Προς το περιεχόμενο

ρε ματζόρε. (ή μάλλον ...μινόρε)


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Είτε αρέσει είτε δεν αρέσει σε κάποιους η ζωή προχωρά με τους παράνομους.

Αν δεν υπήρχαν άνθρωποι να παραβαίνουν τους νόμους δεν θα υπήρχε εξέλιξη.Θα ειμασταν ακόμη στις σπηλιές σαν πίθηκοι.

Η παράνομοι έφεραν την γαλλική επανάσταση οι παράνομοι την επανάσταση του 21 .

Και ο Σωκράτης ως παράνομος δικάστηκε.

Κατά την άποψη μου η οποία συμβαδίζει με την πραγματικότητα οι παράνομοι είναι αυτοί που ως ανώτεροι σκεπτόμενοι άνθρωποι εξελίσσουν το ανθρώπινο είδος.

 

Η ζωή προχώρα με πειθαρχία και τήρηση των δεσμεύσεων και των υποχρεώσεων μας. 

 Οταν κάνανε αυτά που λες υπήρχαν ένα δις άνθρωποι με μέσο όρο ηλικίας τα 36.

 Αν καθόταν φρόνημα τότε ο κόσμος που λες θα ειχαμε διπλάσιο πληθυσμό πιο νωρίς και θα παίζαμε gran turismo από το 1940.

 Τα 7 δις με επανάσταση θα τα τσϊσουμε? 

 Με καινοτομίες και συνθετικό, κλωνοποιημενο φαγητό θα τα τσϊσουμε και με εκτυπωμένα σπίτια θα το στεγάσουμε στη γη και σε άλλους πλανήτες στο σύστημα μας. 

 Αν κρατούσε ο Σωκρατης το στόμα του κλειστό θα είχαμε προχωρήσει μια ώρα αρχυτερα. 

 Λοιπόν, εγώ είπα 😂

 

 Δεν υπάρχει άλλος δρόμος σε τέτοιες καταστάσεις. Μόνο ο ολοκληρωτισμος. Ο αυταρχισμός. Η πειθαρχία. Η υπακοή και η παρότρυνση των γύρω μας για υπακοή με ευλάβεια και πίστη στους θεσμός και τα εργαλεία 

 

 Ο ιός δεν έχει συναισθήματα, δεν έχει γνώμη, δεν Διαπραγματευεται, δεν εκλογικευεται, δεν κοροϊδεύεται. Δεν αστειεύεται. 

 

 Ο ιός αντιμετωπίζεται είπαμε πως. 

 Με τυφλή εμπιστοσύνη στην επιστήμη. Με την αποτελεσματικότητα του καπιταλιστικου συστήματος. 

 

 Μόνο έτσι θα ζήσουμε καλύτερα και θα έχουμε ελπίδα να ζήσουμε πολύ καλύτερα και ακόμα καλύτερα οι επόμενες γενιές. 

 

 Ο κόσμος θέλει την αλλαγή. 

 Αυτο είναι το restart. 

 Ετσι λειτουργούμε και θα λειτουργουμε πιο σωστά. 

Με λιγότερες απώλειες 

 

Περισσότερη, σκληρότερη δουλειά με υπακοή, πειθαρχία και στήριξη στην κυβέρνηση των κουμπάρων.... ε συγνώμη, των τεχνοκρατων και η ελευθερία θα έρθει πιο γρήγορα. 

 

 Και μαζί με την ελευθερία θα έρθει και η αειφορος ανάπτυξη. 

 

 Τα πάρτυ και οι βόλτες μπορούν να περιμένουν. 

 

Καθολική και απόλυτη εφαρμογή των μέτρων με μηδενική ανοχή. 

 Το θέλει ο ΛΑΟΣ. 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Η ζωή προχώρα με πειθαρχία και τήρηση των δεσμεύσεων και των υποχρεώσεων μας. 

 Οταν κάνανε αυτά που λες υπήρχαν ένα δις άνθρωποι με μέσο όρο ηλικίας τα 36.

 Αν καθόταν φρόνημα τότε ο κόσμος που λες θα ειχαμε διπλάσιο πληθυσμό πιο νωρίς και θα παίζαμε gran turismo από το 1940.

 Τα 7 δις με επανάσταση θα τα τσϊσουμε? 

 Με καινοτομίες και συνθετικό, κλωνοποιημενο φαγητό θα τα τσϊσουμε και με εκτυπωμένα σπίτια θα το στεγάσουμε στη γη και σε άλλους πλανήτες στο σύστημα μας. 

 Αν κρατούσε ο Σωκρατης το στόμα του κλειστό θα είχαμε προχωρήσει μια ώρα αρχυτερα. 

 Λοιπόν, εγώ είπα 😂

 

 Δεν υπάρχει άλλος δρόμος σε τέτοιες καταστάσεις. Μόνο ο ολοκληρωτισμος. Ο αυταρχισμός. Η πειθαρχία. Η υπακοή και η παρότρυνση των γύρω μας για υπακοή με ευλάβεια και πίστη στους θεσμός και τα εργαλεία 

 

 Ο ιός δεν έχει συναισθήματα, δεν έχει γνώμη, δεν Διαπραγματευεται, δεν εκλογικευεται, δεν κοροϊδεύεται. Δεν αστειεύεται. 

 

 Ο ιός αντιμετωπίζεται είπαμε πως. 

 Με τυφλή εμπιστοσύνη στην επιστήμη. Με την αποτελεσματικότητα του καπιταλιστικου συστήματος. 

 

 Μόνο έτσι θα ζήσουμε καλύτερα και θα έχουμε ελπίδα να ζήσουμε πολύ καλύτερα και ακόμα καλύτερα οι επόμενες γενιές. 

 

 Ο κόσμος θέλει την αλλαγή. 

 Αυτο είναι το restart. 

 Ετσι λειτουργούμε και θα λειτουργουμε πιο σωστά. 

Με λιγότερες απώλειες 

 

Περισσότερη, σκληρότερη δουλειά με υπακοή, πειθαρχία και στήριξη στην κυβέρνηση των κουμπάρων.... ε συγνώμη, των τεχνοκρατων και η ελευθερία θα έρθει πιο γρήγορα. 

 

 Και μαζί με την ελευθερία θα έρθει και η αειφορος ανάπτυξη. 

 

 Τα πάρτυ και οι βόλτες μπορούν να περιμένουν. 

 

Καθολική και απόλυτη εφαρμογή των μέτρων με μηδενική ανοχή. 

 Το θέλει ο ΛΑΟΣ. 

Φίλε μου είτε σου αρέσει είτε όχι τα μέτρα ισχύουν για τους υπακούους.

Βλέπεις να πειθαρχεί η άρχουσα τάξη;Φυσικά και όχι.Βλεπεις να πειθαρχούν όσοι έχουν τα φράγκα;Όχι.

Βλέπεις να πειθαρχούν όσοι είναι έτσι κι αλλιώς ελεύθεροι και δεν νοιάζονται για τις επιπτώσεις; Όχι.

Μόνο μάζες των σκλάβων υπακούν στους νομούς.

Πάντα έτσι ήταν και πάντα έτσι θα είναι.Ειναι φύση τέτοια βλέπεις.Εντροπια.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Βλέπεις να πειθαρχεί η άρχουσα τάξη;Φυσικά και όχι.

 

Εγω πάντως πειΘαρχΑω.

Δεν κΣερω για την υπολοιπη αρχιδασουσα τάξη, δεν ειμαστε δε και ολη μερα παρεα, ωΝδΟς ΜΠΟΡΕΙ να υπαρχουν και καπΓιοι που δεν πειθαρχουσασαντανε.

Θα επικοινωνησω σύντομα μαζι τους και θα αναΣφαιρω.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άι άι άι τι μαθαίνουμε
ότι "μόνο οι σκλάβοι είναι νομοταγείς", λέει ο ένας, ότι "ο λαός απαιτεί πειθαρχία" λέει ο άλλος, ότι ¨η δημοκρατία μπαίνει σε αναστολή" σε κατάσταση ανάγκης λέει ο τρίτος, οτι "η ζωή προχωράει μόνο με την παρανόμία" VS "η ζωή προχωράει με πειθαρχία και τήρηση των υποχρεώσεών μας".
Το να μην είναι ακριβώς έτσι απόλυτα τα πράγματα, όπως τα απρουσιάζετε, σας περνάει από το μυαλό?

Προσωπικά, συμφωνώ σχεδόν με όλα και διαφωνώ εξίσου σχεδόν με όλα όσα γράφετε, διότι τα θεωρείτε απόλυτα παιδιά! Και δεν είναι. Ούτε όλοι οι "παράνομοι" είναι το ίδιο, ούτε η πειθαρχία στους νόμους (και η πίστη στους νόμους) είναι θέσφατο προόδου, γενικά οι διατυπώσεις σας ορίζουν μεν ένα πλαίσιο συζήτησης (σα να λέμε, το άσπρο και το μαύρο), αλλά η συζήτηση αυτή θα πρέπει να συντελεστεί στη μέση και κατά περίσταση, όχι με αφορισμούς it is what it is.
Παίζει δηλ. ρόλο καθοριστικό σε ποιο νόμο είσαι νομοταγής, σε ποια εντολή πειθαρχείς και σε ποια όχι, ποιες έκτακτες καταστάσεις απαιτούν να ακολουθήσεις τον αρχηγό εις βάρος των δημοκρατικών διαδικασιών, για ποιες εποχές μιλάμε (για την εποχή του Μεγα Αλέξανδρου ή για την εποχή της κοινοβουλευτικής δημοκρατίας;) κ.ο.κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Φίλε μου είτε σου αρέσει είτε όχι τα μέτρα ισχύουν για τους υπακούους.

Βλέπεις να πειθαρχεί η άρχουσα τάξη;Φυσικά και όχι.Βλεπεις να πειθαρχούν όσοι έχουν τα φράγκα;Όχι.

Βλέπεις να πειθαρχούν όσοι είναι έτσι κι αλλιώς ελεύθεροι και δεν νοιάζονται για τις επιπτώσεις; Όχι.

Μόνο μάζες των σκλάβων υπακούν στους νομούς.

Πάντα έτσι ήταν και πάντα έτσι θα είναι.Ειναι φύση τέτοια βλέπεις.Εντροπια.

Δεν εισαι δικός μας εσύ μου φαίνεται. 😂

 Για μάζες και σκλάβους μιλάει η αριστερά που ωραία η ιδεολογία αλλά μόλις κυβέρνησε φορτώθηκαν 150 δις στο δημόσιο χρέος και κυβέρνησε τελικά χειρότερα από ότι θα κυβερνουσαν αυτοί που είναι τώρα, με το e mail χαρδουβελη. 

 

 Δες το πρακτικά το ζήτημα. 

 Και εγώ ρομαντικός σαν εσένα ήμουν αλλά με ρομαντισμό δεν πληρώνονται χρέη και ελλείμματα. 

 Ούτε διαγράφονται με ένα νόμο. 

 

 Εγώ λέω να το σκεφτείς, δεν θέλω να σε πιέσω χαχαχαχα 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Tamtam είπε

Άι άι άι τι μαθαίνουμε
ότι "μόνο οι σκλάβοι είναι νομοταγείς", λέει ο ένας, ότι "ο λαός απαιτεί πειθαρχία" λέει ο άλλος, ότι ¨η δημοκρατία μπαίνει σε αναστολή" σε κατάσταση ανάγκης λέει ο τρίτος, οτι "η ζωή προχωράει μόνο με την παρανόμία" VS "η ζωή προχωράει με πειθαρχία και τήρηση των υποχρεώσεών μας".
Το να μην είναι ακριβώς έτσι απόλυτα τα πράγματα, όπως τα απρουσιάζετε, σας περνάει από το μυαλό?

Προσωπικά, συμφωνώ σχεδόν με όλα και διαφωνώ εξίσου σχεδόν με όλα όσα γράφετε, διότι τα θεωρείτε απόλυτα παιδιά! Και δεν είναι. Ούτε όλοι οι "παράνομοι" είναι το ίδιο, ούτε η πειθαρχία στους νόμους (και η πίστη στους νόμους) είναι θέσφατο προόδου, γενικά οι διατυπώσεις σας ορίζουν μεν ένα πλαίσιο συζήτησης (σα να λέμε, το άσπρο και το μαύρο), αλλά η συζήτηση αυτή θα πρέπει να συντελεστεί στη μέση και κατά περίσταση, όχι με αφορισμούς it is what it is.
Παίζει δηλ. ρόλο καθοριστικό σε ποιο νόμο είσαι νομοταγής, σε ποια εντολή πειθαρχείς και σε ποια όχι, ποιες έκτακτες καταστάσεις απαιτούν να ακολουθήσεις τον αρχηγό εις βάρος των δημοκρατικών διαδικασιών, για ποιες εποχές μιλάμε (για την εποχή του Μεγα Αλέξανδρου ή για την εποχή της κοινοβουλευτικής δημοκρατίας;) κ.ο.κ.

 

Στην παρούσα φάση τα επιστημονικά πρωτόκολλα είναι τα πιο σοβαρά πολιτικό κείμενο. 

 

 Ο ιός λειτουργεί με απολυταρχισμο. Δεν μπορούμε να τον αντιμετωπίσουμε με διαβουλευσεις. Ούτε με κοινωνικά συμβόλαια. 

 

 Θα τον αντιμετωπίσουμε με ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΌ. 

 Ευτυχώς που έχουμε ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΌ και χαιρει ο τρίτος κόσμος την βοήθεια του ΔΥΤΙΚΟΎ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΎ. 

 

 Ευτυχώς που έχουμε ΤΕΧΝΟΚΡΑΤΕΣ στο τιμόνι της χώρας. 

 

 Εγώ δεν ξέρω βέβαια και πολλά γράμματα, από ότι σκαμπάζω δηλαδή μιλάω, αλλά έχω και το άτιμο το ένστικτο που με κάνει ρε παιδί μου να έχω ένα αίσθημα ασφαλείας με αυτό το κυβερνητικό επιτελείο. 

 

 Νιώθω πως θα πάνε όλα καλά. 

 Ο Θεός να τους έχει καλά και να τους φωτίζει. 

Επεξεργασμένο από cos_dr

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Δεν εισαι δικός μας εσύ μου φαίνεται. 😂

 Για μάζες και σκλάβους μιλάει η αριστερά που ωραία η ιδεολογία αλλά μόλις κυβέρνησε φορτώθηκαν 150 δις στο δημόσιο χρέος και κυβέρνησε τελικά χειρότερα από ότι θα κυβερνουσαν αυτοί που είναι τώρα, με το e mail χαρδουβελη. 

 

 Δες το πρακτικά το ζήτημα. 

 Και εγώ ρομαντικός σαν εσένα ήμουν αλλά με ρομαντισμό δεν πληρώνονται χρέη και ελλείμματα. 

 Ούτε διαγράφονται με ένα νόμο. 

 

 Εγώ λέω να το σκεφτείς, δεν θέλω να σε πιέσω χαχαχαχα 

 

Αγαπητέ μου οι ιδεολόγοι συμπεριλαμβάνονται στους σκλάβους.

Οι κυβερνώντες κάθε ιδεολογίας ΔΕΝ πιστεύουν σε αυτήν απλά πουλάνε παραμύθια για τους ανόητους.

Τα χρέη και τα ελλείμματα είναι επίσης για τους σκλάβους.

Αν θες να είσαι ελεύθερος θα πρέπει να είσαι έτοιμος να ζήσεις και ως καλόγερος.

Η απάθεια και η απείθεια ει άι ο δρόμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Αν θες να είσαι ελεύθερος θα πρέπει να είσαι έτοιμος να ζήσεις και ως καλόγερος.

 

 

Αν ινΕ να τρωΓω ετσι φευγω αποΠσε κι ολας (και χωρις να στειλω sms ,ας παρανομιΑσω κε μια φορα στον βΓιο μου ,θα το κοΠσω με τη ΒΑΡΚΑ απο Γλυφαδα μερΓια εχω μια παρκαριΖμενη διπλα στο ΓΙΩΤ μου στην ΜΑΡΙΝΑ )

 

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Superfunk είπε

 

 

Αν ινΕ να τρωΓω ετσι φευγω αποΠσε κι ολας (και χωρις να στειλω sms ,ας παρανομιΑσω κε μια φορα στον βΓιο μου)

 

 

 

Άλλο μοναχός άλλο καλόγερος.

Οι συγκεκριμένοι είναι μοναχοί και όχι καλόγεροι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Αγαπητέ μου οι ιδεολόγοι συμπεριλαμβάνονται στους σκλάβους.

Οι κυβερνώντες κάθε ιδεολογίας ΔΕΝ πιστεύουν σε αυτήν απλά πουλάνε παραμύθια για τους ανόητους.

Τα χρέη και τα ελλείμματα είναι επίσης για τους σκλάβους.

Αν θες να είσαι ελεύθερος θα πρέπει να είσαι έτοιμος να ζήσεις και ως καλόγερος.

Η απάθεια και η απείθεια ει άι ο δρόμος.

Εγώ καλόγερος ζω αρκεί να μπορώ να παίζω video games και να μπορώ να αναβαθμιζομαι. 

 Ετσι έχω μάθει εγώ. 

 Και στο παιδί μου τι να πω τώρα που θέλει το PlayStation 5?

 

 Εγώ έχω νοοτροπία καλόγερου και είμαι προετοιμασμενος και έτσι θέλω να μάθεις κι εσύ? 

 

 Θα μου πει, άσε τις βλσκειες τώρα που λες και κόψε το λαιμό σου να μου το πάρεις γιατί θέλω να παίξω fortnite με RTX όπως το παίζει ο φίλος μου ο Θανάσης. 

 

 Ασε που άμα του πω απάθεια και ιδιαιτεεααπείθεια, εγώ θα τρέχω να βρω κάνα γνωστό να τον βγάλουν από το τμήμα και θα πληρωνω δικηγόρο. Ξέρεις πόσο πάνε οι παραστάσεις? 

 

 Γι αυτό σου λέω. 

 Δες το πρακτικά και όλα καλά θα πάνε. 

 Χαχαχαχαχα 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου