Προς το περιεχόμενο

Κλεμμένα μουσικά όργανα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν το ηξερα για την ασφαλεια ακουγεται η πιο καλη λυση, βεβαια παρακαλας να σου κλεψουν και κατι παραπανω για να πιασεις το οριο.

αποροια ειναι τι γινεται οταν αγοραζεις μονο μεταχειρισμενα οργανα οπως εγω ή εαν σου κλεψουν καινουρια απο το αμαξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το ηξερα για την ασφαλεια ακουγεται η πιο καλη λυση, βεβαια παρακαλας να σου κλεψουν και κατι παραπανω για να πιασεις το οριο.

 

Δεν καταλαβες καλα. Αν σου κλεψουν πραγματα αξιας 1100 ευρω π.χ. και το οριο απαλλαγης ειναι 1000, τοτε σου δινουν μονο τα 100 πισω.  :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι γινεται οταν αγοραζεις μονο μεταχειρισμενα οργανα

 

πρεπει να δωσεις στην ασφαλιστικη καποια αποδειξη της ΑΞΙΑΣ του οργανου (ενα λινκ στον Thomann π.χ)

 

ή εαν σου κλεψουν καινουρια απο το αμαξι

 

δεν καλυπτει καμμια ασφαλιστικη τετοιες κλοπες

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

πρεπει να δωσεις στην ασφαλιστικη καποια αποδειξη της ΑΞΙΑΣ του οργανου (ενα λινκ στον Thomann π.χ)

 

δεν καλυπτει καμμια ασφαλιστικη τετοιες κλοπες

 

Εγώ είχα δώσει στον ασφαλιστή μια λίστα με όλο το gear που έχω και την αξία τους(την οποία την έβαλα μόνος μου με βάση την αξία στην αγορά)..

Αλλά αν έχεις μια κιθάρα του 70 τι απόδειξη να βρεις και τι αξία να βάλεις;

Είναι πολύπλοκο το ζήτημα.Και όταν έρθει η ώρα να πληρώσουν θα βρουν 1000 δικαιολογίες για να δώσουν λιγότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ετσι κι αλλοιως απο ελληνικη ασφαλιστικη τα τετοια σου θα παρεις... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως που έχω περάσει δώδεκα έτη στις ασφάλειες, θα πρότεινα να μην μιλάμε έτσι απλά/σίγουρα για το ότι δεν θα αποζημιωθούμε από την ασφαλιστική...

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως που έχω περάσει δώδεκα έτη στις ασφάλειες, θα πρότεινα να μην μιλάμε έτσι απλά/σίγουρα για το ότι δεν θα αποζημιωθούμε από την ασφαλιστική...

 

Όλοι έχουν μια ιστορία να πουν για προβλήματα με ασφαλιστικές.

Εγώ την έπαθα μια φορά όταν έκλεισε η εγνατία..

Έχασα 8 χιλιάρικα τα οποία θα έπαιρνα..

 

Αλλά εντάξει,αν είναι καλή η εταιρία κάτι δίνει,έστω και κουτσουρεμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω πάρα πολύ καιρό να γράψω στο noiz.. Παρόλα αυτά διαβάζω ακόμα συχνά-πυκνά.

 

Χθες το βράδυ στη Λιοσίων, δίπλα στο Κύτταρο, έκλεψαν την κιθάρα και την πεταλιέρα μου από το αυτοκίνητο (είχα ξεχάσει να τα βγάλω από το port baggage).

Η κιθάρα είναι μία Fender Stratocaster made in USA (δεν θυμάμαι S/N αυτή τη στιγμή αλλά είναι αρκετά χαρακτηριστική η εμφάνιση και από ότι είχα ψάξει σε συζήτηση εδώ παλιότερα δεν είναι ακριβώς made in USA είναι λίγο από παντού αλλά το θέμα είναι ότι γράφει made in USA στο headstock) η οποία ήταν μαύρη με τρεις μονούς μαγνήτες και εδώ και χρόνια είναι ντυμένη με κομιξ (του Don Rosa) και έχει δύο μονούς με έναν διπλό. Είχα κάνει και ένα thread εδώ όταν την είχα φτιάξει με τα κομιξ αλλά είναι τόσο πίσω που δεν το βρίσκω με τίποτα.

 

Γενικά, είναι η πρώτη μου σοβαρή και μοναδική σοβαρή κιθάρα, ήταν δώρο και πέρα από την οικονομική η συναισθηματική αξία είναι τεράστια.. Το μόνο που μου δίνει ελπίδες να βρεθεί είναι ότι δεν μοιάζει, μάλλον με καμία άλλη stratocaster λόγω του decoupage που είχα κάνει με τα κομιξ.

 

Η πεταλιέρα είναι μία Line6 POD X3 Live, με serial number 21X3L5S5733002615. Είναι χτυπημένη σε αρκετά σημεία και της λείπουν τα δύο ποντεσιόμετρα που έχω κυκλώσει στην φωτογραφία (η φωτογραφία είναι από Google, δεν έχω καμία καλή φωτογραφία της πεταλιέρας να ανεβάσω). Επίσης θυμάμαι κάποια preset: 2A: Clean Dl, 2B Overdrive Dl, 3A Brit Clean.

 

Όπως μπορείτε να φανταστείτε έχω εκνευριστεί και ξενερώσει με τον εαυτό μου αφάνταστα που ξέχασα την κιθάρα στο αυτοκίνητο από την προηγούμενη μέρα. Το συνειδητοποίησα κάπου στην μέση του live (είχα παει στον Πανούση στο Κύτταρο) και σκέφτηκα ότι ελπίζω να μην μου ανοίξουν το αυτοκίνητο. Τελικά, δεν ήμουν πολύ τυχερός...

 

Αν, με κάποιο τρόπο γίνω υπερβολικά τυχερός  :P, και κάποιος δει κάτι ας μου στείλει εδώ ή pm εδώ ή facebook εδώ: https://www.facebook.com/RogerWaters15

 

 

 

Μερικές φωτογραφίες:

 

 

 

303955_2295392018959_159228332_n.jpg?oh=fe3de5de851a7e60a0e7ccaa0fcc30c2&oe=55AA0695&__gda__=1440077507_3ade5cf149b1ae961ef7c234969af760

 

320716_2295392698976_722120467_n.jpg?oh=64c159ab4d94d23053ff860d44f65fb5&oe=55A4DA8B

 

315900_2295393699001_2023372553_n.jpg?oh=b762e7f8055145096127a71ff826ea1d&oe=559775A4

PODX3live-large.jpg.d8856d81b4dff598db597f921e36ed85.jpg

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου