Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XIII


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, dimsonic είπε

Δεν ειναι boxset αυτα. Επετειακές επανεκδοσεις λεγονται....

(....που έρχονται μέσα σε boxset😌)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 991
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

2 λεπτά πριν, dataentry1968 είπε

(....που έρχονται μέσα σε boxset😌)

η επαιτειακή πρέπει να έχει το κατι τις παραπάνω της.

Πού να το βάλουν οι δύσμοιροι? Κάτι σε κουτάκι βολεύει.

 

(εσύ πολύ με τσιγκλάς προσφάτως, θα σε κόψω και τα γκουντήβνικα... - ΔΙΚΟ μου αυτό ΣΑΜΗ)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Πού να το βάλουν οι δύσμοιροι? Κάτι σε κουτάκι βολεύει.

Άρα είχα δίκιο. Προς τι η διόρθωση λοιπόν?😌

 

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

θα σε κόψω και τα γκουντήβνικα...

Μετά τα γκουντμόρνινκα © που μου έκοψες τις προάλλες, τώρα και τα γκουντήβνικα?🙄

Το χοντραίνεις πολύ ρε κουμπάρε....

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dataentry1968 είπε

Άρα είχα δίκιο. Προς τι η διόρθωση λοιπόν?😌

 

Μετά τα γκουντμόρνινκα © που μου έκοψες τις προάλλες, τώρα και τα γκουντήβνικα?🙄

Το χοντραίνεις πολύ ρε κουμπάρε....

ε μα κύριε κομπάδρε αντιβινυλιακός μας βγαίνεις προσφάτως

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

αντιβινυλιακός μας βγαίνεις προσφάτως

Ε όχι και "προσφάτως". Ανέκαθεν ήμουν αντιβινυλιακός, αν και γεννήθηκα μέσα στα βινύλια και τα έφαγα στην μάπα από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου. Γι αυτό με την πρώτη ευκαιρία τα σούταρα όλα και τα αντικατέστησα με CD.👍 Τα CD πλέον, τα περισσότερα των οποίων έχουν περαστεί στο PC, τα έχω και τα κοιτάω. Και όποτε δεν βρίσκω κάποιο άλμπουμ να κατεβάσω και το έχω σε CD, τρώω κάνα 15λεπτο ώσπου να το βρω στη δισκοθήκη και να το περάσω στο PC.🙄  Μεγάλη ταλαιπώρια  λέμε, δεν παλεύεται πλέον.🤢

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dataentry1968 είπε

Ε όχι και "προσφάτως". Ανέκαθεν ήμουν αντιβινυλιακός, αν και γεννήθηκα μέσα στα βινύλια και τα έφαγα στην μάπα από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου. Γι αυτό με την πρώτη ευκαιρία τα σούταρα όλα και τα αντικατέστησα με CD.👍 Τα CD πλέον, τα περισσότερα των οποίων έχουν περαστεί στο PC, τα έχω και τα κοιτάω. Και όποτε δεν βρίσκω κάποιο άλμπουμ να κατεβάσω και το έχω σε CD, τρώω κάνα 15λεπτο ώσπου να το βρω στη δισκοθήκη και να το περάσω στο PC.🙄  Μεγάλη ταλαιπώρια  λέμε, δεν παλεύεται πλέον.🤢

Δεν είσαι οργανωμενος

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

Δεν είσαι οργανωμενος

Μια χαρά οργανωμένος είμαι, δεν είναι θέμα οργάνωσης. Κι εσύ αν αφήσεις για 2-3 χρόνια τα βινύλια σου χωρίς να τα ψάξεις το ίδιο θα πάθεις. Θα θυμάσαι θέσεις δίσκων στο περίπου, κι αυτό το "περίπου" σημαίνει χάσιμο χρόνου.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλφαβητικά είναι 

Τα cd μονο στο κατω πατωμα τα μπερδεψε η γυναίκα μου αλλα τ εχω ριπαρει ουτως ή αλλως.

Αν και συνηθως τα ακούω απ το τινταλ.

Μια φορα τη βδομαδα αναβω τις σιντιερες γιατι αν δεν παιξουν θα πιασουν μαμουνια

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

Αλφαβητικά είναι 

Αυτό με τα βινύλια γίνεται ως ένα βαθμό, λόγω της φύσης (ελαστικότητα) του μέσου. Με τα CD γίνεται στην αρχή, όσο μεγαλώνει η συλλογή απλά το ξεχνάς, το να χώσεις ένα επιπλέον CD ανάμεσα στα άλλα, όπως κάνεις με τα βινύλια, απλα δεν παίζει, οπότε αρχίζουν οι μεταφορές σε άλλες σιντιέρες, και μετά από λίγο ξεχνάς την αλφαβητική ταξινόμηση. Με τα CD οι ανακατατάξεις στα ράφια είναι συνεχείς. 
PC και πάλι PC λοιπόν. Πχιότητα, searching με ταχύτητα φωτός, απαράμιλλη ευκολία, κορυφαία αρχειοθέτηση.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Βινύλιο πανταλόνι τσίτα θα φορά η Σάσα απόψε με ήπιε και τα μεμέ απόξω  λαίμαι όλμος, άσε που θα παίξει και της 

Αν τραγουδούσε Θεοδωράκη θα ήταν ένας επιπλέον λόγος να μην πάω...🥱

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου