Προς το περιεχόμενο

dhl vs speedex ποιά είναι χειρότερη


Ποια είναι χειρότερη?  

10 μέλη ψήφισαν

  1. 1. dhl or speedex



Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 minutes ago, redeemer said:

με γενική ταχυδρομική.

Η οποια μολις ανακοινωσε οτι κλαταρησε

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μέσα σε όλα η ΑΠΌΛΥΤΗ ψυχεδέλεια...

Παραγγέλνω την ΤΕΤΆΡΤΗ ένα pickguard από το Hong Kong ,9 ευρώ ΜΕ τα μεταφορικά.

ΧΘΕΣ χτυπάει το κουδούνι και ο κούριερ της ACS μου το παραδίδει..

Τι διάολο με FANTOM το έστειλαν;

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ η μόνη εταιρεία με την οποία είχα θέμα ήταν η Speedex. Όχι τόσο για την καθυστέρηση (λογικό με κορωνοϊο) όσο για το γεγονός ότι είχα μιλήσει με πέντε άτομα στο τηλέφωνο για να γίνει αλλαγή του σημείου παράδοσης, όλοι με δια βεβαιώσανε ότι θα φέρουν το πακέτο αλλού (φυσικά ποτέ δεν έγινε) και σε δύο e-mail που έστειλα μέσω της επίσημης φόρμας επικοινωνίας στην σελίδα δεν μου απάντησε κανείς. Τελικά έκανα καταγγελία στην Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων και το θέμα λύθηκε (πήρα αποζημίωση).

 

Γενικά πάντως με Ελτά Κούριερ και ACS είμαι ευχαριστημένος αν και προτιμώ παραλαβή από το χώρο τους και όχι να περιμένω σπίτι.

 

fun fact: 9/10 κούριερ μου αφήνουν μήνυμα. Η μόνη περίπτωση που κάποιος έφερε πράγμα και δεν ήμουν εκεί ήταν όταν έφεραν ολόκληρη κιθάρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, dimsonic said:

Η οποια μολις ανακοινωσε οτι κλαταρησε

 

κλασικ πατερν στο ελλαδισταν, οπως παλια ειχε κλεισει η NET-one η μόνη σοβαρη εταιρία τηλ/κοινωνιών.

 

Γενικά εννοείται ΕΛΤΑ, δεν νομίζω να επιδέχεται κουβέντα αυτό!

Επεξεργασμένο από rgxinap
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ουρές έξω από elta courier, e-shop, acs, γενική κλπ φτάνει στο δίπλα τετράγωνο

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή λέμε τα κακά, να λέμε και τα καλά.

Μπράβο στην ACS για την τόσο γρήγορη αποστολή.

Παρέλαβα μέσα σε 4 εργάσιμες ημέρες έναν δονητή που ουδέποτε παρήγγειλα.

(από τοίχο φίλου)

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι εταιρείες κάνουν τη δουλειά τους όπως περίπου το ΕΣΥ. Υπολογίζουν στατιστικά τον φόρτο εργασίας τους στην συγκεκριμένη ή επόμενη χρονική στιγμή και προσλαμβάνουν πχ ένα κλάσμα του αναλογούντος προσωπικού (όχι φυσικά το αναλογούν).

Αστάθμητοι παράγοντες (=black Friday, White Sunday, Bloody stupid Monday) δεν λαμβάνονται υπόψη.

και φυσικά στα ζόρια, (αν θέλεις σώνει και καλά να εξυπηρετηθείς) αυξάνουν τον τιμοκατάλογο όπως έκανε προχτές η γενική και όπως κάνουν τα ιδιωτικά νοσοκομεία.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινε (προ)Χριστουγεννιατικο θαυμα

Το προιον ελεγε παραδοση σε 1-3 εργασιμες.
Το παρελαβα την 8η εργασιμη ή 10η ημερολογιακη (7/12 η παραγγελια, 17/12 η παραλαβη).

Κι αυτο θαυμα ειναι.
Στο tracking φαινεται καθαρα οτι το φταιξιμο ειναι της ACS.
Το καταστημα ηταν αψογο, παρεδωσε την επομενη μερα της παραγγελιας το δεμα στην acs.

Στα συν της ACS ομως, ειναι οτι οχι μονο χτυπησε το κουδουνι ο μεταφορεας και δεν αφησε απλα χαρτακι, αλλα με πηρε και τηλεφωνο (το ειχα βαλει στις σημειωσεις) επειδη δεν ανοιξα (ειχα βγει για λιγο εξω), και ετσι εγινε η παραδοση κανονικα.

Πρεπει ομως  και τα καταστηματα να αναλαβουν δραση και να πιεσουν για το προβλημα με τις εταιρειες κουριερ,
Στο τελος στα καταστηματα θα μετακυλισει το προβλημα με μειωμενες πωλησεις, αρνηση παραλαβης κλπ.

 

Ηδη εχω κανει μια ακυρωση (για καθυστερηση απο ΕΛΤΑ κουριερ) και μου εγινε αμεσα ολικη επιστρoφη χρηματων απο το καταστημα.

Και λεω ολικη γιατι ενημερωσα δευτερο καταστημα οτι αν δεν παραλαβω (παλι με ΕΛΤΑ) μεχρι Παρασκευη 18/12 την παραγγελια που εγινε στις 5/12, θα ζητησω ακυρωση και επιστροφη μου το επαιξε δυσκολο και οτι δεν θα γινει επιστροφη των μεταφορικων.

Δεν ειναι το θεμα τα 7-8 ευρω, ισως και τα διπλα αν υπολογιζουν και τα μεταφορικα επιστροφης, αλλα το νταβαντζιλικι.

Εγω φταιω που δεν μου παρεδωσαν εγκαιρα για να πληρωσω τις οποιες ζημιες?

Μολις ειπα οτι θα κανω "αρνηση παραλαβης" το γυρισαν στο θα δουμε.

Εδω πληροφοριες δικαιωματα κλπ
https://www.elta-courier.gr/static/pdf/-ΟΡΟΙ-ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ.pdf
https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Postal/FAQ/index.html

κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου