Προς το περιεχόμενο

Διαφορά κουλτούρας.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Δεν εχει να κάνει αυτό το post τόσο με την ψύχωσή μου με τα crt monitors και εν γένει τα vintage μηχανήματα. Αυτό ειναι δικό μου πρόβλημα 😛 .

Αλλά εχω ενα θέμα με το πως συμπεριφέρονται σε αυτά οι άνθρωποι .

Η άποψη "δικό μου είναι, το βάζω φωτιά και το καίω", δεν εχει εφαρμογή σε εμένα.

Ο σεβασμός στην τεχνολογία για εμένα είναι εκ των ων ουκ ανευ.

Για να μην σας κουραζω.

Στο πρωτό video, ενας τσογλανος σπάει για την πλάκα του ενα crt pc monitor.

 

Στο δευτερο, ένας απίστευτος τύπος, μερακλης, ανασταίνει ένα crt pc monitor.....κυριολεκτικά .

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλοί ψαγμένοι gamers προτιμούν ακόμα τα crt μονιτορς και για το refresh rate και για το latency.

 Το latency τους αλλά και για κάποιους το refresh rate αποδίδεται (το πρώτο συντριπτικά) πολύ καλύτερα ακόμα και με το δικό μου AOC gaming μονιτορ με το VRR και το ULLM

 

 Δεν είδα ακόμα τα βίντεο που παρατέθηκαν, έγραψα πρώτα το post και θα τα δω γιατί λατρεύω τέτοια βίντεο, βλέπω συνέχεια ως λάτρης από μικρό παιδί της τεχνολογίας (ιδιαίτερα των Η/Υ και των περιφερειακών τους)  και σεβασμό για όλες τις εποχές της, ακόμα και τις προγενέστερες από εμένα.

 

@LK Άμα θες πάμε να τον δείρω αλλά μετά θέλω να με αθωώσεις στο δικαστήριο. Αν ήμαστε και τυχεροί και πέσουμε σε εισαγγελέα και δικαστες λάτρεις της τεχνολογίας το έχουμε πιστεύω πρωτόδικα.........................................χαχαχαχαχαχαχαχα

Επεξεργασμένο από cos_dr
  • Like 1
  • Χαχα 6

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλλιτέχνης πάντως ο restorer 🤯

 Να τον βάλουμε στο ΔΗΜΟΣΙΟ αλλά θα τον φάνε οι άλλοι γιατί τον βλέπω δουλευταρά.

 χαχαχαχαχαχαχα

Επεξεργασμένο από cos_dr

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αυτός είναι μάστορας!... το τηλεφωνάκι του κανείς να τον έχομεν υπόψη?... 😀

  • Like 1
  • Χαχα 2

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου