Προς το περιεχόμενο

Ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ. απιστευτο... ειμαι εκτος εαυτου


fenderiarhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το θεμα ειναι πως αν ο υπολοιπος πολιτισμενος κοσμος αντιληφθει οτι εχουν να κανουν με καλαμπορτζηδες συντομα και για την Ελλαδα θα γραφουν το αντιστοιχο που ηδη στο ιντερνετ πολυ συχνα βλεπει κανεις σε πολλα site: sorry we do not ship to indonesia.......και μετα καπουτ.....παλι με τους εδω μεγαλεμπορους θα ασχολουμαστε........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και πάλι ρε γαμώτο, έχουμε χίλιες δυο καθυστερήσεις. Όταν ήμουν Γερμανία, του θωμά τα πράγματα έρχονταν την επόμενη μέρα αν έκανες παραγγελία πριν τις 12 το μεσημέρι. Εδώ κάνουν τόσο καιρό να ρθουν σε μερικές περιπτώσεις. Και υπάρχουν αρκετοί που αντί να τα χώσουν στα ελτα, τα χώνουν στον θωμά με μειλ...

Πόσο ρόμπα πια

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το παράδειγμά σου είναι ψιλοάκυρο καθώς ο Θωμάς είναι Γερμανός. Κι εγώ όταν παραγγέλνω διάφορα βιβλία online από τον αγροτύπο μου έρχονται την επόμενη εργάσιμη. (εκτός από ένα τελευταίο που έκανε 2 βδομάδες να έρθει :evil: :evil: )

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά ο θωμάς στέλνει το ίδιο γρήγορα στη Γαλλία, στην Ιταλία, στην Ελβετία, στην Ισπανία κλπ κλπ ΕΚΤΟΣ από εδώ. Και αυτό γιατί τα ταχυδρομία στις περισσότερες ευρωπαϊκές χώρες έχουν πλήρη συνεργασία με κουριερ (πχ. η Deutsche Post με την DHL), ενώ εδώ έχουν πλήρη συνεργασία με τα Γκούντις δίπλα στο ταχυδρομείο

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά ο θωμάς στέλνει το ίδιο γρήγορα στη Γαλλία' date=' στην Ιταλία, στην Ελβετία, στην Ισπανία κλπ κλπ ΕΚΤΟΣ από εδώ. Και αυτό γιατί τα ταχυδρομία στις περισσότερες ευρωπαϊκές χώρες έχουν πλήρη συνεργασία με κουριερ (πχ. η Deutsche Post με την DHL), ενώ εδώ έχουν πλήρη συνεργασία με τα Γκούντις δίπλα στο ταχυδρομείο[/quote']

 

Δεν έχουν πλήρη συνεργασία αλλά τους ανοίκουν!! πχ η DHL έχει την Deutsche Post.

 

Η Ελλάδα γεωγραφικά είναι αποκομμένη από τις άλλες χώρες, και η συχνότητα των πτήσεων δεν είναι ούτε στο μισό σε σχέση με τη συχνότητα που έχουν οι άλλες χώρες.

 

¶σε που τα δέματα με UPS και DHL από Γερμανία έρχονται οδικώς στην Ελλάδα! Δε χρειάζεται πάντα να κατηγορούμε τα ταχυδρομεία, τουλάχιστον από Ευρώπη τα αεροπορικά μου έρχονται σε 3 μέρες με απλό ταχυδρομείο και τα οδικά πάντα σε μία εβδομάδα, και οι ειδοποιήσεις έρχονται πάντα την επομένη της άφηξης του δέματος στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ψιλοπρόλαβες flea. Απλώς να θυμήσω μόνο ότι η απόσταση Μονάχου-Παρισιού είναι ίδια με την Αθήνα-Θεσσαλονίκη και τα γερμανικά σύνορα από τα ιταλικά είναι πιο κοντά απ' ότι είναι η απόσταση Αθήνα-Πάτρα. Μην κολλάμε στο ότι είναι άλλα κράτη και άρα παίζουν τεράστιες αποστάσεις. Χώρια που οδικώς έχουν δυο επιλογές:

1) περνούν από χώρες που όντας μη μέλη της εε πρέπει να φάνε πόση ώρα σε τουλάχιστον 4 τελωνεία

2) Να έρθουν μέσω Ιταλίας, οπότε θα χάσουν μια μέρα στο καράβι

 

Και μια τρίτη που μόλις μου ήρθε: Για να γλυτώσουν πλέον από τελωνείο, να πάρουν την διαδρομή: Γερμανία--> Αυστρία--> Ουγγαρία--> Ρουμανία--> Βουλγαρία--> Ελλάδα! Σιτ χαϊ εντ γουοτς δλδ

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν πλήρη συνεργασία αλλά τους ανοίκουν!! πχ η DHL έχει την Deutsche Post.

 

To λένε ιδιωτικοποίηση.

Φτου, κακά και πιπέρι στη γλώσσα που λες τέτοια πράγματα, ανθέλληνα... και έχεις και αγγλικούς στίχους.

 

:) :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου