Προς το περιεχόμενο

Europa - Carlos Santana


aggeloskrv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, LK είπε

Το ότι λένε τη μαθήτριά σου "γκόμενα " δεν σε ώθησε να την υπαρασπιστεις .....

Εμείς πρέπει να κάνουμε αυτή τη δουλειά.

Εσένα αυτό σε κόφτει..  ποιός παίζει καλά και ποιός όχι.

Δεν το έκανα πριν ..αλλά θα το πω τώρα.

Δεν κάνεις για δάσκαλος...και ποσώς με ενδιαφέρει αν ξέρεις να γρατζουνάς μια κιθάρα.

 

 

 

7 λεπτά πριν, LK είπε

Εδώ ο άμεσα ενδιαφερόμενος δεν πατάει το κουμπί....να κάνει αναφορά. .  εμείς πρέπει να τα διαβάζουμε ολα.

Αλλά ξέχασα, αυτό δεν είναι "ουσιαστικό".

Ουσιαστικό είναι αν μπορεί κάποιος να παίξει εξίσου καλά.

Γινανε όλοι καθηγητές και παιδαγωγοί...και δάσκαλοι.

Ατάραχος παρακολουθεί να λένε την μαθήτρια  "γκόμενα '.   Και περιμένω....θα αντιδράσει....να συντρεξω;... Και περιμένω... περιμένω...

εδώ δεν ενοχλεί τον op που είναι ΔΑΣΚΑΛΟΣ της.... εγώ θα σκάσω;

Δεν έχω ιδέα καν πως γίνεται αναφορά!

Αν αυτό λέει κάτι!

Κ για την ακρίβεια δεν ήξερα καν τι σημαίνει αναφορά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Aggelos Kravaritis είπε

 

Δεν έχω ιδέα καν πως γίνεται αναφορά!

Αν αυτό λέει κάτι!

Δεκτόν.

Επίσης ξαναδιάβασε και τους κανονισμούς του forum.

Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

είμαι στο just να ρίξω λουκέτο.

 

Πραγματικά απορώ που δεν έχει πέσει λουκέτο, από τις πρώτες ώρες κιόλας, μετά το 1ο ποστ.

Δεν καταλαβαίνω γιατί έχετε (οι Mod) αφήσει τη συζήτηση να φτάσει εκεί που έφτασε, και να τροφοδοτείται.

Είχα την εντύπωση πως ενας mod έχει πιο ξεκάθαρο ρόλο, να και πολλές φορές η εξέλιξη της συζήτησης δεν είναι τόσο ξεκάθαρη. Πρέπει να προστατεύεται αποτελεσματικότερα η εικόνα του φόρουμ και θα ήταν καλό τα αντανακλαστικά σας να λειτουργούν λίγο καλύτερα. 

 

Με εκτίμηση προς όλους τους μοντεράτορες/αντμίν.

  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, gkourmoul1 είπε

 

Πραγματικά απορώ που δεν έχει πέσει λουκέτο, από τις πρώτες ώρες κιόλας, μετά το 1ο ποστ.

Δεν καταλαβαίνω γιατί έχετε (οι Mod) αφήσει τη συζήτηση να φτάσει εκεί που έφτασε, και να τροφοδοτείται.

Είχα την εντύπωση πως ενας mod έχει πιο ξεκάθαρο ρόλο, να και πολλές φορές η εξέλιξη της συζήτησης δεν είναι τόσο ξεκάθαρη. Πρέπει να προστατεύεται αποτελεσματικότερα η εικόνα του φόρουμ και θα ήταν καλό τα αντανακλαστικά σας να λειτουργούν λίγο καλύτερα. 

 

Με εκτίμηση προς όλους τους μοντεράτορες/αντμίν.

Η Γενική αρχή είναι να μην κλειδώνονται τα θέματα.

Επίσης η γενική αρχή είναι να προάγεται μια συζήτηση.

Όταν σε ένα θέμα, μια συζήτηση ρέει, και υπάρχουν 3-4 άκυρα ποστ, αυτό σε καμία περίπτωση δεν θα έπρεπε να σταθεί αφορμή για να καεί το θέμα.

Αυτά  είναι τα γενικά.

 

Θα σου απαντήσω τώρα εγώ συγκεκριμένα γιατί  δεν το κλείδωσα ( για τους άλλους δεν μπορώ να μιλήσω).

1. Γιατί γράφονται ενδιαφέροντα πράγματα, (αν εξαιρέσω τις όποιες αστοχίες) και

2. Για να έχει την ευκαιρία ο OP να απαντήσει σε αυτά που γράφονται (άσχετα αν συμφωνεί ή όχι με αυτά). Αισθάνομαι ότι αν το κλείδωνα , θα του στερούσα τον λόγο και αυτό είναι άδικο μιας και αποφάσισε να εκθέσει / παρουσιάσει τη δουλειά του εδώ μέσα.

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την αμεση απάντηση και σύντομη περιγραφή των γενικών κατευθυντήριων γραμμών.

 

Γιαυτό μίλησα για εξέλιξη συζήτησης που δεν είναι και πολύ ξεκάθαρη, όπως εδώ. Αυτά που αναφέρεις έχουν απόλυτη λογική και συμφωνώ. Ενδιαφέρονται πράγματα σίγουρα γράφτηκαν, αν και θα μπορούσαν να είχαν δωθεί οι απαντήσεις που έπρεπε από τις πρώτες σελίδες. Αναμασάμε τα ίδια και τα ίδια για 28 σελίδες. Οκ, δεν έπεσαν βρισιές, αλλά κάπου πρέπει να μπει ένα τέλος. Πυρόσβεση δλδ, και όχι να αφήσουμε τη φωτιά να σβήσει μόνης της από κάψει ο,τι κάψει.

 

Μιλάω εκ του ασφαλούς, βέβαια, καθώς δεν έχω την ευθύνη σας στους ώμους μου. Ανήκω, όμως, στην κατηγορία εκείνων που δεν τους άρεσε η εικόνα και η τοξικότητα που βγήκε στην επιφάνεια από το θρεντ αυτό. Γιαυτό και έκανα το σχόλιο.

 

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, dimsonic είπε

δεν μας το είπατε εξ αρχης

Τι δεν μας είπανε εξ' αρχής; Κατάλαβε κανένας τι εννοεί ο μύστης;

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LK είπε

Ατάραχος παρακολουθεί να λένε την μαθήτρια  "γκόμενα '.   Και περιμένω....θα αντιδράσει....να συντρεξω;... Και περιμένω... περιμένω...

 

 

Συγγνώμη, αλλά δεν καταλαβαίνω τι το προσβλητικό έχει ο χαρακτηρισμός "γκόμενα".

Νομίζω ότι βγαίνει από το woman, και εννοεί μια επιθυμητή/όμορφη γυναίκα.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Συγγνώμη, αλλά δεν καταλαβαίνω τι το προσβλητικό έχει ο χαρακτηρισμός "γκόμενα".

Νομίζω ότι βγαίνει από το woman, και εννοεί μια επιθυμητή/όμορφη γυναίκα.

 

Έχω απαντήσει επ αυτού παραπανω 

Επεξεργασμένο από Aggelos Kravaritis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

Συγγνώμη, αλλά δεν καταλαβαίνω τι το προσβλητικό έχει ο χαρακτηρισμός "γκόμενα".

Νομίζω ότι βγαίνει από το woman, και εννοεί μια επιθυμητή/όμορφη γυναίκα.

Έχει να κάνει με το πλαίσιο συζήτησης στο οποίο εκφέρεται ο χαρακτηρισμός. Αν έχεις πάει κάπου να παίξεις κιθάρα και σε αναφέρουν ως ο "λουτσαράς", τότε δεν πολυσέβονται την τιμή που τους κάνεις όντας εκεί.

 

Και όχι, η λέξη δεν "βγαίνει" από εκεί.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν LK κλείδωσε το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου