Προς το περιεχόμενο

"Κουλαίνεστε" καμμιά φορά ???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι σύνηθες φαινόμενο, και δεν κάνει διακρίσεις ούτε σε ερασιτέχνες ούτε σε επαγγελματίες.

 

Και η εκτέλεση και η δημιουργικότητα.

 

¨Οταν συμβαίνει, εγώ εχω μάθει να μην το σκέφτομαι καθόλου, το αφήνω και μετά απο λίγο όλα καλά, ξαναέχω την Λάμψη. Ετσι πρέπει, είναι πολλά που επηρεάζουν , κυρίως η ψυχολογία, η όρεξη, η μέρα αν το θέλετε...

 

Δεν νομίζω να υπάρχει μουσικός που να μην το ζεί, να μην ζεί που και που την σπαρίλα.

 

Επίσης αν σας συμβαίνει, μην πιεστείτε να βγάλετε το συγκεκριμένο που προσπαθείτε, παίξτε για λιγο κάτι άλλο πιο απλό, και αυτό βοηθάει, και μετά ξαναγίνεστε πάλι απίστευτες εκτελεστικές, ψυχρές ταχύτατες μηχανές της μουσικής .

 

Πωπω τι ωρα γύρισα, θα με σπάσει πάλι στο ξύλο ο μέθυσος πατριός μου, και θα με κλείσει στο κελάρι αλυσοδεμένο για κανα δυο μέρες χωρίς φαί και νερό. Μα τι λέω , αφου δεν έχω κελάρι, ούτε πατριό.

Καληνύχτα !! Γάβ!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειναι σύνηθες φαινόμενο' date=' και δεν κάνει διακρίσεις ούτε σε ερασιτέχνες ούτε σε επαγγελματίες.

 

Και η εκτέλεση και η δημιουργικότητα.

 

[/quote']

 

Ειδικά για την δημιουργικότητα... γνωστό και ως : artist's block... Κοινώς δεν

ολοκληρώνεις κανένα project-ιδέα. Πα κέ το !!! :cry: :cry:

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμένα μου τύχαινε πάντα αυτό όταν κούρδιζα σε dropped D γιατί σιγά σιγά η κιθάρα ξεκουρδιζόταν,δε μου άρεσε πολύ και ο ήχος.........

¶λλες φορές όμως μπορεί να τύχει κιόλας.

Πχ έπαιζα με ένα φίλο μου χθες,το χέρι μου είχε ιδρώσει,οι pinch harmonics δε έβγαιναν με τίποτα στην αρχή,μόλις πήγαινα να παίξω thrash η πένα αιωρείτο στον αέρα κλπ κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας τυχαίνει καμμιά φορά να προσπαθήσετε να παίξετε και να βρίσκετε τον εαυτό σας απαράδεκτο ?

 

 

αν κουνιεται κανα καλο μωρο στην πιστα, ουτε ξερω αν παιζω μαυρα ή ασπρα πλήκτρα :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως παιδια ειμαι γαματος.Απολαμβανω τη μελετη μου

γιατι ακουω πως ειμαι παιχταρας.Τωρα που μελεταω και μονο πρασιναδες θα γινω πρωταθλητης. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να απαντήσω και στην ερώτηση του thread όχι ποτέ δεν "κουλαίνομαι".......άσε που όλοι μου λένε πως είμαι παιχταράς.....:lol:

 

και πέντε χρόνια να έχω να παίξω με το που πιάνω το μπάσο αρχίζω και παίζω παπάδες.....

 

στο προηγούμενο live δεν πρόβαρα ούτε μια φορά τα κομμάτια και βγήκα και έπαιξα τέλεια με αυτοσχέδια σόλα επιτόπου, ανεβοκατεβάσματα χιλίων-δυο κλιμακων και δε συμμαζεύεται....ούτε που τα ήξερα τα κομμάτια :?: βγαίνω λέω του κιθαρίστα: "από ντο είναι το τάδε κομμάτι;" "ναι" μου λέει....ε και άρχισε το πανηγύρι..........

 

και μετά ξύπνησα.....

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπωπω.... καθε φορα που κουλενομαι τα περνω αγρια... :evil: και δυστυχος την πληρωνει το μπασο μου... ευτυχως τη τελευταια φορα που κουλαθηκα σεν ειχα ακομα το καινουργιο μου μπασο... :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορές που έχω νεύρα (Παίζω πολύ τυποποιημένα,χωρίς αυτοσχεδιασμούς και το μυαλό δεν λειτουργεί πάνω στο αντικείμενο,άλλες φορές δεν κάθομαι να παίξω πάνω απο μισάωρο,ήταν και φορές που δεν μου έκανε κέφι να ασχοληθώ,πίεσα τον εαυτό μου όμως έστω και για λίγο γιατι έτσι ξεχνάω τα πάντα,ανεξαρτήτου χρόνου).

 

Οταν έχω τις μαύρες μου (να το αναφέρω,όταν π.χ. χώρισα) τότε όχι μόνο έπαιζα καλά,αλλά ήταν η περίοδος που έγραψα και αρκετά κομμάτια,βέβαια όλα στο ύφος της ψυχολογίας μου).

 

Όταν είμαι νορμάλ,παίζω και νορμάλ όπως όλοι.

 

Όταν επίσης (έτυχε) να είμαι ερωτευμένος,έπαιζα (ναι μεν ωραια και πάλι είχα μεγάλη φαντασία) αλλά έφτανα στο σημείο να παίζω και -μαμακίες-.

 

Αυτα εν ολίγης ελπίζω να ήταν κατανοητό σε όλους.

 

Υ.Γ. Πληκτράς είμαι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εχει τυχει φορα να μην μπορω να κρατησω τις μπακετες στα χερια μου.

Αφου νομιζα οτι ειχα καμια παθηση στον εγκεφαλο, την οποια μου "εριξε" ο Όντιν επειδη ειχα ξεφυγει απο τον δρομο του heavy metal και θα επαιζα σε κεντρο (πιστα).

Τελικά ευτυχως ηταν κουλαμαρα μιας μερας και περασε...

Μακρυα απο εμας... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου