Προς το περιεχόμενο

θα ήθελα λευκη στρατ, ανοικτόχρωμη ταστιέρα, >=22 τάστα με καλή προσβαση


rgxinap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Δεν είναι (καθόλου) άσχημη, αλλά θα την προτιμούσα χωρίς να έχει κάνει... ηλιοθεραπεία το maple της ταστιέρας. 😄

Βέβαια είναι alder, που για εμένα είναι plus. 

Εμένα μου αρέσει αυτό το "καραμέλωμα" που τους κάνουν και έχει και ωραία μυρωδιά (δεν κάνω πλάκα)!

Είχα πάρει μια DK24 και μου είχε κάνει εντύπωση.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mpamps είπε

Οι Charvel Pro-Mod DK22 SSS είναι πολύ καλή περίπτωση αλλά δυστυχως δεν βγαίνει σε άσπρο.

 

Ωραίο εργονομία, heel access.

 

Εδώ σε μπλε:

https://www.thomann.de/gr/charvel_pro_mod_dk22_sss_2pt_el._blue.htm?glp=1&gclid=EAIaIQobChMIxMrIo-WU-gIVhOF3Ch1Jvg5GEAQYAiABEgLD_PD_BwE

 

FTeO7xwUYAEhVUU.jpg

1 ώρα πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Δεν είναι (καθόλου) άσχημη, αλλά θα την προτιμούσα χωρίς να έχει κάνει... ηλιοθεραπεία το maple της ταστιέρας. 😄

Βέβαια είναι alder, που για εμένα είναι plus. 

 

σίγουρα, μανία με αυτό το ψημενο.

θα δω τι παιζει σε μεταχειρω απο αυτην την fender deluxe roadhouse και βλέπουμε!

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Μεξικάνικη η deluxe roadhouse?

Μια χαρά φαίνεται.

 

ναι ΜΕΧ, φαίνεται πολυ καλή, αν και με περίεργα ηλεκτρικά αν δεις, αλλά δεν ειναι προβλημα, τα ξηλώνουμε χεχε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, rgxinap είπε

 

ναι ΜΕΧ, φαίνεται πολυ καλή, αν και με περίεργα ηλεκτρικά αν δεις, αλλά δεν ειναι προβλημα, τα ξηλώνουμε χεχε...

 

Δεν θα έχεις κανένα προβλημα με τον διακόπτη S-1. Εάν δεν σου αρέσουν οι επιπλέον συνδυασμοί που προσφέρει (σε σειρά και παράλληλα), απλά μην τον πατάς. (Τον έχω σε κιθάρα μου και είναι μια χαρά)

 

Αυτό που θα πρέπει να κοιτάξεις είναι το μανίκι. Είναι μεν 12άρι radius, αλλά έχω την εντύπωση ότι θα είναι αρκετά παχύ. Έχω MIM deluxe telecaster και εχει τα ίδια specs στο μανίκι, δλδ narrow tall ταστα, 12 ιντσες και modern C λαιμό. To μάνικι έχει την αίσθηση ότι είναι αρκετά πλατύ (πολύ πιο πλατύ σε σχέση με μια τυπική στρατ), και το χέρι γεμίζει.

 

Σε αντίθεση, στο 12άρι radius της schecter, το χέρι αγκαλιάζει άνετα το μανίκι, καθώς είναι πράγματι λεπτό.

 

Κατά τα άλλα, οι ΜΙΜ deluxe θεωρώ ότι είναι ο,τι καλύτερο έχει βγάλει το μεξικάνικο εργοστάσιο. Η ποιότητα κατασκευής είναι κοντά με τις αμερικάνικες. 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Αυτό που θα πρέπει να κοιτάξεις είναι το μανίκι. Είναι μεν 12άρι radius, αλλά έχω την εντύπωση ότι θα είναι αρκετά παχύ. Έχω MIM deluxe telecaster και εχει τα ίδια specs στο μανίκι, δλδ narrow tall ταστα, 12 ιντσες και modern C λαιμό. To μάνικι έχει την αίσθηση ότι είναι αρκετά πλατύ (πολύ πιο πλατύ σε σχέση με μια τυπική στρατ), και το χέρι γεμίζει.

 

Σε αντίθεση, στο 12άρι radius της schecter, το χέρι αγκαλιάζει άνετα το μανίκι, καθώς είναι πράγματι λεπτό.

 

Κατά τα άλλα, οι ΜΙΜ deluxe θεωρώ ότι είναι ο,τι καλύτερο έχει βγάλει το μεξικάνικο εργοστάσιο. Η ποιότητα κατασκευής είναι κοντά με τις αμερικάνικες. 

 

Αυτα ειναι σημαντικά θέματα, εχεις δίκιο, ίσως να παω στον Νάκα να παίξω μια με Μεξικανικη με προφιλ C να δώ πως ειναι. Αλλά που καιρός ... μόνο να ονειρευόμαστε κιθάρες υπαρχει καιρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, rgxinap είπε

 

Αυτα ειναι σημαντικά θέματα, εχεις δίκιο, ίσως να παω στον Νάκα να παίξω μια με Μεξικανικη με προφιλ C να δώ πως ειναι. Αλλά που καιρός ... μόνο να ονειρευόμαστε κιθάρες υπαρχει καιρός.

 

Δεν έχει σχέση η κλασική μεξικάνικη με την deluxe. Άλλο μανίκι.

16 λεπτά πριν, rgxinap είπε

 

Αυτα ειναι σημαντικά θέματα, εχεις δίκιο, ίσως να παω στον Νάκα να παίξω μια με Μεξικανικη με προφιλ C να δώ πως ειναι. Αλλά που καιρός ... μόνο να ονειρευόμαστε κιθάρες υπαρχει καιρός.

 

Δεν έχει σχέση η κλασική μεξικάνικη με την deluxe. Άλλο μανίκι.

Κάπως κοντά στο πάχος, αλλά με αίσθηση φαρδύτερου. Αυτά για τις τελε.

 

  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη Κυριακή σε όλους,

βρήκα στο ντουλάπι, δηλ θυμήθηκα οτι έχω ένα μπράτσο με ταστιέρα μάπλ 22 τάστα. Οπότε μου λείπει το λευκό σώμα. Τελικά η κιθάρα αυτή θα πρέπει να έχει :

- HSH

- bevelled/contoured/recessed heel

- FR

 

οπότε και το σώμα θα πρέπει να έχει πρόβλεψη για HSH, και FR, το heel θα το πειράξω μόνος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
23 λεπτά πριν, rgxinap είπε

θυμήθηκα οτι έχω ένα μπράτσο με ταστιέρα μάπλ 22 τάστα

Το οποίο σε οδηγεί ή σε κάνα τέτοιο https://www.ebay.com/itm/363971597600?_trkparms=amclksrc%3DITM%26aid%3D1110006%26algo%3DHOMESPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D20200818143230%26meid%3D2396702193fd4de3a4940ffe383beab9%26pid%3D101224%26rk%3D2%26rkt%3D5%26sd%3D115400336669%26itm%3D363971597600%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D2047675%26algv%3DDefaultOrganicWeb%26brand%3DFender&_trksid=p2047675.c101224.m-1

 

Ή στο μάστορα να φτιάξεις ένα (εξαρχής) όπως το θες...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Ευχαριστω, αυτο ειναι αμερικη. Μαστορα εννοεις τον σταυρο στα γιαννενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου