Προς το περιεχόμενο

Αγορά απο dolfin music- είναι αξιόπιστοι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα ένα σκοτεινό σημείο είναι ο ΦΠΑ.Αυτοί μου χρέωσαν τον δικό τους 17.5% αλλά εμείς έχουμε 19%.

Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται σ'αυτή την περίπτωση??

 

Δεν υπάρχει τίποτα για να γίνει. Πλήρωσες το ΦΠΑ που έπρεπε να πληρώσεις.

 

Ok,απλά επειδή ο θωμάς βάζει τον ΦΠΑ της χώρας που στέλνει γιαυτό μπερδεύτηκα λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο Θωμάς χρεώνει τον ΦΠΑ της χώρας προορισμού διότι έχει επιλέξει να υπόκειται σε ειδικό φορολογικό καθεστώς επιχείρησης που εκτελεί "πωλήσεις από απόσταση" . Πολύ περισσότερη γραφειοκρατία, αλλά ένδειξη του πόσο επαγγελματικά αντιμετωπίζει την οργάνωσή του.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ok,το πακετάκι έφτασε με ups μετά από μία εβδομάδα ακριβώς.Απλά ενώ μου είχαν πει από tel και email ότι θα κάνει 1-2 εργάσιμες έμαθα από την ups ότι τελικά ήταν ground shipping,οπότε και η αργοπορία.Anyway..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι τα θες ρε harvy εσυ αυτα? που πας και μπλεκεις? γιατι δεν πας στα carrefour να ξεμπερδευεις???

 

αλητάμπουρα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη πλήρωσες 17' date='5 και ΤΙΠΟΤΑ αλλο?

Αν ειναι ετσι εχει ζουμί η υπόθεση, 1,5% ειναι αυτό...[/quote']

 

Όντως,ενδιαφέρον.

Μπορείς να ανοιχτείς σε αγορές από ευρωπαικές χώρες με μικρό ΦΠΑ.

Π.χ,στην Ισπανία που έχει ΦΠΑ 16% βρήκα ένα μηχάνημα 50¤ χαμηλότερα από Τhomann και Musicstore.

Aπό την άλλη,υπάρχει και το θέμα εμπιστοσύνης που έχεις για το εκάστοτε μαγαζί.Στο παράδειγμα που έδωσα πριν,το τελικό αποτέλεσμα ήταν να παραγγείλω απο Musicstore πληρώνωντας 50¤ παραπάνω γιατί όταν μίλησα τηλεφωνικώς και με mail με τους Ισπανούς,μου φάνηκαν επιεικώς αφερέγγυοι.

Μπορεί να βρεθεί κάτι καλό όμως με λίγο ψάξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Να σας ενημερώσω και εγώ. Μόλις παρέλαβα από το http://www.dolphinmusic.co.uk/ το πυκνωτικό μικρόφωνο AKG C4000B σε πολύ καλύ τιμή. Τα μεταφορικά £ 15. Γενικά τα μικρόφωνα σε αυτό το site είναι πολύ φτηνά σε σχέση με τα αντίστοιχα Γερμανικά, αλλά σε άλλα είδη δεν συμβαίνει το ίδιο. Το μικρόφωνο ήταν σε stock και έφτασε στο σπίτι μου μετά από 1 εβδομάδα με UPS σε πολύ καλή κατάσταση.

www.myspace.com/michalismusic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια επιδη εγω ειμαι κατα των καρτων και των τραπεζων !!!! ποτε δεν εχω κανει αγορα απο ιντερνετ και παντα εβρισκα οτι ηθελα στην ελλαδα σε πολυ καλυτερες τιμες !!!

Θελω να αγορασω τωρα ομως απο to dolphin τα Dynaudio BM6A.

 

Α) Μπορω να πληρωσω σε καποια ελληνικη τραπεζα ?

Β) Πως θα ξερω οτι δεν θα μου φανε τα λεφτα ?

 

τα εχει σε πολυ καλη τιμη 999.00 GBP = 1,466.77 EUR

 

Ας με βοηθησει καποιος γιατι και τα αγγλικα μου δεν ειναι και τοσο καλα :(

 

thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια επιδη εγω ειμαι κατα των καρτων και των τραπεζων !!!! ποτε δεν εχω κανει αγορα απο ιντερνετ και παντα εβρισκα οτι ηθελα στην ελλαδα σε πολυ καλυτερες τιμες !!!

Θελω να αγορασω τωρα ομως απο to dolphin τα Dynaudio BM6A.

 

Α) Μπορω να πληρωσω σε καποια ελληνικη τραπεζα ?

Β) Πως θα ξερω οτι δεν θα μου φανε τα λεφτα ?

 

τα εχει σε πολυ καλη τιμη 999.00 GBP = 1' date='466.77 EUR

 

Ας με βοηθησει καποιος γιατι και τα αγγλικα μου δεν ειναι και τοσο καλα :(

 

thanx[/quote']

 

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewProductDetail-Start;pgid=?SKU=REC0005292-000&ProductUUID=0&JumpTo=OfferList

 

Mε 1451 συμπεριλαμβανομένων των 13¤ για έξοδα αντικαταβολής,στην πόρτα σου σε μια εβδομάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου