Προς το περιεχόμενο

Κλεμμένα μουσικά όργανα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αληθεια πως βρισκονται τα οργανα; Πιανεται ο κλεφτης; βρισκονται σε αγγελια;

ποια η διαδικασία για να το παρεις πισω;

Ο ενισχυτής μπήκε στις αγγελίες του Forum μας, έπειτα από επικοινωνία με τον πωλητή, κλείστηκε ραντεβού. Είχαμε ήδη ενημερώσει την Αστυνομία η οποία μας συνόδευσε έχοντας τις πληροφορίες και τα όποια ντοκουμέντα.

Ο ενισχυτής κατασχέθηκε και μετά τον παραλάβαμε.

Ο πωλητής είναι στο αυτόφωρο.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστώ το ότι έκλεψε μουσικό εξοπλισμό ήταν τυχαίο γεγονός έτσι;; Εννοώ δεν είχε ιδέα τι έκλεψε, δεν κατείχε το άθλημα και γι αυτό την πάτησε

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστώ το ότι έκλεψε μουσικό εξοπλισμό ήταν τυχαίο γεγονός έτσι;; Εννοώ δεν είχε ιδέα τι έκλεψε, δεν κατείχε το άθλημα και γι αυτό την πάτησε

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Αντιθέτως, είναι μουσικός.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα σαν ιδέα μου ήρθε είναι να αφήσετε επίτηδες μια κιθάρα η κάτι σε μέρος που 'σπάνε' αυτοκίνητα και να περιμένετε να τους πιάσετε στα πράσσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μάλιστα σαν ιδέα μου ήρθε είναι να αφήσετε επίτηδες μια κιθάρα η κάτι σε μέρος που 'σπάνε' αυτοκίνητα και να περιμένετε να τους πιάσετε στα πράσσα..

 

Δεν νομίζω ότι αξίζει να το ρισκάρεις (ειδικά για μια κιθάρα), να έρθεις τετ-α-τετ με τέτοιους τύπους.

Δεν μπορείς να ξέρεις τι είναι αποφασιμένος να κάνει κάποιος που έχει μπεί σε αυτά τα μονοπάτια....να σπάει αμάξια και να κλέβει.

Το κακό έχει παραγίνει.....κάθε μέρα και λόγω δουλειάς, βλέπω / ακούω ΧΟΝΤΡΑΔΕΣ.

 

Προσοχή και επιμέλεια φύλαξης, όσο το δυνατόν.

 

Υ.Γ. Και με αφορμή αυτό, ΠΡΟΣΟΧΗ και στα νταραβέρια με τις αγγελίες.

ΜΗΝ δίνετε ραντεβού, π.χ. να σου φέρω την κιθάρα να την δεις, ΜΕ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ- ΣΕ ΚΟΥΦΑ ΣΗΜΕΙΑ........και ο  νοών...νοείτω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιθέτως, είναι μουσικός.

Σοβαρά φίλε μου; Τι να πω μακαρι να την φάει καλά τώρα....επειδή έχω κάποιες γνώσεις επί του θέματος, κατ οικον έρευνα του έκαναν οι αστυνομικοί;;;

 

Πάντως γενικά, άλλο κλοπή αυτ-του με σπάσιμο κι άλλο τέτοια διάρρηξη σαν του φίλου που ήταν σε στούντιο οπότε αποκλεισαμε και το τυχαίο γεγονός. Τα σπαισματα τα κάνουν κυρίως κακομοιρηδες ναρκομανείς αντε και κανα κλεφτρονι της σειράς που δεν ξέρει τι θα βρει, απλά κάτι του κανεο κλικ εκείνη τη στιγμή

 

Και τέλος, Συμφωνώ με την άποψη να μην επεμβαίνουμε σε περιστατικά που αντιλαμβανόμαστε παρά να καλούμε την άμεση δράση. Είτε είναι απελπισμένος χρήστης, είτε κάνα "τσακάλι" δεν ξέρεις ΠΟΤΕ πως θα αντιδράσει και που θα φτάσει για να αποφύγει την κατάσταση

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ενισχυτής μπήκε στις αγγελίες του Forum μας, έπειτα από επικοινωνία με τον πωλητή, κλείστηκε ραντεβού. Είχαμε ήδη ενημερώσει την Αστυνομία η οποία μας συνόδευσε έχοντας τις πληροφορίες και τα όποια ντοκουμέντα.

Ο ενισχυτής κατασχέθηκε και μετά τον παραλάβαμε.

Ο πωλητής είναι στο αυτόφωρο.

 

Ενδιαφέρον. Καλό είναι τελικά κανείς να κρατάει τα serial numbers του εξοπλισμού του για παν ενδεχόμενο γιατί δεν είναι όλοι "τυχεροί" να έχουν ενισχυτή με συγκεκριμένο σημάδι σε συγκεκριμένο σημείο.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι η κλοπή μουσικού εξοπλισμού είναι πραγματικά πολύ δύσκολο κομμάτι , ειδικά όσον αφορά τη νομική διαδικασία. Γι αυτό κρατάμε πάντα φωτό του προϊόντος, serial number, απόδειξη αγοράς. Ακόμα, αν παρέχεται η δυνατότητα, ένα register στο site της εταιρείας είναι μια καλή επιπλέον λύση

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ωραία, ο ενισχυτής βρέθηκε και μπράβο, η κιθάρα όμως; Προφανώς και ο κλέφτης ξέρει που είναι, ή στο σπίτι του ή την έχει ήδη δώσει.

Εκεί τι γίνεται; Κάνει έρευνα η αστυνομία στο σπίτι του; Ενδεχομένως να βρεθούν κι άλλα πράγματα εκεί και όσο πιο γρήγορα, τόσο καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου