπήγει το μαχαίρι πιο βαθιά στο γαμώτο του όλου θέματος!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου