Προς το περιεχόμενο

Βοηθείστε έναν άμοιρο ερωτευμένο κιθαρίστα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερίζω όλο το noiz!

Φίλοι μου, είμαι απεγνωσμένος!

Θέλοντας να αγοράσω την δεύτερη ηλεκτρική μου κιθάρα,ύστερα από 3 μήνες ανελέητο ψάξιμο,παίξιμο,ξαναψάξιμο στο ιντερνετ,ξαναπαίξιμο,ξαναδοκιμές κ λοιπα κ λοιπα, ανακαλύπτω την μάρκα fernandes.....κ ερωτεύομαι τον ήχο.....όχι όμως κ την κιθάρα που έπαιξα (revolver, emg81/ fernandes sustain). Επειδή θέλω η κιθάρα που θα πάρω να με γεμίζει κ εξωτερικά, κ επειδή ο ήχος της κιθάρας αυτής κυριολεκτικά με τρέλανε (τον βρήκα καλύτερο κ από κιθάρες 1800 ευρω και ύστερα από δοκιμές σε πολλούς ενισχυτές κ με δικά μου πετάλια), έριξα ο κακομοίρης λίγο ψάξιμο να δω τι άλλο έχει να μου προσφέρει η fernandes....κ πέφτω πάνω σε αυτό

http://www.fernandesguitars.com/vortex/vortex-elite.html

κ ερωτεύομαι. Έχει επάνω Ο,ΤΙ θέλω σε μια κιθάρα....Τα προβλήματά μου είναι δύο.

Πρώτον:θέλω να την δοκιμάσω πριν αγοράσω.....κ εδώ έρχεται το δεύτερο κ σημαντικότερον....

Ο μοναδικός αντιπρόσωπος στην ελλάδα, "Διαμαντόπουλος" ΔΕΝ ξέρει ΠΟΤΕ και ΑΝ θα έρθει η κιθάρα αυτή!!!!!Δλδ αν είναι δυνατόν!!!!Ύστερα από πολλές επισκέψεις κ τηλέφωνα, το μοναδικό που έχω αποσπάσει είναι ένα "ξανα επικοινώνησε μετά το πάσχα,να ξέρουμε σίγουρα" κ ένα "ναι,μάλλον μπορεί να είναι στην παραγγελία"....

Δεν ξέρω τι να κάνω!Η κιθάρα αυτή μου έχει πάρει τα μυαλά κ δεν ξέρω που αλλού μπορώ να την βρω!!!

Ξέρει λοιπόν κανείς κανένα άλλο μαγαζί στην Αθήνα που να εμπορεύεται fernandes????

Είναι ψιλο επείγον μιας κ ετοιμαζόμαστε για μεγάλο Live σε 2 μήνες κ θα ήθελα να εμφανιστώ με μια κιθάρα που να παίζει το είδος μουσικής που αγαπάω:metal ^_^

 

Σορυ αν ζάλισα κανέναν!Απλά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πια :(

 

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η απόγνωση συνεχίζεται!

Δυστυχώς δεν μπορέσαμε ούτε στον παναγόπουλο να φέρουμε την κιθάρα (αν και πρέπει να ομολογήσω ότι το παλικάρι που μιλήσαμε ήταν πάρα πολύ εξυπηρετικό!!!).

Καμία άλλη βοήθεια παίδες?

 

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ηχόραμα είχα τηλεφωνήσει, μου λένε άλλο το internet dealing και άλλο το κατάστημα. Επίσης εγώ θέλω την κιθάρα σε metallic black κ μου λέει ο τύπος στο τηλέφωνο ότι "αφού δεν υπάρχει επιλογή χρώματος στο site δεν μπορείς να επιλέξεις άλλο". Κ δυστυχώς έχει μόνο το camo που δίνει +100 ευρωπουλα στην τιμή λόγω σχεδίου (κ δεν μου αρέσει κι όλας :( )

 

Στο Intune δεν έχω πάρει,θα δοκιμάσω παρασκευη!

thx

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαγωγέας είναι ο Διαμαντόπουλος ...........  :-X :-X

 

Μεταπωλητής το Unison. Καμαρούλα μια σταλιά και πολύ καλά παιδιά μα αν δεν το φέρνει ο αποπάνω.......... :-\

 

Παραεισαγωγή ή κανείς απο δω μέσα ..........

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βρεις τίποτα και δεν την πάρεις απο Ελλάδα ρίξε μια ματιά και εδώ:

 

http://www.projectmusic.net/vortex-elite---metallic-black-satin-hardcase-included-5997-p.asp

 

Θα πρέπει να κάνεις παραγγελία μέσω internet όμως.

Greg Howe scares me..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου