Προς το περιεχόμενο

Πεταλιέρα για ηλεκτρική κιθάρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού σας ευχαριστήσω πρώτα για τις απαντήσεις που έλαβα σχετικά με την αγορά ακουστικού ενισχυτή ή αυτοενισχυόμενου ηχείου (επέλεξα τη λύση του Fishman), σκέφτηκα να δαπανήσω κι ένα σχετικά μικρό ποσό για αγορά μιας πεταλιέρας για την ηλεκτρική μου κιθάρα. Στη κατοχή μου έχω κάποια ακριβά πετάλια (όλα πρώτο χέρι) από γνωστούς Έλληνες κατασκευαστές, αλλά και από το εξωτερικό.

Απλά επειδή τώρα θέλω και την ευκολία μου...π.χ. να συνδέω τη κιθάρα στον Boss Katana Mini και να τζαμάρω όπου θέλω, δίχως καλώδια κλπ, είπα να προβώ στην αγορά μιας πεταλιέρας. 

Έκανα μια μικρή έρευνα, είδα κάποια βίντεο στο YouTube, διάβασα κριτικές, αλλά θέλω και τη γνώμη σας. Μπάτζετ μάξιμουμ ως 250 ευρώ. Μου κέντρισε το ενδιαφέρον η BOSS GT-1.

Είδα και μια αγγελία εδώ μέσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Όπως είπε πιό πάνω ο @Superfunk, είναι μία χαρά, ειδικά από οικονομικής πλευράς.

Απλά κοίταξε και την χρονολογία κατασκευής, εάν σε ενδιαφέρει, για παράδειγμα:
Boss GT-1 (2016) €205 ◄

Boss GX-100 (2022) €611 ◄

Καταλαβαίνω πως η διαφορά τιμής είναι η τριπλάσια αλλά είπα μήπως σε ενδιαφέρει αυτός ο παράγοντας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες αργότερα...

Γνωριζει κανεις εαν υπαρχει καποια πεταλιερα με αξιοπρεπες spring reverb; (να μπορει να σταθει σε surf)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Slew Rate changed the title to Πεταλιέρα για ηλεκτρική κιθάρα

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου