Προς το περιεχόμενο

Τί μουσική όταν φέρνεις γυναίκα στο σπίτι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Εγώ ανοίγω  τα παράθυρα και τις πόρτες και βάζω Λάκης Καλιανίντες στη διαπασών ......................το σπίτι γεμίζει αιθέριες υπάρξεις ελαφρά ενδεδυμένες που αναζητούν το φακό του Λάκης  .

 

Πιάνει πάντα το συνιστώ  ;D ;D ;D

 

Εσύ είσαι επαγγελματίας αγόρι μου.  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Cannibal Corpse και Μπέσυ Αργυράκη.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως για να μη θεωρηθεί ότι troll-άρω….θα συνεισφέρω στη συζήτηση. :P

 

Η Απάντηση είναι : ΤΙΠΟΤΑ..

 

ΔΕΝ ακούμε τίποτα, διότι  δεον να μην τις καλούμε σπίτι μας.

 

Πάμε σπίτι τους και ακούμε ό,τι θέλουν….αλλά έχουμε έξοδο διαφυγής, οποτεδήποτε. ;D ;D

 

Διότι το πρόβλημα δεν είναι αν τυχόν ΔΕΝ της αρέσει η μουσική που θα βάλουμε.

Το πρόβλημα είναι αν της αρέσει (η μουσική και το όλο περιβάλλον) ..και ΔΕΝ λέει να φύγει.  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας, καλαμπορτζήδες, ερασιτέχνες, μουσικάντηδες της σειράς.

Σας τα χουν πει, σας τα χουν δείξει και σεις ακόμα.

Ρε σεις είναι κλισέ γιατί αποδεδειγμένα δουλεύουν και σύστημα που κερδίζει δεν το αλλάζεις.

 

Άντε να τα ξαναπώ και επειδή σας αγαπώ, θα τα πω και τζάμπα.

Ξεκινάμε με αδιάφορη mid-beat μουσική UB40, Donald Fagen ξέρω γω και τέτοια.

Η ατμόσφαιρα είναι χαλαρή ΑΛΛΑ όχι πολύ χαμηλά φώτα. Μην την τρομάζετε με το καλημέρα. Το στυλ σας είναι χαλαρό και δίνετε εντύπωση "καλωσόρισες σε αυτό που κάνω καθημερινά". Η υποδοχή πρέπει να είναι με πετσέτα κουζίνας στον ώμο και "καλώς την"-φιλί-"δυο λεπτά μη μου καεί το sweet & sour, άσε παλτό και έλα"-ανακατέβετε το τηγάνι (με το κινέζικο που είχατε παραγγείλει εκτός κι αν η κοπέλλα σκαμπάζει και σεις όχι οπότε μακαρόνια με ότι θέτε και μια σαλάτα to show that you care  :P)-"θέλεις λίγο κρασί;"

Ναι ξέρω, δεν πίνετε κρασί, δεν σας πολυαρέσει και λοιπές μπούρδες. Το κρασί εδώ είναι σαν τη μουσική. Δεν είναι ανάγκη να σ' αρέσει αλλά σκοπός είναι να λειτουργεί.

Ακολουθεί χαζοκουβέντα με έμφαση στο "μίλα μου για τη μέρα σου και σένα" λες και υπάρχει περίπτωση να μην σκέφτεστε ένα μόνο πράγμα.

Όλα έτοιμα και χέρι ελαφρά στη μέση και την κατευθύνετε στο τραπέζι.

 

Ο χλαπάτσοΦιλ Κόλλινς τραγουδάει τις μεταGenesis επιτυχίες του επιτυχώς.

 

Ενώ αυτή περιμένει σερβίρετε και σιγά σιγά με το μπιρι μπιρι μπαίνει και η Sade στο κόλπο η οποία σηματοδοτεί την κατα μπουζούκια έκφραση "έναρξη προγράμματος". Η πρότερη χρήση FAgen δεν απαγορεύει την ενίοτε συνέχιση Steely Dan.

 

Το πράμα πάει κλιμακωτά σιγά σιγά και δεν το συζητώ ότι έχετε λίγο γλυκό και καφέ και στον καναπέ συνεχίζετε στα "από καρδιάς" με κρασί (όχι μαυροδάφνη αγόρι μου).

Εδώ πλέον επιτρέπεται και ουίσκι ή αντίστοιχο (νωρίτερα θα ήταν δείγμα βλαχιάς ή αλκοολισμού).

 

Στη σκηνή πλέον (και ας μιλάτε και για punk ή τον παπάρα το αφεντικό της που δεν την εκτιμά ως πρέπει) εμφανίζονται τα μεγάλα κανόνια (υπάρχει και playlist) βλέπε Al Green, George Benson, Vandross, Redding, Gainsbourg, Marvin Gaye και πρέπει να έχετε κάνει την πρώτη κίνηση πριν ο Barry (ένας είναι ο Barry και μην ακούσω εξυπνάδες περί Manilow) σας κουνήσει συθέμελα.

Αν υπάρχει μπομπινόφωνο που γυρνάει (κι ας παίζει mp3, που θα καταλάβει) έχετε πολλούς πόντους.

Επίσης μπόνους κανονάκι κερδίζει και η κίνηση "κάτσε να βάλω κάτι που χρόνια είχα να ακούσω και μου το θύμισες" βάζοντας κάτι "και καλά σοφιστικέ κουλάτο" στο πικάπ.

To χειμώνα το τζάκι είναι εκ των ουκ άνευ και λιώνει και "παγόβουνα".

 

Αν κρασί, φαί και Barry δεν τα χουν καταφέρει και επιμένετε οτι αυτή θέτε και είστε έτοιμος να υποστείτε οιονδήποτε εξευτελισμό φτάνει να την πάρετε, πείτε στο χαλαρό "λες να χτυπήσουμε a pre καμμιά Πέγκυ στο φτερό να στανιάρουμε;"

 

Το "τελικά μάλλον δε γουστάρει" είναι μούφα καθότι αυτή ήρθε σπίτι.

Απλά η παρτίδα παίχτηκε λάθος.

 

Ευχαριστώ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ξέρεις ότι συμφωνώ μαζί σου σε ένα ποσοστό 99,9 %

Εδώ όμως διαφωνώ ….κάθετα….

 

Μην την τρομάζετε με το καλημέρα.

 

Δεν υπάρχει κάγκουρας άντρας  ;D ;D ;D σε αυτόν τον πλανήτη που μπορεί να τρομάξει γυναίκα με μουσική.

 

Για τον απλό λόγο ότι μια γυναίκα που δέχεται να πάει στο σπίτι κάποιου ξέρει πολύ καλά γιατί το κάνει, και το τελευταίο που την ενδιαφέρει/ νοιάζει/ απασχολεί είναι η μουσική που θα παίζει από τα ηχεία. ;D ;D

 

Κατά τα άλλα , το σχέδιο σου είναι άριστο, για να δημιουργήσει μια ωραία ατμόσφαιρα….για εμάς (για εσωτερική κατανάλωση δηλαδής) .  ;D ;D

 

Όσο γι’ αυτό

 

 

 

Το "τελικά μάλλον δε γουστάρει" είναι μούφα καθότι αυτή ήρθε σπίτι.

Απλά η παρτίδα παίχτηκε λάθος.

 

Ευχαριστώ.

 

Έτσι είναι , ακριβώς, απλώς πρέπει να γίνουν σωρευτικά πολλά πράματα για να στραβώσει, και σίγουρα δεν θα φταίει η μουσική.    ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

audiokostas πολύ έμπειρο κείμενο!

Αν θες μεσολαβώ για αναδημοσίευση σε κανα καθωσπρέπει περιοδικό lifestyle που θα'χει και απήχηση σε νούμερα. Το Κλιέκ, το Μήτρο και το Σιάξ'τους είναι ντιπ καλύτερα και είναι γκαραντί πως κάνουν τα νούμερα... μηδενικά! Ρε μήπως γίναμε κι εμείς νούμερα; :D

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κάγκουρας άντρας  ;D ;D ;D σε αυτόν τον πλανήτη που μπορεί να τρομάξει γυναίκα με μουσική.

 

Hello,  ;D ;D

Cannibal Corpse και Μπέσυ Αργυράκη.

 

Κατ' άλλα, νομίζω ότι η επιλογή στο πρόγραμμα να συμπεριληφθεί ο Barry είναι ένα χαρτί που μάλλον έχει πολυπαιχτεί, προβλέψιμο βρε αδερφέ και λίγο (πλέον) γλυκανάλατο.

 

Επίσης, δεν σερβίρουμε ότι να 'ναι κρασί. Πρέπει να δείξουμε ότι ξέρουμε και δυό πράγματα. Ένα pinot noir Νέας Ζηλανδίας will do the trick.

 

Προσοχή στο φαγητό. Δεν θες το σπίτι να μυρίζει τηγανίλα, σκόρδο κ.α. και δεν θες να σκάσετε στο φαί.

 

Τέλος, σοκολάτα, πάντα κάτι με σοκολάτα για γλυκό.

 

Στο επόμενο επεισόδιο, το φαγητό σας έφερε αέρια, πως θα το καλύψετε.  ;D ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κάγκουρας άντρας  ;D ;D ;D σε αυτόν τον πλανήτη που μπορεί να τρομάξει γυναίκα με μουσική.

 

Για τον απλό λόγο ότι μια γυναίκα που δέχεται να πάει στο σπίτι κάποιου ξέρει πολύ καλά γιατί το κάνει, και το τελευταίο που την ενδιαφέρει/ νοιάζει/ απασχολεί είναι η μουσική που θα παίζει από τα ηχεία. ;D ;D

Κατ΄αρχήν το τρόμαγμα ήταν για τα φώτα. Δεν δείχνεις με το καλημέρα ότι πας για πήδημα. Άσχετα αν το ξέρετε και οι δύο. Η μουσική απλώς να είναι αδιάφορη.

 

Μην κρίνετε εξ΄ιδίων τα αλλότρια. Οι άντρες λειτουργούμε (ή μάλλον παύουμε να λειτουργούμε) διαφορετικά. Η κοπέλλα το θέλει το μανούριασμα κι ας ξέρει τι θέλει (που κατά 90% δεν ξέρει) και τι θέλεις. Εμείς από την άλλη, είμαστε μονιδιάστατοι.  8)

 

Μου έχει τύχη στην εφηβεία μου σε ultra κυριλέ σπίτι βορείων προαστείων, πάνω στις ζάχαρες να μου λέει η κοπέλίτσα "να βάλω λίγη μουσικούλα;" και με την θετική απάντησή μου, να ορμάει ο Ozzy και το Paranoid και συναφείς επιτυχίες σε εντάσεις απογείωσης μέσα από τα ηχεία. Δεν πτοήθηκα καθόλου. Τουναντίον, βλέποντας τα αποτελέσματα που μπορεί να έχει σε γυναίκες, το ευχαριστήθηκα. Όχι, δεν το ξαναδοκίμασα.  ;D

 

audiokostas πολύ έμπειρο κείμενο!

Ρε μήπως γίναμε κι εμείς νούμερα; :D

Το αέναο κυνήγι του Holey Grail δεν είναι ποτέ αστείο πράμα αφεντικό.

Αν μερικοί το ξέχασαν  ;) ;) δεν φταίω γω.

Και θέλω και τα royalties για αναδημοσίευση.

 

Κατ' άλλα, νομίζω ότι η επιλογή στο πρόγραμμα να συμπεριληφθεί ο Barry είναι ένα χαρτί που μάλλον έχει πολυπαιχτεί, προβλέψιμο βρε αδερφέ και λίγο (πλέον) γλυκανάλατο.

Τέλος, σοκολάτα, πάντα κάτι με σοκολάτα για γλυκό.

Μπορεί και να το δεχτώ (αν και σταθερή αξία)

Αντικατέστησε με 70s sleazy, cool funk blaxploitation στυλ

Η σοκολάτα (λίγο ε; ) είναι στανταράκι

 

Στο επόμενο επεισόδιο, το φαγητό σας έφερε αέρια, πως θα το καλύψετε.  ;D ;D

Μίλησα για καναπέ.... Όχι δερμάτινο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η γυναίκα έρχεται για πρώτη φορά στο σπίτι, το πιο πιθανό είναι ότι σκέφτεται "αποκλείεται να του κάτσω απόψε". Ως εκ τούτου, μια χαλαρή αντιμετώπιση του στυλ "οκ κάτι μου κάνεις αλλά μην τρελαθούμε κι όλας" θα έχει το καλύτερο αποτέλεσμα. Εν ολίγοις οι πιθανότητές μας αυξάνονται γεωμετρικά μαζί με την ανασφάλεια που της προκαλούμε σε σχέση με το αν είναι αρκετά επιθυμητή.

 

Οι μουσικές, τα φαγητά και τα ποτά είναι δευτερεύοντα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου