Προς το περιεχόμενο

"Κουλαίνεστε" καμμιά φορά ???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου έχει τύχει να νομίζω οτι έχω πάθει εγκεφαλικό και οτι δεν μπορώ να κρατήσω την πένα!

 

Τελικά έκανα λάθος αφού το εγκεφαλικό το έπαθα μέρα που δεν είχα πιάσει κιθάρα στα χέρια μου!

 

Πάντως εκτός από το οτι ορισμένες φορές δεν μπορώ να παίξω ή παίζω λαλακίες μου έχει τύχει να μη μου αρέσει ο ήχος μου και να ψάχνω να βρω τα "τζιτζίκια" στον ενισχυτή ενώ ας πούμε την προηγούμενη μέρα έγραφα και μάλιστα είχα ένα χαμόγελο μέχρι τα αφτιά επειδή ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος από τον ήχο που έφτιαχνα μετά από δοκιμές εβδομάδων.

 

Και ένα 3ο περίεργο είναι το γεγονός οτι μου έχει τύχει να πιάσω μια ευκολόπαιχτη κιθάρα (stratocaster) και να νομίζω οτι δεν με βολεύει με τίποτα το μπράτσο της. Και δεν μιλάμε για δανεική αλλά για μια από τις δικές μου...

 

Μυστήριο πράγμα ο άνθρωπος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μόνο μια φορα...??? αν πάθω κανένα ξαφνικό και δεν καταλαβαίνω ούτε εγώ τι παίζω μετα θέλει τουλαχιστον καμια μέρα για να ξαναπάρει μπρός το moter...

learn to swim...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw,ξαναγράφω γιατί έφαγα τραγική κουλαμάρα αυτό το Σ/Κ,είχα αγοράσει αξεσουαράκια για να ανεβάσω κι εγώ κάτι,και δεν τράβαγα με τίποτε.Δεν έχω εντοπίσει ακόμη τι είναι αυτό που κάποιες μέρες κάποιες περιόδους της ζωής μου με "κουλαίνει" ,αλλά είναι αρκούντως σπαστικό και στεναχωρικό......ήμουν τόσο χάλια,που.....διαφωνούσα με το ηλεκτρονικό κουρδιστήρι για το κούρδισμα....τί άλλο να λέμε.....σε αυτή την περίπτωση παρατάω τις κιθάρες για κάνα διήμερο (αυτό είναι και το μάξιμουμ επιβίωσης στέρησης),και μετά είναι όλα καλά...

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παρατήσουμε τις κιθάρες για κανένα 2ήμερο; Μπρρρρ! Δεν παίζει... Δεν θέλω να το σκέφτομαι... καλύτερα

 

Μήπως υπάρχει άλλη λύση στο πρόβλημα;

 

Ξέρω 'γω, μισό μπουκαλάκι Jack και οι δισκογραφίες των Heep και των Purple εναλλάξ μέχρι να ξεμπλοκάρει το νιονιό;

 

Λεεεέμε τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου