Προς το περιεχόμενο

Europa - Carlos Santana


aggeloskrv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπραβο στην μαθητρια και στον δασκαλο , αξιοπρεπέστατο το παιξιμο και με πολυ καλο ηχο! Η τεχνικη εμενα μου φανηκε ολοσωστη !!

Εστιαζοντας παντως στα αρνητικα σχολια σκεφτηκα πως πολυ  θα ηθελα να δω ενα βιντεακι με παιξιμο πανω  στο κομματι  απο αυτους που μιλησαν για λαθος τεχνικες και μη αποδοση υφους . The proof is in the pudding που λενε και οι αγγλοι

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kotsadoros είπε

Μπραβο στην μαθητρια και στον δασκαλο , αξιοπρεπέστατο το παιξιμο και με πολυ καλο ηχο! Η τεχνικη εμενα μου φανηκε ολοσωστη !!

Εστιαζοντας παντως στα αρνητικα σχολια σκεφτηκα πως πολυ  θα ηθελα να δω ενα βιντεακι με παιξιμο πανω  στο κομματι  απο αυτους που μιλησαν για λαθος τεχνικες και μη αποδοση υφους . The proof is in the pudding που λενε και οι αγγλοι


Οι περισσοτεροι που μιλανε (μιλησανε μαλλον στο θεμα) για τεχνικη και τεντονιτιδες μεσα δω ειναι αρμονιστες.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manosx είπε

 Παντως εσυ thomas, παρε την κοπελα να σου κανει κανα μαθημα, γιατι απο τα βιντεο που ανεβασες ειναι πολυ ανωτερη σου.


Ακουσα τη συμβολη του Τραντου και ασχολουμε μονο με τα πνευστα τωρα. 😎

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ThomasSot είπε


Οι περισσοτεροι που μιλανε (μιλησανε μαλλον στο θεμα) για τεχνικη και τεντονιτιδες μεσα δω ειναι αρμονιστες.

 

Το θέμα παίρνει πολύ διασκεδαστική τροπή...😅

 

Μιας και είμαι από αυτούς που μίλησαν περί τεχνικής, μπορώ με ένα απλό screenshot να αποδείξω ότι αυτή τη στιγμή διδάσκω κιθάρα σε γνωστό Ωδείο του εξωτερικού,  έχω διδάξει στο παρελθόν και σε άλλα(και στην Ελλάδα), όπως και σε δύο δημόσια Μουσικά Σχολεία στην Ελλάδα.

Δε θα μπω στη διαδικασία να ρωτήσω πόσοι σε αυτό το thread μπορούν να ισχυριστούν, ότι είναι σε θέση να χτυπήσουν την πόρτα κάποιου γνωστού Ωδείου και να προσληφθούν, γιατί πραγματικά δε με νοιάζει.

Πλάκα θα είχε όμως να βλέπαμε πόσες αγγελίες "δασκάλων μουσικής", θα εγκρίνονταν από τη διαχείριση του noiz, αν έπρεπε να επισυναφθούν τυχόν αποδεικτικά επάρκειας διδασκαλίας σε ένα όργανο..

 

Προσωπικά δε με θεωρώ τίποτα παραπάνω από έναν κιθαρίστα/δάσκαλο κιθάρας.

Ένα από τα καλά του εξωτερικού, είναι ότι λόγω υψηλού ανταγωνισμού, καταλαβαίνεις γρήγορα πως ουδείς αναντικατάστατος(επαγγελματικά) και αν σήμερα δεν είσαι τουλάχιστον στο top5 στην Ευρώπη στο όργανό σου, να κερδίζεις διαγωνισμούς και χορηγίες ή σε καμιά μπάντα που γεμίζει στάδια, δεν τρέχει κάτι..

 

Τέλος, χαίρομαι που δεν έχω πλέον επαγγελματικές σχέσεις με τη χώρα του "ότι δηλώσεις είσαι"..

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Kanimothrios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kotsadoros είπε

 Η τεχνικη εμενα μου φανηκε ολοσωστη !!

 

φίλε μου

άλλο καλός αρχάριος και άλλο ολόσωστος.

Ανάμεσα υπάρχει το χάος.

Και οι πρώτες 4 νότες αρκούν για να καταλάβει κανεις ότι βρισκόμαστε κάπου προς το πρώτο άκρο.

 

και μου κάνει εντύπωση πως ένας καλός παίκτης (τουλάχιστον από το τελευταίο σου βίντεο που ανέβασες πριν 8 χρόνια) όπως εσύ δεν το καταλαβαίνεις αμέσως

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα να διευκρινισω οτι στα περι τεχνικης αναφερομουν σε αλλα βιντεο που εχει στο καναλι του ο OP, με αλλα παιδια, οπου τα πραγματα ειναι τραγικα. Το βιντεο της κοπελας σιγουρα δεν ειναι υποδειγμα τεχνικης, αλλα δεν ειναι και η τραγικοτητα που ειδα σε αλλες περιπτωσεις, δε θα το εθιγα το ζητημα αλλιως.

 

  Σε μια ζουγκλα οπως η σημερινη, το ρητο buyer beware πρεπει να ειναι στα αυτια ολων μας. Η γνωμη μου ειναι οτι, αν μιλαμε για μικρα παιδια, οι γονεις καλο ειναι να προτιμουν ενα απο τα γνωστα ωδεια, ειδικα για τα πρωτα βηματα ενος παιδιου. Οχι οτι δεν μπορει ενας ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ καλος μουσικος να δωσει τη σωστη κατευθυνση σε ενα παιδι, καθε αλλο, ακομα και αν δεν ειναι πτυχιουχος, διαολε ακομα και αν ειναι αυτοδιδακτος. Αλλα ομως ειναι τοσοι οι καλαμπορτζιδες που το παιζουν δασκαλοι, που πολυ απλα δεν αξιζει το ρισκο.

 

 Αν τωρα ο ενδιαφερομενος εχει μια καποια ηλικια, τοτε ειναι δικη του υποχρεωση να εκτιμησει την κατασταση, buyer beware.

 

 Και επισης να διευκρινισω οτι παιζω κιθαρα, εχω παει και στο WDEIO, και περα απο τις κλασικουρες ειχα σκαψει εντατικα και ηλεκτρικη με HLEKTRODASKALO γιατι μικρος ημουνα μεταλλο και ηθελα να μαθω να χωνω. Θα προτεινα λοιπον ανεπιφυλακτα το WDEIO για αρχη σε μικρα παιδια, το καλυτερο ερεθισμα για να ερθεις σε επαφη με την πραγματικη μουσικη. Οι μεγαλυτεροι ειπαμε, buyer beware.

Επεξεργασμένο από manosx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου