Προς το περιεχόμενο

Shorts - EP


wh0cares

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, εδώ είναι ένα EP αποτελούμενο από 5 κομμάτια σε στυλ σάουντρακ που έγραψα τους τελευταίους μήνες. Έχω αναλάβει εξ' ολοκλήρου το παίξιμο ηλεκτρικής/κλασικής κιθάρας, προγραμματισμό midi οργάνων, παραγωγή και μίξη. Ξεκίνησα πρόσφατα το ψάξιμο με ηχογράφηση, midi programming στο cubase και γενικά home production και θα εκτιμούσα μερικά σχόλια. Ευχαριστώ για το χρόνο σας και ελπίζω να βρείτε το αποτέλεσμα αξιόλογο. Είναι διαθέσιμο και για download εδώ

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφοι ήχοι, σε αρκετά καλή μείξη με καλές ισορροπίες. Από αυτά που άκουσα, το 1ο για μένα είναι το καλύτερο, αν και γενικότερα δεν υπάρχουν και πολλά κοινά ανάμεσά τους. Που άρεσε πολύ ο ήχος στο πιάνο και το όλη ατμόσφαιρα. Αυτό που μου άρεσε πάρα πολύ ήταν το glissando στο 1:06, φοβερό.

 

Μου φάνηκε βέβαια ότι οκ, ναι είναι shorts, αλλά τελειώνουν κάπους απότομα. Σίγουρα κάποια σηκώνουν ανάπτυξη - δε χρειάζεται να ναι μεγάλη, αλλά έστω λίγο παραπάνω για να είναι μια ολοκληρωμένη ιστορία - ή καλύτερα, πιο εύπεπτη ας πούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για τα σχόλια Άλεξ :) Το ύφος πράγματι δεν είναι ενιαίο, έγραφα ό, τι ιδέα μου ερχόταν κατά καιρούς, η ενορχήστρωση κάθε φορά επηρεαζόταν από το τι μελετούσα εκείνη την περίοδο. Αυτό έφερε και τη σύντομη διάρκειά τους.

 

Το πιάνο που σου άρεσε είναι το Soft Piano της Spitfire Audio από τη δωρεάν συλλογή LABS, αν θέλεις να το δοκιμάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
10 ώρες πριν, Alex Raptakis είπε

Πολύ όμορφοι ήχοι, σε αρκετά καλή μείξη με καλές ισορροπίες.

Θα συμφωνήσω με τα παραπάνω και αν όντως άρχισες πρόσφατα, είσαι σε πολύ καλό δρόμο. Δεξιοτεχνικά εκτελεσμένα. Οι δουλειές αυτές θα μπορούσαν να ανήκουν σε κάποιο soundtrack ταινίας - παιχνιδιού. 

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Θα συμφωνήσω με τα παραπάνω και αν όντως άρχισες πρόσφατα, είσαι σε πολύ καλό δρόμο. Δεξιοτεχνικά εκτελεσμένα. Οι δουλειές αυτές θα μπορούσαν να ανήκουν σε κάποιο soundtrack ταινίας - παιχνιδιού. 

Ευχαριστώ πολύ ! Από το σεπτέμρη για την ακρίβεια ξεκίνησα. Έκανε πολύ εύκολη τη ζωή μου η χρήση ψηφιακών οργάνων που πρακτικά δε χρειάζονται μίξη-μάστερ . Το πιο δύσκολο ήταν η ηχογράφηση και το gain staging της κλασικής κιθάρας σε διαμέρισμα 3ου ορόφου στην αθήνα πάνω από κεντρικό δρόμο... χωρίς ηχομόνωση :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου