Προς το περιεχόμενο

Roger Waters: F***k you Zuckerberg


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

ο τελευταίος για μένα δεν θα ήταν μέσα

 

Μα τι λες τώρα; Ανεξαρτήτως του προσήμου που κρατάει το πρόσωπο, μιλάμε για τον άνθρωπο που έφερε τη μεγαλύτερη επανάσταση στο πεδίο της μετάδοσης πληροφορίας και της κουλτούρας της, μετά από την εφεύρεση του τηλεφώνου.

 

Για να το πω χονδροειδώς, είναι λίγο σα να λέμε ότι ο Χίτλερ π.χ. δεν ήταν σημαντική ιστορική φυσιογνωμία.

  • Like 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Superfunk είπε

 

 

αυτο δεν το καταλαβαινω.....ΑΦΟΥ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΜΕ ΜΑΝΙΑ (τα προϊοντα του Τζουκα) ΠΩΣ αντιδρα ακριβως?

 

ειναι σαν να πω εγω...."μεγαλη λαλακια οι κιθαρες Gibson" και να ερθεις σπιτι μου και να δεις οτι εχω 5 LP,3 ES355 & 7 SG.....

 

  

σου είπα περι βλακώδους ιδεολογίας.

Δε σου δίνω το τραγούδι μου ρε...

 

Μου φτάνουν όσα έχω και γουστάρω να σε βρίζω δημόσια.

Μπορώ και το κάνω. Μια ζωή γι αυτό κόπιασα.

Και δε με νοιάζει τι θα πουν για μένα 5-10 αργόσχολοι στο νοιζ.

2 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

 

Μα τι λες τώρα; Ανεξαρτήτως του προσήμου που κρατάει το πρόσωπο, μιλάμε για τον άνθρωπο που έφερε τη μεγαλύτερη επανάσταση στο πεδίο της μετάδοσης πληροφορίας και της κουλτούρας της, μετά από την εφεύρεση του τηλεφώνου.

 

Για να το πω χονδροειδώς, είναι λίγο σα να λέμε ότι ο Χίτλερ π.χ. δεν ήταν σημαντική ιστορική φυσιογνωμία.

 

για μένα λέω...

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

είναι λίγο σα να λέμε ότι ο Χίτλερ π.χ. δεν ήταν σημαντική ιστορική φυσιογνωμία.

 

 

Με τον οποιο ο Roger εχει κοινο τον ακραιο αντισημιτισμο του....να τα λεμε και αυτα....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Superfunk είπε

 

 

Με τον οποιο ο Roger εχει κοινο τον ακραιο αντισημιτισμο του....να τα λεμε και αυτα....

 

 

δε μου λες...

είναι ο μόνος άραγε?

Δηλαδή δεν υπάρχει ολόκληρο κίνημα?

Σ αυτόν κόλλησες?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Σ αυτόν κόλλησες?

 

ναι,δεν γουσταρω την φατσα του.

 

αλλωστε δεν υπαρχει τιποτα το χειροτερο απο τον απατεωνα.....(και καλα ακτιβιστης που ειναι βαθια φασιστας στην προκειμενη περιπτωση) που μας δουλευει ψιλο γαζι.....

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

ναι,δεν γουσταρω την φατσα του.

 

αλλωστε δεν υπαρχει τιποτα το χειροτερο απο τον απατεωνα.....(και καλα ακτιβιστης που ειναι βαθια φασιστας στην προκειμενη περιπτωση) που μας δουλευει ψιλο γαζι.....

 

ε άρα τι συζητάμε.

Εμένα δεν μου αρέσει η φάτσα του Τζούκα και σενα του Ροτζ.

Case closed

τίμια πράγματα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Roger Waters βρίζει τον Zuckerberg και το Facebook.

 

O Roger Waters έχει σελίδα στο Facebook.

 

O Roger Waters διαμαρτύρεται και κατηγορεί τον Gilmour γιατί δεν τον αφήνει να ποστάρει στη σελίδα των PF στο Facebook

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Dr. No είπε

O Roger Waters βρίζει τον Zuckerberg και το Facebook.

 

O Roger Waters έχει σελίδα στο Facebook.

 

O Roger Waters διαμαρτύρεται και κατηγορεί τον Gilmour γιατί δεν τον αφήνει να ποστάρει στη σελίδα των PF στο Facebook

 

θυμάστε τι είπε ο Χριστός όταν του έδειξαν το νόμισμα με τον Καίσαρα?

Στο ίδιο μοτίβο. Εχετε πάει ποτέ στο Αγιο Όρος?

Ρωτήσατε τους καλόγερους γιατί χρησιμοποιούν χρήματα, internet, ηλεκτρικό ρεύμα, βενζινοκίνητα αυτοκίνητα?

Να το πάω στην καθημερινότητα?

Γιατί χρησιμοποιούν πλαστικό χρήμα πλέον ακόμα κι αυτοί που ήταν ενάντιοι? Γιατί πληρώνουν .3 έως .6 για κάθε συναλλαγή τους την ώρα που δεν απασχολούν προσωπικό? Γιατί συναινούν με το παραμικρό στην χρήση των κωδικών taxis για σχεδόν ο,τιδήποτε? Γιατί δίνουν την ταυτότητά τους να την φωτοτυπήσει ο κάθε υπάλληλος εταιρείας αντί πχ να την κοιτάξει για να διασταυρώσει στοιχεία?

Για την ευκολία.

Με την οποία όλοι εξαρτώμαστε όλο και περισσότερο.

Η ευκολία δεν είναι κακή από μόνη της. Μπορεί όμως να χρησιμοποιηθεί καταχρηστικά.

 

Δεν είναι το θέμα το facebook, αλλά ο τρόπος που χρησιμοποιείται λάθος και για λάθος σκοπούς.

Για μένα είναι χρήσιμο. Γιατί μέσω αυτού βρήκα ανθρώπους που γνωριζα που είναι διασκορπισμένοι σε όλο τον πλανήτη, ενώ ήταν αδύνατον με άλλες μεθόδους. Διότι επικοινωνώ μαζί τους καθημερινά πολύ πιό εύκολα από ό,τι με άλλα μέσα.

αλλά....έχουν διαρεύσει προσωπικά δεδομένα πολλές φορές και χρησιμοποιούνται με τρόπους που σίγουρα δεν θέλουμε και άλλα πολλά που σχετίζονται με προβολές υπηρεσιών κλπ που κινούνται στα πλαίσια της νομιμότητας.

Πιστεύω ότι σ αυτές τις πρακτικές αναφέρεται ο Waters.

 

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dimsonic είπε

θυμάστε τι είπε ο Χριστός όταν του έδειξαν το νόμισμα με τον Καίσαρα?

Όχι δεν ζούσα τότε, ήμανε αγέννητο. Εσύ που τα έζησες από κοντά τα ξέρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Dr. No είπε

Όχι δεν ζούσα τότε, ήμανε αγέννητο. Εσύ που τα έζησες από κοντά τα ξέρεις

μπα και γω δεν τα πρόλαβα.

Αλλά τουλάχιστον εμένα τα είπαν στο σχολείο.

Σε σας τις νεοι κόψανε τα θρησκευτικά

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου