Προς το περιεχόμενο

Μυστήριο με intonation


geka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, geka είπε

Αυτό είναι το πιο ελκυστικό. Πχ με delay οι επαναλήψεις ακούγονται πολύ ωραία ορισμένες φορές. Από την άλλη δεν υπάρχει και twang στις μπασες όπως θα το ήθελα. 

δεν είμαι αρκετά του τουάνγκ (τουλάχιστον δεν ήμουν). Πρόσφατα πιάνω τον εαυτό μου να φτιάχνει "τετοια λικς" αλλά δεν είναι το παραδοσιακό μου στυλ. Τώρα βέβαια με την ΒΜ θα αναγκαστώ να πάω λίγο προς τα εκεί για να δουλέψω και το bender. Αλλά εκείνο που είναι σίγουρο είναι ότι μάλλον για την ώρα δεν αλλάζω χορδές στην ΒΜ. Φοβάμαι μόνο με την ιδέα ότι μπορεί να αλλάξει το ύφος και ο ήχος της (έστω και για λίγο). :)

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimsonic είπε

δεν είμαι αρκετά του τουάνγκ (τουλάχιστον δεν ήμουν). Πρόσφατα πιάνω τον εαυτό μου να φτιάχνει "τετοια λικς" αλλά δεν είναι το παραδοσιακό μου στυλ

Ουτε κι εγω ειμαι φουλ τουανγκακιας, αλλα οταν θελω που και που να πατησω την μι μπασο με τρεμολο να ξεχωριζει και δε μου βγαινει σπαζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, geka είπε

Ουτε κι εγω ειμαι φουλ τουανγκακιας, αλλα οταν θελω που και που να πατησω την μι μπασο με τρεμολο να ξεχωριζει και δε μου βγαινει σπαζομαι

 

Πρέπει να κατεβάσεις gauge.

Oi Dogal 010-040 που βάζω στην Tele έχουν αξιοπρεπές twang για fw ,σκέψου ότι όλα αυτά του Μορικονε στα spaghetti Western μάλλον με τέτοιες γράφτηκαν τοτενες στα ρωμαϊκά στουΔια

 

Και του ΤζειμΙσμποντ το θέμα με fw είναι. 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Πρέπει να κατεβάσεις gauge.

Oi Dogal 010-040 που βάζω στην Tele έχουν αξιοπρεπές twang για fw ,σκέψου ότι όλα αυτά του Μορικονε στα spaghetti Western μάλλον με τέτοιες γράφτηκαν τοτενες στα ρωμαϊκά στουΔ

Επαιξα κ με τις 10 40. Μου ακουγονταν πιο θολες απο τις 11 46. Ομως μετα ειδα την συσκευασια και εγραφε 2015 η 2016 και ειχε μια παλια τιμη σβησμενη 23 ευρω

 Και μου την πουλησε 31. Ειμαι κατεξοχην θυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, geka είπε

Επαιξα κ με τις 10 40. Μου ακουγονταν πιο θολες απο τις 11 46. Ομως μετα ειδα την συσκευασια και εγραφε 2015 η 2016 και ειχε μια παλια τιμη σβησμενη 23 ευρω

 Και μου την πουλησε 31. Ειμαι κατεξοχην θυμα

Μάλλον πλήρωσες την παλαιότητα σαν  vintage 😄

 

Ανατριχιαστικές τιμές για χορδές πάντως. Ούτε να τις σκέφτομαι δε θέλω. 

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mpamps είπε

Ανατριχιαστικές τιμές για χορδές πάντως. Ούτε να τις σκέφτομαι δε θέλω. 

 

 

Ενταξει το μεσο σετ fw διαρκει ανετα 6 μηνες με ενα ετος αναλογα με το ποσο παιζεις  (με αλλαγες στα καντινια Β & Ε ,καθε 2-3 μηνες) οποτε δεν ειναι και τοσο τρομερο.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimsonic είπε

Ήταν κλεισμένες αεροστεγώς;

Ουτε που θυμαμαι. Νομιζω παντως πως ηταν οξειδωμενες

Τωρα παντως εβαλα d addario xl110 και θα την ακουσω αυριο.

Οχι στην τελε. Δτο σκαφος με τους tv jones

Επεξεργασμένο από geka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου