Προς το περιεχόμενο

Gus G: Σεμινάριο & Masterclass στην Αθήνα


Alex Raptakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://halkidonio.gr/gus-g-seminario-kai-masterclasses/

 

Ένας από τους μεγαλύτερους και πιο επιτυχημένους Έλληνες κιθαρίστες στο εξωτερικό θα κάνει σεμινάριο Songwriting, τεχνικής και Music Business, ενώ και θα ακολουθήσει ξεχωριστό masterclass που μέσα από το παίξιμο του κάθε συμμετέχοντα, ο Gus G θα αναπτύξει αντίστοιχα θέματα και τρόπους προσέγγισης, πάντα πάνω στην ηλεκτρική κιθάρα.


Το σεμινάριο σκέτο κοστίζει 30€, το Masterclass 85€, και μαζί κοστίζουν 100€ (αντί 115€).

Θα γίνει στο Χαλκηδόνιο Ωδείο που βρίσκεται στη Νέα Φιλαδέλφεια και οι θέσεις είναι προφανώς περιορισμένες.
- Σάββατο 30 Οκτωβρίου στις 1.30 μ.μ
- Κυριακή 31 Οκτωβρίου στις 11.00 π.μ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ένα μικρό heads up:

 

Είχα πάει σε σεμινάριο του Gus πριν αρκετά χρόνια και είχα φύγει ψιλοαπογοητευμένος. Επί της ουσίας είχε παίξει κάποια τραγούδια Firewind/Ozzy και είχε απαντήσει σε ερωτήσεις του τύπου "τι πένες χρησιμοποιείς" και "πώς θα γίνω rock star".

 

Έχουν περάσει αρκετά χρόνια έκτοτε οπότε ίσως πλέον διοργανώνει καλύτερα events έχοντας εμπειρία, αλλά επειδή βλέπω ότι το σεμινάριο κοστίζει το ίδιο με όταν είχα πάει εγώ, είπα να γράψω την εμπειρία μου.

 

Ίσως το Masterclass να αξίζει γιατί το κοινό θα είναι λίγο πιο υποψιασμένο και δε θα κάνει τις κλασικές ερωτήσεις που είτε δεν έχουν απάντηση (βλ. rock star), είτε η απάντηση δεν έχει σημασία. (βλ. πένες)

 

Ελπίζω όποιος πάει να αποκομίσει κάτι από το event και κυρίως να περάσει καλά.

  • Like 3

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

το κοινό θα είναι λίγο πιο υποψιασμένο και δε θα κάνει τις κλασικές ερωτήσεις που είτε δεν έχουν απάντηση (βλ. rock star), είτε η απάντηση δεν έχει σημασία. (βλ. πένες)

 

 

Ξέρεις τι είναι, να είσαι σε σεμινάριο του Scott Henderson, να προσπαθείς να κάνεις ερωτήσεις σχετικά με τον αυτοσχεδιασμό και το out παίξιμο, και να τον έχουνε πάρει μονότερμα κάτι τύποι που τον ρωτούσαν για την σχέση του με τα σκυλιά (είχε βγάλει το dog party τότενες)?

 

Κόντεψα να σηκωθώ όρθιος και να φωνάξω "βγάλτε τον σκασμό επιτέλους".

  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Ξέρεις τι είναι, να είσαι σε σεμινάριο του Scott Henderson, να προσπαθείς να κάνεις ερωτήσεις σχετικά με τον αυτοσχεδιασμό και το out παίξιμο, και να τον έχουνε πάρει μονότερμα κάτι τύποι που τον ρωτούσαν για την σχέση του με τα σκυλιά (είχε βγάλει το dog party τότενες)?

 

Κόντεψα να σηκωθώ όρθιος και να φωνάξω "βγάλτε τον σκασμό επιτέλους".

 

Δυστυχώς αυτά είναι λίγο πολύ λαχείο, στον Nick Johnston πχ ήταν όλοι τέρμα υποψιασμένοι και έγινε πολύ σοβαρή κουβέντα. Θα ήμουν έξαλλος στη θέση σου, αλλά και τι να κάνεις...

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομακτικά μου ακούγονται αυτά που γράφετε. Υποτίθεται ότι πας σαν ταπεινός μαθητής, όχι σαν δημοσιογράφος...

Εγώ σκέφτομαι το σεμινάριο λόγω θεματικής ενότητας, όχι τόσο το masterclass γιατί δίνω λίγο περισσότερη έμφαση στο πιάνο αυτό τον καιρό λόγω σύνθεσης, και νιώθω πολύ αρχάριος στην κιθάρα για να με συμβουλέψει ένας σαν τον Gus.

Δεν έχω αποφασίσει ακόμα όμως. Θα το σκεφτώ λίγο ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου