Προς το περιεχόμενο

Europa - Carlos Santana


aggeloskrv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσύ εκεί κολλημένος με το subscribe, ειπαμε αν σας αρεσε συν οτι δεν τα ειπαμε κ σε αλλο ποστ γιαυτο το θεμα συγκεκριμενα κ μεταξυ μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Aggelos Kravaritis είπε

Εσύ εκεί κολλημένος με το subscribe, ειπαμε αν σας αρεσε συν οτι δεν τα ειπαμε κ σε αλλο ποστ γιαυτο το θεμα συγκεκριμενα κ μεταξυ μας?

Μα αφού δεν είναι καλά τα μέσα μου πως να ξεκολλήσω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απλή διαφημισούλα είναι.

 

Έχει γεμίσει ο τόπος από "student success''", πουθενά δεν έχω δει κανέναν να παίζει πραγματικά καλά όμως.

 

Επίσης έχει γεμίσει ο τόπος από δασκάλους. Σε λίγο θα είναι πιο πολλοί από τους μαθητές. Πολλοί δε μπορούν να κάνουν ούτε σωστό bend, άλλοι λένε ανοησίες. ΠΧ οτι είναι λάθος να βάζεις τον αντίχειρα πάνω από την ταστιέρα κλπ. Άλλος έλεγε τις προάλλες πως πρέπει ο μαθητής να πηγαίνει σε δάσκαλο αυστηρά στο στυλ που θέλει, πχ death metal. Δηλαδή ο πορωμένος πιτσιρικάς να πάει σε "death metal δάσκαλο" και να χάσει τεράστια επεισόδια της μουσικής γενικότερα.

 

Προφανώς ο OP το πουλάει πολύ καλά και μπράβο του, διότι το σημαντικότερο προσόν σήμερα είναι να πουλάς. Προσωπική άποψη όμως, όταν χρειάζεται να το "πουλάς" τόσο πολύ, συνήθως το "προιόν" δεν "πουλάει" από μόνο του. Θυμάμαι ο δικός μου δάσκαλος είχε καμιά τριανταριά μαθητές μόνο από "στόμα σε στόμα¨.

 

Anyway, σημεία των καιρών. Καλό είναι οι μαθητές (αυτό δεν πάει για τον OP να το ξεκαθαρίσω, δεν ξέρω το background που πιθανώς έχει ή δεν έχει - απλά με αφορμή το ποστ του). να κάνουν σοβαρή έρευνα πλέον, να ζητούν διαπιστευτήρια και να απευθύνονται μόνο σε υποψήφιους δασκάλους με σοβαρή καριέρα στο πεδίο, τόσο ως εκτελεστές/συνθέτες/sessionάδες όσο και στο διδακτικό κομμάτι, και να διασταυρώνουν τις πληροφορίες διότι καθένας δηλώνει ότι θέλει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, JimmyPapReloaded είπε

 

Επίσης έχει γεμίσει ο τόπος από δασκάλους. Σε λίγο θα είναι πιο πολλοί από τους μαθητές.

 

 

 

 

Είναι όπως όταν ψηφίζουμε για δήμαρχο, που αυτοί που βάζουν είναι παραπάνω από αυτούς που ψηφίζουν.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σημεια των καιρων, οπως το ειπες, ησσονα προσπαθεια κλπ.

 

 Το να πας σε death metal δασκαλο, εχει νοημα στις εξης περιπτωσεις: 1ον) Εχεις ηδη παρει τις βασεις, εστω ως ενα σημειο απο το WDEIO, και δεν ψηνεσαι ρε παιδακι μου να γινεις ο Σεγκοβιας 😆 θελεις να παιζεις deicide, οποτε καλα κανεις και το γυρνας στο τσαμικο. Περιπτωση 2) Θυμηθηκες να μαθεις κιθαρα στα 30, η/ και δε σε πολυαπασχολει το ζητημα, θελεις απλα να παρεις μια ιδεα, τοτε καλα κανεις.

 

 Απο εκει και περα, μου θυμιζει κατι σχολες "μοντερνου χορου", που κανουν κατι παρτσακλα και νομιζουν οτι κατι εκαναν, και μετα βλεπεις μοντερνο χορο απο ΚΑΝΟΝΙΚΟΥΣ χορευτες, που εχουν φαει το μαστιγωμα απο τις δασκαλες του μπαλετου, και ειναι σα να περναει η cbr 1000 διπλα απο 50ρι σκουτερακι, δραματικη η κατασταση.

 

 Τα death metal και αυτα ειναι καλα να τα κανεις με γκρουπ, στην πραξη δηλαδη, να κοπανιεσαι και να γουσταρεις, αν θελεις να μελετησεις σοβαρα ειναι μια αλλη ιστορια, και δεν περιοριζεται σε συγκεκριμενα ειδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, JimmyPapReloaded είπε

Προσωπική άποψη όμως, όταν χρειάζεται να το "πουλάς" τόσο πολύ, συνήθως το "προιόν" δεν "πουλάει" από μόνο του.

Τίποτε δεν πουλάει "από μόνο του", όχι πλέον, μάλλον ποτέ στο μέλλον.

  • Συμφωνώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, JimmyPapReloaded είπε

Μια απλή διαφημισούλα είναι.

 

 

Welcome back παιχτουρα!! ❤️

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Welcome back παιχτουρα!! ❤️

Ευχαριστώ παιχταρά μου, μιας και υπάρχει νέο καθεστώς είπα να κάνω άλλη μια προσπάθεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου