Προς το περιεχόμενο

Πιανετε οργανο το καλοκαίρι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το καλοκαίρι 2 μηνεςυ την βγάζω στο χωριό μου 700 μέτρα υψόμετρο την ημέρα έχει μάξιμουμ 32-34 στους καύσωνες και το βράδυ 18-20 βαθμούς.Παίρνω πάντα μια κιθάρα έναν μικρό ενισχυτή και ένα λουπερ να παίζω τα μεσημέρια που κοιμούνται γυναίκα και παιδί.Συνηθως εδώ γράφω και τα κορυφαία μου ποιήματα που γίνονται επιτυχίες όπως αρκουδεηδες βρωμιάρηδες τουρίστες κωρονόπληκτος κτλ.

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παίδες το καλοκαίρι είναι ανυπόφορο στην Αθήνα, όπου δεν μπορείς να ξεκουραστείς λιγάκι απο την συνεχή ζέστη. Στο εξοχικό που είναι στα 790 μέτρα δεν έχω καταλάβει τίποτα. Ζέστη 33 βαθμούς την ημέρα αλλά... 23 πραγματικούς το βραδάκι και ψιλή κουβερτούλα στον ύπνο. Ξεκουράζομαι. Δεν υπάρχει αυτή η ανελέητη συνέχεια. Αισθάνομαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ για τα δεδομένα της Αθήνας, της πιο απάνθρωπης τσιμεντούπολης με την μόνιμη ζέστη, μέρα  - νύχτα. Άντε και το Κάιρο.

 

Επέστρεψα για λίγες μέρες στην Αθήνα και απο τις 2 το μεσημέρι μέχρι το πρωί, δουλεύουν τρία αρκουδίσια στους 26 βαθμούς. Το αποτέλεσμα ξέρετε ποιο είναι; Δεν μπορώ να κοιμηθώ πλέον απο τον θόρυβο του φυσήματος του ερ κοντίσιον. Κοντεύω να τρελαθώ.

 

Μη ξεχνάτε επίσης πως η καλοκαιρνή κουλτούρα της 8ωρης ξάπλας στη παραλία είναι προϊόν του 20ου αιώνα. Παλιά ο κόσμος πήγαινε κατασκήνωση σε κανα βουνό κοντινό. Αλλά έχει συνδυαστεί με το ξέκωλο και τον ναρκισσισμό μας και θεωρείται πλέον απαραίτητη η "ηλιοθεραπεία" συνοδεία εξάωρου νεροπλύματος καφέ χρώματος, σε κάποια πλαζ σε ξαπλώστρα στη θέση... business!!! 

Μου έτυχε κι αυτό στο Κιάτο.😂

Πόση βαρεμάρα θεε μου!

Κολύμπα ρε φίλε. Κάνε κάτι... θα βρωμίσεις απο τη ξάπλα και τα βακτήρια της ξαπλώστρας!

Τυχαία νομίζετε οι τριτοκοσμικές χώρες είναι στα ζεστά κλίματα;

 

Για να επανέλθω στο θέμα όμως, στην Αθήνα δεν παίζω εύκολα μουσική. Ιδρώνω εύκολα και χαλάνε οι χορδές και οι κιθάρες θέλουν συνέχεια καθάρισμα.

Αλλά όπως είπα, απο φέτος στο βουνό μου που απέχει μισή ωρίτσα για ένα μπανάκι στη θάλασσα, έχω 2-3 κιθάρες κι ενα Cube και ετοιμάζω το χειμερινό ρεπερτόριο, ευτυχισμένος. Μεγάλες επιτυχίες.😄

  • Like 9

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Γιατι αυτά εντυπωσιάζουν τους νεόπλουτους, πτωχέ μου φαν.

Έχω αποκτήσει νέα ενδιαφέροντα.🤑

  • Χαχα 3

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Yannis Methenitis είπε

Γιατι αυτά εντυπωσιάζουν τους νεόπλουτους, πτωχέ μου φαν.

Έχω αποκτήσει νέα ενδιαφέροντα.🤑

 Influencer κι εσύ τέκνον μου!

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Yannis Methenitis είπε

ξαπλώστρα στη θέση... business!!! 

Μου έτυχε κι αυτό στο Κιάτο.😂

Τα καλύτερα χάνω ρε γαμώτο που πάω Μελίσσι με ομπρελίτσα 🤪

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Θα μου πεις το χρώμα να'ρθω να σε βρω.😄

Γιατι εγω πάω σε κανα αρμυρίκι εκεί κοντά όπου η επόμενη παρέα να απέχει πάνω απο 20 μέτρ.

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομπρέλλα μάουι ασημί, σε βάση άσπρη παλιακιά υδατογεμή!

 

Σωστά πιστεύω ότι το όνομα του μπίζνες μαγαζιού περιέχει κάτι από το όνομα του δημοφιλέστατου γιουτούμπερ των κιθαριστών μείον ένα γράμμα;

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου