Προς το περιεχόμενο

Περιεργοι θορυβοι


geka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προφανώς εφ όσον ηχογραφείς με το κινητό ένας φταίχτης είναι αυτό.

Επίσης αντικαθιστάς το πολύμπριζο και αποφεύγεις την πρίζα που παρουσιάζει πρόβλημα.

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

προφανώς εφ όσον ηχογραφείς με το κινητό ένας φταίχτης είναι αυτό.

Δεν ηχογραφω με το κινητο. Ηχογραφω μεσω reaper με μικροφωνα η  di τα βραδια.Το κινητο το εβαλα τωρα για ν γραψω κτ στα γρηγορα για να το βσλω στο νοιζ. Ειπα οτι οτσν εχω το κινητο μαζι μου κανει μερικες φορες παρεμβολες. 

6 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Επίσης αντικαθιστάς το πολύμπριζο και αποφεύγεις την πρίζα που παρουσιάζει πρόβλημα

Ναι ετσι λυνω το προβλημα με τον εναν θορυβο. Κανει διαφορα και σε ολες τις πριζες, απλα τον ενα θορυβο εντοπισα μονο στη μια.

 

Τι να πω δεν ξερω τι γινεται. Να ηξερσ οτι ηταν οι λαμπες να τις αλλαζα σιγουρα.

Παντως σ ευχαριστω γ την ανταποκριση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και κάτι ακόμη πέραν του πολύμπριζου , επειδή λίγη σκόνη και μπόλικη εποχιακή υγρασια είναι συνδυασμός που μπορεί να δώσει περίεργες ενδείξεις όπως οι δικές σου ,  αν θέλεις βέβαια κι αν μπορείς , κάνε του ένα καλό φύσημα με αέρα πεπιεσμένο . Φρόντισε ο πεπ. αέρας να μην εχει υγρασία !!! Δεν ξέρω αν πουλάνε σε μικρες μποτίλιες. Αν όμως εχεις κομπρεσεράκι άστο 4-5 λεπτα να βγαζει αέρα αβίαστα , με ανοιχτες βαλβιδες να φυγει η υγρασια. Μετα μπορεις να φυσήξεις στο εσωτερικο του ενισχυτή. Μπορεις και πρεπει να συνδυασεις το φυσημα με κάποιο ηλεκτρικο σκουπάκι για απορρόφηση της σκόνης. Ελπίζω να πάνε ολα καλά!

🐶

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, fanisatt είπε

αν θέλεις βέβαια κι αν μπορείς , κάνε του ένα καλό φύσημα με αέρα πεπιεσμένο . Φρόντισε ο πεπ. αέρας να μην εχει υγρασία !!! Δεν ξέρω αν πουλάνε σε μικρες μποτίλιες. Αν όμως εχεις κομπρεσεράκι άστο 4-5 λεπτα να βγαζει αέρα αβίαστα , με ανοιχτες βαλβιδες να φυγει η υγρασ

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Τι είναι αυτές οι μποτιλιες; ούτε που ξέρω. Τον ενισχυτή εννοείς να καθαρίσω έτσι;;Πάντα σκεφτόμουν να το κάνω και φοβόμουν μη ρουφηξω κ τπτ αλλο από το εσωτερικο του μαζί..... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, geka είπε

Τον ενισχυτή εννοείς να καθαρίσω έτσι;;Πάντα σκεφτόμουν να το κάνω και φοβόμουν μη ρουφηξω κ τπτ αλλο από το εσωτερικο του μαζί..... 

 

Τον ενισχυτή ναι. Ηρθε η ώρα φίλε μου να τον καθαρίσεις.... Καταλαβαίνω την ανησυχία σου . Γκούγκλαρε λίγο και μάλλον θα τα βρεις όλα στο διαδίκτυο.  Πρεπει να πουλάνε πεπιεσμένο αερα σε μικρες μποτίλιες. Σαν το αεροζολ εννοώ. Μακάρι να ειχες ενα κομπρεσεράκι... Συνήθως κατι τετοιες δουλειες, κανεις δεν θα τις κάνει πιο προσεκτικά απο σένα.....!!

Επεξεργασμένο από fanisatt

🐶

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το πάω μάλλον αν είναι σε έναν που ασχολείται. Είμαι επιρρεπής στις γκάφες...... Σ ευχαριστώ. Μακάρι να ναι αυτό μόνο. Έχω μια αίσθηση όμως ότι κάτι περίεργο παίζει με το ρεύμα. Το σπίτι βέβαια είναι καινουριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου