Προς το περιεχόμενο

Ποιό solo απο τα δέκα;


10 guitarists improvise  

33 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Ποιό σόλο;

    • Ariel Posen
      1
    • Lari Basilio
      11
    • Mark Lettieri
      4
    • Matthew Scott
      1
    • Paul Davids
      0
    • Tomo Fujita
      0
    • RJ Ronquillo
      1
    • Rudy Ayoub
      1
    • Tom Bukovac
      14
    • Tom Quayle
      0


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Nekkon είπε

 

Έχουμε καινούριο βίντεο, την έκδοση του 2023. Ξανά ακούμε θρυλικούς παικταράδες, Youtubers κλπ. Πολύ ενδιαφέρον μου (ξανα)φαίνεται 

O 2ος (Joey Landreth - πρωτη φορα τον ακουω).
Μακραν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

O 2ος (Joey Landreth - πρωτη φορα τον ακουω).
Μακραν.

Γι'αυτόν λένε ότι τα σόλο του είναι σα να τραγουδάει φωνή. Προσπαθεί δηλαδή στο παίξιμο κιθάρας του να ακουστεί σαν τραγουδιστής. Τραγουδάει και ο ίδιος του, έχει πολύ ωραία φωνή 

  • Like 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
36 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

O 2ος (Joey Landreth - πρωτη φορα τον ακουω).
Μακραν.

 

Καλώς όρισες στην αίρεσή μας φίλτατε. Έχετε λίγο χρόνο να μιλήσουμε για τον παικταρά τον Joey;

 

 

 

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Spyros Delta είπε

O 2ος (Joey Landreth - πρωτη φορα τον ακουω).
Μακραν.


"Μαμα μπορουμε να παρουμε Derek Trucks?"
"Oχι εχουμε Derek Trucks στο σπιτι."
"..."


Πιο σοβαρα τωρα, οντως ωραιος παικτης και ισως η καλυτερη αποπειρα απο το γκρουπ (αν και μου αρεσε και ο Josh Smith αρκετα). Η Julia Lange ειχε επισης ωραιες στιγμες στο σολο της αν και δεν με ξετρελανε σαν συνολο. 
 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίρνω Mateus Asato. Αναγνωρίζοντας ότι είμαι προκατηλειμμενος. Αλλά είναι όντως ωραίο και μοναδικό το παίξιμο του. Μ άρεσε και ο κοτσίδας, δεν περίμενα με τίποτα να κολλάει τζαζ σόλο αλλά το κόλλησε άψογα. Αν και γενικά επειδή τον ήξερα σπρώχνει εκνευριστικά πολύ το digital σαν λύση. Πώς έλεγε για μένα ο @BillTrantos ρε Nekkon δε θα σου φάμε τις λάμπες σου (😄),  ο τύπος κάνει λες και του φορτώσανε στην καμπούρα όλους τους Twin Reverb του κόσμου να τους κουβαλάει στον πάνω όροφο 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζοη Λαντρεθ νο 1 σ'αυτο

Νο 2 ο αγαπημενος Τζος Σμιθ αλλα δεν απειλει τον πρωτο 🙂

Οι αλλοι ολοι μπαραζ

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Τζοη Λαντρεθ νο 1 σ'αυτο

Νο 2 ο αγαπημενος Τζος Σμιθ αλλα δεν απειλει τον πρωτο 🙂

Οι αλλοι ολοι μπαραζ

Δεν είναι σαν τα προηγούμενα όμως ε? Δεν λες για καθέναν "τι βλακεία έπαιξε τώρα", ενώ στα προηγούμενα εύκολα το έλεγες για ορισμένους. Το μόνο που δε με ξετρέλανε στον Landreth είναι το tone του, αλλά αυτό είναι εντελώς personal taste

  • Χαχα 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Δεν είναι σαν τα προηγούμενα όμως ε? Δεν λες για καθέναν "τι βλακεία έπαιξε τώρα", ενώ στα προηγούμενα εύκολα το έλεγες για ορισμένους. Το μόνο που δε με ξετρέλανε στον Landreth είναι το tone του, αλλά αυτό είναι εντελώς personal taste

Μπα κατεληξα πως δε μου φταινε αΦτοι. Ο Οικοδεσποτης κ οι τακτικες τους μου φταινε. Κ το κλικ μπεητς

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Μπα κατεληξα πως δε μου φταινε αΦτοι. Ο Οικοδεσποτης κ οι τακτικες τους μου φταινε. Κ το κλικ μπεητς

Εεεμμ έτσι δουλεύει ο αλγόριθμος για τους full-time YouTubers Ουασίλημ (καιρό έχει να το πει ο Ali, δεν άντεξα 😄). Αμα δεν ήταν της εμφάνισης και ήταν μόνο περιεχόμενο όλο ποιότητα θα ήταν στους 300κ Subs σαν το That Pedal Show

  • Like 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Εεεμμ έτσι δουλεύει ο αλγόριθμος για τους full-time YouTubers Ουασίλημ (καιρό έχει να το πει ο Ali, δεν άντεξα 😄). Αμα δεν ήταν της εμφάνισης και ήταν μόνο περιεχόμενο όλο ποιότητα θα ήταν στους 300κ Subs σαν το That Pedal Show

Καλά ναι συμφωναμε.

Αλλά ακριβώς επειδή ανεβαίνουν για την "υπερπαραγωγή" της υπόθεσης κ όχι απαραίτητα για το περιεχόμενο κ επειδή είμαι κουρασμένος, είπα να πω μόνο ποια είχαν το κατιτις για μένα. Έτσι. Να σκάσουν οι υπόλοιποι...🤪

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου