Προς το περιεχόμενο

Brand new days- Σε ευχαριστούμε admin


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Terry RoscoeBeck5 είπε

Ο Στράτος τι άποψη έχει επ' αυτού;

 

 

Έχει, έχει.

Ακόμα γελάει ...

 

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
2 minutes ago, Terry RoscoeBeck5 said:

Ο Στράτος τι άποψη έχει επ' αυτού;

 

Πάντως δεν θα ήταν κακό Alex, ευκαιρίας δοθείσης, να κάνουμε ένα "πατροπαράδοτο" meeting για μπύρες- τις γνωστές μπυροποσίες του Noiz- to know us better.

Εναλλακτικά, ένα επίσης "πατροπαράδοτο" noiz jam, με σκοπό φυσικά να πιούμε μπύρες 😄 

 

Φυσικά. Μπορούν να γίνουν και τα δύο στο studio. Γλυφάδα είμαι.

 

  • Like 2

https://www.bigfootsound.com | Studio Ηχογραφήσεων | Metal, Rock, Jazz, Acoustic, Electronic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Slew Rate είπε

 

Φυσικά. Μπορούν να γίνουν και τα δύο στο studio. Γλυφάδα είμαι.

 

Και κατά το προσφιλές μου... να οργανωθούμε τότε 😄

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αλλά να απαιτήσουμε τη παρουσία (και κιθάρα!) του @Yannis Methenitis

https://www.bigfootsound.com | Studio Ηχογραφήσεων | Metal, Rock, Jazz, Acoustic, Electronic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, Slew Rate είπε

Αλλά να απαιτήσουμε τη νέα stratocaster του @Yannis Methenitis

corrected 😄

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να μιλήσω και γω λίγο σοβαρά.

Δεν θα πω καλώς ήρθες αλλά καλό ξεκίνημα.

Διότι το νοιζ δεν είναι καταρχήν "τόπος" αλλά "δουλειά".

Είναι μια εμπορική πλατφόρμα.

Δεν ξέρω ακριβώς από πού προέρχονται άμεσα τα έσοδα της (μπορώ να φανταστώ) αλλά εμμεσα ξέρω.

Από τα μέλη, τα γραφόμενα τους και το επίπεδο αυτών.

Αυτοί (τα μέλη) προσελκύουν αναγνώστες,οι οποίοι θα γίνουν με τη σειρά τους μέλη...

Δεν ξέρω τι έχει ο νέος ιδιοκτήτης στο μυαλό του αλλά αν θέλει το νοιζ να έχει την ίδια δομή με το σημερινό.... έχει πολύ διάβασμα.... κυριολεκτικά.

Όταν ο Γιάννης μου έκανε την τιμή να με κάνει mod το 2016 (αν θυμάμαι καλά)....και εφόσον το αποδέχτηκα.... άρχισα το διάβασμα.

Έφτασα πολλά χρόνια πίσω από τότε που έγινα μέλος (το 2010) για να έχω μια πλήρη εικόνα των μελών (τουλάχιστον των ενεργών).

Διάβασα ΟΛΟ το forum....για να έχω εικόνα.

Ποιός μιλάει σοβαρά, ποιός κάνει πλάκα, ποιός σηκώνει πλάκα..... ποιός τρολαρει...ποιός σπαμαρει.

Από το 2010 και μετά που ήμουν μέλος είχα εικόνα γιατί ήμουν ενεργός με πολλές ώρες log in.

Ο Γιάννης μεγάλωσε με το νοιζ....και ήξερε κάθε τι που συνέβη γιατί το έζησε.

Άρα μπορούσε να ασκήσει διαχείριση.... κρατώντας ισορροπίες γιατί είχε και αυτός εικόνα για το κάθε μέλος.

Καλό διάβασμα λοιπόν.... πέρα από τα τυχόν (καλοδεχούμενα) τεχνικά updates.

 

  • Like 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ο κ. συνήγορος το έθεσε εξαιρετικά. Το Noiz είναι μια καθημερινή άσκηση ισορροπίας- η οποία κατά περιόδους γίνεται ακόμα πιο δύσκολη, όταν επηρεάζεται από γεγονότα της επικαιρότητας τα οποία, μοιραία, προκαλούν εντάσεις.

 

Εκεί, πρέπει να γνωρίζεις τους "πελάτες" σου.

  • Like 2
  • Συμφωνώ 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Αξιότιμα μέλη, φίλοι πουρουπουπούδες, διακρίνω ένα "μούδιασμα" μετά από τις συγκλονιστικές για το forum μας εξελίξεις, που μας κατέλαβαν εξαπίνης.

 

Ο admin μας έλαβε μια απόφαση, σίγουρα δύσκολη, αλλά αυτός ξέρει καλύτερα... Δράττομαι της ευκαιρίας για να μεταφέρω την πάνδημη ευγνωμοσύνη μας στον Γιάννη, που μας έκανε κοινότητα, μας έδωσε στέγη και κυρίως μας έφερε κοντά.

 

Μας έδωσε τις ευκαιρίες για συνεργασίες, φιλίες, για να γίνουμε καλύτεροι, για να μοιραστούμε γνώσεις. 

 

Γιάννη, νομίζω ότι μιλάω εκ μέρους όλων, σε ευχαριστούμε για τα πάντα. Θα είσαι για πάντα ο admin μας 😎

 

Brand new days έρχονται λοιπόν, ας ευχηθούμε καλή αρχή στον Alex και καλό κουράγιο που ήθελε να μπλέξει με εμάς 😄      

Στο ύφος του OP νιώθω την ανάγκη να κάνω και εγώ ένα μικρό post.

 

 Από το profile μου στο FACEBOOK σε απάντηση του σημερινού πόστ του @Yannis Methenitis:

 

 Και εμάς μας μεγάλωσε σε ενα περιβάλλον απέραντη αγάπης και ενδιαφέροντων θεμάτων για τη μουσική και της μουσικής τεχνολογίας που επισφραγιζεται με τη συνεχή παράθεση μουσικού έργου, σκέψεων, απόψεων, αποριών, προβληματισμών από τα μέλη που φτάνουν μέχρι δυνατές φιλίες και συνεργασίες και κοιτάξτε να δείτε.... . Σε ευχαριστούμε για όλα και σε λατρεύουμε, ο Θεός να σε έχει πάντα καλά και σε αγαπώ και εσένα και το noiz και όλους τους φίλους. Φετος κλειμω τον Απρίλη 20 χρόνια μέλος και με το ίδιο πάθος θα συνεχίσουμε θέλω να πιστεύω και το πιστεύω δηλαδή να στηρίζουμε το NOIZ και αφού έφυγες τώρα δεν χρειάζεται να σε γλύφω και να σε προσκυνώ 🤣 θα προσκυνώ τον άλλο 😂😂😂Χαχαχαχαχαχα. Σε ευχαριστώ για όλα, ευχαριστώ και θα λατρεύω το noiz και την παρέα και θα το στηρίξω σε ότι χρειαστεί για ΠΆΝΤΑ!!!

 

Τα πράγματα είναι απλά λοιπόν.

 

 Κύριε Γιάννη μου σε ευχαριστώ και εγώ για όλα, για τα πάντα.

 

Για εμένα το noiz εξελίχθηκε από την ημέρα που το ανακάλυψα πριν 20 χρόνια σε ένα από τα πιο συναρπαστικά, σημαντικά πράγματα στη ζωή μου, διότι ήταν ένα μεγάλο κίνητρο για να κρατάω επαφή με τη μουσική και κυρίως τη μουσική τεχνολογία που από μικρό παιδί είχα την ανάγκη να ενασχολούμαι.

 

 Υπήρχαν και άλλοι τόποι στο διαδίκτυο για το θέμα που παρακολουθούσα αλλά στο noiz εξελίχθηκε παράλληλα και μια μεγάλη παρέα. Είπαμε φιλίες, συνεργασίες, εκδηλώσεις. Μέσω του noiz γνώρισα τόσο υπέροχα παιδιά, με δυο από αυτά συμμετείχαμε και σε συγκροτήματα. Τι να πω.

 

 Θα τα βίωνα όλα αυτά αν δεν υπήρχε το noiz?  ΟΧΙ

 αλλά και να τα βίωνα με άλλον τρόπο, με το noiz δεν ξέρω, μου φαίνονταν πιο σημαντικά.

 Θα άκουγα συγκεντρωμένη τη δουλειά τόσων εκλεκτών φίλων που με πολλούς θα γνωριζόμασταν μετέπειτα και προσωπικα? ΟΧΙ

 

 Και πόσα άλλα τώρα για να μην γράφω τα ίδια και τα ιδιά, λοιπόν

 ΣΕ ΑΓΑΠΩ, ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ.

 ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

 Μου έδωσες ΣΤΙΓΜΕΣ ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ μέσα και έξω από το φόρουμ.

 Μας ένωσες.

 Μας πρόσεξες.

 Ακόμα και μας ΥΠΕΜΕΙΝΕΣ.

 Μας ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΕΣ,

 ΜΑΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΣ.

 ΜΑΣ ΦΡΟΝΤΙΣΕΣ. 

 Μας κρατούσες το ενδιαφέρον.

 Μας άφησες να κάνουμε και το ΚΑΛΑΜΠΟΥΡΙ μας.

 

 Νομίζω όλοι συμφωνούν πως  είσαι ένας πραγματικά εμβληματικός άνθρωπος, μια άκρως ενδιαφέρουσα και επιβλητική προσωπικότητα, γεμάτος ζωή, με καλοσύνη, υπομονή, εμπειρία και κυρίως προσιτός, αντανακλάς δε στους άλλους την αγάπη σου και το πάθος σου για τη μουσική και τη μουσική τεχνολογία, αγάπη που σου έδωσε το όραμα να υλοποιήσεις για αυτή μια ανάλογη κοινότητα.

 

 Ξέρεις και ξέρουν όλοι αυτά τα χρόνια πως γράφω αυθόρμητα και το κάνω αυτό γιατί μου ενέπνευσες τέτοια αγάπη και εσύ και όλοι οι συμμετέχοντες αυτού του φόρουμ που με εξαναγκάζει θα έλεγα να είμαι αν μη τι άλλο ειλικρινής. Και αν ο αυθορμητισμός μου και το χιούμορ μου καμιά φορά παρεξηγείται, ακόμα και κουράζει........... σήμερα που γράφω επίσης αυθόρμητα αυτόν τον χαιρετισμό............. αν καμιά φορά σε όλα αυτα τα 20 χρόνια σε στεναχώρησα, σε ενόχλησα, εδώ ενώπιος ενωπίω σου ζητώ συγνώμη.

 

 Το ΝΟΙΖ για εμένα όπως νομίζω για όλους μας ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ.

 ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ

 ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΓΝΩΜΟΝΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 Και εμείς όλοι είμαστε ΝΟΙΖ γιατί ΝΟΙΖ μας έκανες ΕΣΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

 Στον νέο admin μας δεν μπορώ παρά να ευχηθώ και εγώ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ. Του εύχομαι ότι καλύτερο.

 Στο εύχομαι πραγματικά (για το καλό σου χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣)

 Καλή δύναμη και από εμένα, και  όσο το λογότυπο λέει ΝΟΙΖ θα με έχεις ως ένα πιστό και φιλότιμο μέλος πρόθυμο να βοηθήσει, να στηρίξει ανιδιοτελώς την κοινότητα και  να συνεργαστεί με κάθε τρόπο προσφέροντας το λιθαράκι του για να την κρατά ζωντανή!!!! Εγώ και καφέδες φτιάχνω και θα σας τους σερβίρω κιόλας, κανα όργανο άμα χρειαστεί να φέρω, να πλύνω κανα ποτήρι, και παπούτσια γυαλίζω, για το ΝΟΙΖ όλα, ότι μπορώ, δεν είμαι και τίποτα ιδιαίτερο, αλλά είπαμε ΝΟΙΖ, τέλος !!!!!✊

 

  • Like 7
  • Ευχαριστώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, LK είπε

Διότι το νοιζ δεν είναι καταρχήν "τόπος" αλλά "δουλειά".

Είναι μια εμπορική πλατφόρμα.

 

Πώς φαίνονται οι δικηγόροι ....

 

2 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Το Noiz είναι μια καθημερινή άσκηση ισορροπίας- η οποία κατά περιόδους γίνεται ακόμα πιο δύσκολη, όταν επηρεάζεται από γεγονότα της επικαιρότητας ...

 

... και οι δημοσιογράφοι ....

  • Χαχα 6

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
17 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Και εμείς όλοι είμαστε ΝΟΙΖ γιατί ΝΟΙΖ μας έκανες ΕΣΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Πω... πω... De profundis ο Κωστάκης μας. 

Με συγκίνησε ο μπαγάσας 😄

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου