Προς το περιεχόμενο

Ασφάλεια συναντήσεων


D'Ailleurs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Αμάρτησα για ένα πετάλι".....

"Είδα την κοπελάρα, και βγήκα με κιθάρα"

"Μου τις δίνεις και τις δύο, αν σου δώσω την πεθερά μου και ένα tube screamer?"

"Θέλω Tele και κοπέλε"

"Αν έχεις και τέτοια ξάδερφη, αγοράζω και το σπίτι"

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Αν περιμενες λιγο ακομΗ θα σου εβγαζε και την ξαδΕρφη του που κοιμοντουστΑσανε στο παταρι

 

Αποτέλεσμα εικόνας για monica bellucci

 

Δεν μπορουσα να περιμενω διοτι μου εστελνε συνεχως μηνυματα η γυναικα μου να παω σπιτι, πριν προλαβουν και σχολασουν τα παιδια.

 

fashion-2014-02-supermodel-selfies-main.thumb.jpg.939546caeec2576d9ff1c019985506b0.jpg

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ κάτι κακό, αλλά για όποιον ανησυχεί μπορεί πάντα να κλείνει ραντεβού σε ένα προβάδικο και να μοιράζουν το κόστος της ώρας με τον αγοραστή- πωλητή. Όπως αναφέρθηκε πάντως, στο τηλεφωνο καταλαβαίνεις με τι άνθρωπο έχεις να κάνεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποτέ δεν μου έχει τύχει να ανησυχήσω για κάτι τέτοιο, γιατί αγοραπωλησίες κάνω είτε μέσω αποστολής αναγκαστικά (λόγω του ότι μένω σε νησί) είτε μεταξύ φίλων, που γνωριζόμαστε όλοι οι μουσικοί λίγο-πολύ μεταξύ μας.

 

Α ρε, καλά τα λέγανε οι Thunder ....''there is low life in high places....''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν φοβήθηκα να πάω σε σπίτι ή να μου έρθουν. Ίσως επειδή νιώθω αρκούντως επαρκής να ανταποδώσω σε περίπτωση επίθεσης, απόπειρας κλοπής κλπ.
Βέβαια βοηθάει και αυτό που προανάφεραν άλλοι συνομιλητές, το να έχεις μιλήσει με τον άνθρωπο που θα πας ή που θα σε επισκεφθεί - φέης και λοιπά, τα ακούω βερεσέ, τίποτα δεν αντικαθιστα μια απλή , φυσιολογική κουβέντα στο τηλέφωνο με τον άλλον.
Ως εκ τούτου, στις εκατοντάδες συναλλαγές μου δια ζώσης μέσω του Νοιζ, ποτέ δεν είχα πρόβλημα να πάω μέχρι τον Πειραιά από το Χαλάνδρι ή να χαθω στο Κερατσίνι ψάχνοντας ένα home studio ή να μου έρθει κάποιος στο σπίτι των ηλικιωμενων γονιών μου να δοκιμάσουμε έναν ενισχυτή.

Και ένα ευχάριστο περιστατικό:
Δεδομένου ότι λείπω συχνά από την ΑΘήνα, έχω κάνει την 70+χρονη μάνα μου Νοιζού. Κάποια στιγμή, που έλειπα εκτός Ελλάδας πάλι και πούλαγα ένα rehoused πετάλι, ενδιαφέρθηκε ο Ηλίας Ζάικος @ez. Μιλήσαμε στο τηλέφωνο, του είπα τα πώς και που θα πάει και όντως, ο άνθρωπος πήγε και το πήρε από το σπίτι των γονιών μου.

Την επόμενη μέρα, μιλησα με τη μάνα μου στο τηλέφωνο.
"Όλα εντάξει" μου λέει, "ήρθε το παιδί και το πήρε. Τι παιδί δηλαδή, αυτός ήταν μεγάλος άνθρωπος, δεν ηξερα ότι συχνάζουν μεγάλοι άνθρωποι στο φόρουμ με τις αγγελίες".
"Τι λες ρε μάνα", της λέω, "ο άνθρωπος είναι από τους κορυφαίους μπλουζμαν στην Ευρώπη και τον κόσμο, με δισκογραφία, συνεργασίες κλπ" (δεν θυμάμαι πώς ακριβώς της τα είπα, αλλά η απάντησή της ήταν:
"Ωχ ρε παιδί μου! Να μου τα λες αυτά και δεν τον κέρασα ούτε μια πορτοκαλάδα!"
[ Την αγαπώ :) <3 ]
 

Επεξεργασμένο από Tamtam
  • Like 2
  • Χαχα 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω οτι μας σώζει το γεγονός οτι συνήθως οι μουσικοί είναι γενικά καλοί χαρακτήρες. Πάντως καλού-κακού, εγώ έχω πάντα μαζί μου το μυστικό μου όπλο: Η κοπέλα μου είναι καθηγήτρια πολεμικών τεχνών κι αμα τη δείς δε μπάει το μυαλό σου οτι μπορεί να σε πιάσει και να σε δέσει κόμπο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Πιστεύω οτι μας σώζει το γεγονός οτι συνήθως οι μουσικοί είναι γενικά καλοί χαρακτήρες.

 

Οι μουσικοι δεν διαφερουν σαν χαρακτηρες απο την υπολοιπη κοινωνια. Συναντας καθε καθε καρυδιας καρυδι. Απλα, οπως και με τους αθλητες, ειναι δυσκολοτερο να πετυχεις καποιον με τασεις παρανομιας, βιαιοτητας κλπ. 

 

Τι πολεμικη τεχνη διδασκει? 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Τι πολεμικη τεχνη διδασκει? 

Judo. Εκεί είναι η "εξειδίκευση", αλλά κατέχει και aikido & taekwondo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Judo. Εκεί είναι η "εξειδίκευση", αλλά κατέχει και aikido & taekwondo

 

Να, μια τέτοια πρέπει να βρει και ο Νέστορας.

Να δεις μετά τι θα γίνεται όταν του την πέφτουν οι γυναίκες στον δρόμο.

Θα τους τις βρέχει για τα καλά η σύντροφος.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου