Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XIII


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 991
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Για αυτό "ευθύνεται" ο Pavloz, με τα (αγαπημένα) Expanse και Mandalorian, που μου θύμισαν τη λατρεία BSG

και so say we all 😎

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, mpamps said:

Twisted Sister - Stay Hungry

 

 

Twisted Sister - Burn In Hell

 

@mpamps λείπει ο ύμνος...

 

8 hours ago, Terry RoscoeBeck5 said:

Για αυτό "ευθύνεται" ο Pavloz, με τα (αγαπημένα) Expanse και Mandalorian, που μου θύμισαν τη λατρεία BSG

και so say we all 😎

 

💖💖💖💖💖
SO SAY WE ALL!!!

2 minutes ago, Pavloz said:

@mpamps λείπει ο ύμνος...

 

💖💖💖💖💖
SO SAY WE ALL!!! Μέχρι και το "μανάρι  (να με συγχωρούν οι κυρίες), η Kate ήταν εκεί!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Terry RoscoeBeck5 said:

Για αυτό "ευθύνεται" ο Pavloz, με τα (αγαπημένα) Expanse και Mandalorian, που μου θύμισαν τη λατρεία BSG

και so say we all 😎

 

Την έχω "σαπίσει" τη σειρά!!! Έχω τα ΠΑΝΤΑ! (webisodes, movies etc.). Έχω κατεβάσει και τα original (78-80, that's how it started-τα είχα δει όλα στην τότε ΕΡΤ)...αυτό όμως το κομμάτι με στοίχειωνε για πολύ καιρό...σε σημείο που νόμιζα ότι ήμουν Cylon...μέχρι που εσκασε το series finale κι έγινα άνθρωπος πάλι...
P.S.: Forever in love with Caprica 6....💖
ALERT!!! SERIOUS MAJOR SPOILER ALERT!!!!

 

Επεξεργασμένο από Pavloz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mpamps είπε

Twisted Sister - Stay Hungry

 

 

Twisted Sister - Burn In Hell

 

Δισκογραφία σε βινύλιο 

3 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Δισκογραφία σε βινύλιο 

 

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, Pavloz είπε

Την έχω "σαπίσει" τη σειρά!!! Έχω τα ΠΑΝΤΑ! (webisodes, movies etc.). Έχω κατεβάσει και τα original (78-80, that's how it started-τα είχα δει όλα στην τότε ΕΡΤ)

Μια από τα ίδια (+ Caprica). Αρρωστάκι. Και είναι η μοναδική σειρά IMHO που το remake είναι όχι κλάσεις ανώτερο από το original, αλλά έτη φωτός. Δεν το φτάνει ούτε με FTL drive 😄

 

   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα να πω και την μ@λκία@ μου... ο ίδιος άνθρωπος (Bear McReary) που έγραψε αυτό το έπος για το BSG (So Say We All), έγραψε κι αυτό το όνειδος για το "άλλο" όνειδος (βλέπε Rings of Power)....ΠΩΣ ΓΚΕΝΕΝ ΑΤΟ;; (βασικά τα φράγκα του Τζεφ τα εξηγούν όλα)....αλλά και πάλι;...

7 minutes ago, Terry RoscoeBeck5 said:

Μια από τα ίδια (+ Caprica). Αρρωστάκι. Και είναι η μοναδική σειρά IMHO που το remake είναι όχι κλάσεις ανώτερο από το original, αλλά έτη φωτός. Δεν το φτάνει ούτε με FTL drive 😄

 

   

Caprica, Galactica - "Blood and Chrome" και ότι έχει εκεί έξω...
Να πω ότι συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με τους δημιουργούς της σειράς για το θέμα του "rebirth"...δεν παιζει βιώσιμη λύση... ήταν η "final solution" και ήταν ότι καλύτερο έχω δει σε σειρά...

Επεξεργασμένο από Pavloz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
24 λεπτά πριν, Pavloz είπε

ο ίδιος άνθρωπος (Bear McReary)

Περίπτωση ο τύπος. 

 

Η (κατ' εμέ) γοητεία του BSG, έγκειται στο πώς έμπλεξε (με τον τρόπο του) αρχαία Ελλάδα, μονοθεϊσμό, πολυθεϊσμό , πολιτική, δημοκρατία, τον άνθρωπο Δημιουργό, το ποιοι (εμείς ως γήινοι) είμαστε. Το BSG ήταν ένα μαγικό ταξίδι στον γαλαξία, με όλες τις φιλοσοφικές του προεκτάσεις σε πολλά επίπεδα. 

 

Και σε σχέση με άλλες σειρές που στην έναρξη τους σε άφηναν... ουάο, αλλά το φινάλε ήταν χλιαρή σούπα (βλέπε Lost), το BSG είχε αρχή, μέση και τέλος- ένα συγκλονιστικό τέλος, food for thought.          

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου