Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικα ντραμς Pintech. Γνωμες - Αποψεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

peri mpaketon zildzian me lastixo einai mapa tis dokimasa kai dn kanoun tpt..... ase pou espasan se dio live.........peri pads omos allo to dixti kai allo to lstixo iparxei kai mia mesi lisi ego sta dika mou e.drums exo mevranes i opoies dn palontai omos.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

peri mpaketon zildzian me lastixo einai mapa tis dokimasa kai dn kanoun tpt..... ase pou espasan se dio live.........peri pads omos allo to dixti kai allo to lstixo iparxei kai mia mesi lisi ego sta dika mou e.drums exo mevranes i opoies dn palontai omos.....

 

 

Έσπασες μπακέτες παίζοντας σε ηλεκτρονικά τύμπανα ????

 

Περίεργο μου φαίνεται ... Αυτές οι μπακέτες που αναφέρθηκαν πιο πριν, είναι οι εξής: http://www.thomann.de/gr/zildjian_5a_antivibe_drumsticks_nylonkopf.htm

 

οι οποίες όπως αναφέρει και το κείμενο της εταιρείας, είναι σχεδιασμένες για λαστιχένια pads και τουτέστιν καλές για παρόμοιες επιφάνειες..

 

Πάντως όπως και να έχει, μου φαίνεται εξαιρετικά περίεργο να σπάσεις μπακέτες σε ηλεκτρονικά τύμπανα - έπαιζες μήπως με μεταλλικά πιατίνια;

 

 

Εγώ πάντως στα ηλεκτρονικά μου roland χρησιμοποιώ απλές μπακέτες, πλην όμως ελαφριές και με μικρή διάμετρο (vader 7a νομίζω έχω τώρα) - ανέκαθεν οι ελαφριές μπακέτες μου άρεσαν περισσότερο, και σίγουρα δεν κουράζουν τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως με τίς ελαφρίες μπακέτες δεν κουράζεσαι τόσο γρήγορα αλλά έχεις και καλλίτερο έλεγχο. Δεν πρέπει όμως ποτέ να ξεχνάμε τον πρωτεύοντα ρόλο της τεχνικής ή ακόμα χειρότερα της απουσίας αυτής.

Για να μειώσει τους κραδασμούς στις μπακέτες μπορεί κάποιος να προτιμήσει τις μπακέτες φτιαγμένες απο βελανιδιά ή αλλιώς oak.Αυτές είναι και πιο ελαφριές αλλά σπάνε πιο εύκολα!Επίσης υπάρχουν και κάτι λάστιχα τα οποία μπαίνουν στην μύτη της μπακέτας.Αυτά τα διαφημίζουν σαν αξεσουάρ για να παίζεις πιο ήσυχα σε κρουστά τύμπανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου