Προς το περιεχόμενο

Πού χρησιμεύει ο μαέστρος σε μιά Συμφωνική Ορχήστρα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ex-Πάνος Χελιδόνης

Σοβαρά τώρα, δεν υπάρχει ούτε ένας επαγγελματίας μαέστρος στο Νοϊζ, να παρέμβει; ή είμαστε λίγοι, ή ακόμα κι οι μαέστροι μας θεωρούν ανέκδοτο μουσικών και μας φτύσανε.. τς-τς-τς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Σοβαρά τώρα, δεν υπάρχει ούτε ένας επαγγελματίας μαέστρος στο Νοϊζ, να παρέμβει; ή είμαστε λίγοι, ή ακόμα κι οι μαέστροι μας θεωρούν ανέκδοτο μουσικών και μας φτύσανε.. τς-τς-τς..

Μπορεί και έχουν παρέμβει χωρίς να δηλώσουν την ιδιότητα τους.

  • Συμφωνώ 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Miltos23 είπε

Μερικές διαπιστώσεις:

1. Καιρό είχαμε να δουμε τέτοιο μεγάλο θέμα, για μενα χτυπάει στα ισα τοπικς με αγγελιες και κσυλα

2. Αν αφιερώναμε το χρόνο που αφιερώσαμε στο τοπικ αυτο για να μελεταμε θα γινόμασταν καλύτεροι μουσικοί

3. Είναι λιγο υπερβατικό να συζητάνε άνθρωποι που δεν ειναι μαέστροι για το τι κάνουν οι μαέστροι. Ειναι λες και οι μαέστροι είναι ένα ξεχωριστό είδος (πχ κάποιο εξωτικό πουλί) και το μελετάμε από επιστημονικό ενδιαφέρον και προσπαθούμε να ανακαλύψουμε τις ιδιότητεςΣε του

4. 

Εγώ πάντως δεν έγραψα τίποτα στο 4 γιατί δεν είχα μαέστρο να μου μετρήσει τις σκέψεις μου και να κατευθύνει τα χέρια μου 🤣

  • Χαχα 1

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι μεγάλο το thread και δεν το διάβασα όλο, τελικά θα καταργήσουμε τους μαέστρους με ένα νόμο κι ένα άρθρο ή τζάμπα περιμένω να πούμε;

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Dorian Earl Gray είπε

Επειδή είναι μεγάλο το thread και δεν το διάβασα όλο, τελικά θα καταργήσουμε τους μαέστρους με ένα νόμο κι ένα άρθρο ή τζάμπα περιμένω να πούμε;

Όχι ακριβώς. Αυτό που γίνεται είναι ότι υπάρχει μια ξαφνική ενσυναίσθηση στο ευρύ κοινό ότι ο μαέστρος είναι ένα τζάμπα μεροκάματο, και είμαστε και μια μερίδα αντιφρονούντες που δεν μπορούμε να το χωνέψουμε ότι είμαστε τόσο βλάκες που τόσο καιρό έχουμε φάει τους μαέστρους στη μάπα, και από σύνδρομο στοκχόλμης απλά γκρινιάζουμε για να νιώσουμε καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Μπορεί ένα κράτος να λειτουργήσει χωρίς κυβέρνηση? Αφού όλοι ξέρουν τι πρέπει να κάνουν. 

 

Μπακούνιν ή Κροπότκιν είναι αυτό?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, cos_dr είπε

δεν τους ξέρω τους κυρίους.

 

Κάποιον Μαρξ τον έχεις ακουστά?

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Κάποιον Μαρξ τον έχεις ακουστά?

 

Έμαθε το ΟΝΟΜΑ του για να μπει στο ΠΑΣΟΚ.

Με το που τον ΔΙΟΡΙΣΑΝΕ το κΣεχασε

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου