Προς το περιεχόμενο

Harley Benton MV-4MSB Gotoh - Το κοντόκανο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Yannis Methenitis είπε

Θα έχει πιεσόμετρα για τους θαμώνες ή να κουβαλάω το δικό μου;

 

Πιεσομετρο εχω εγω απο τα καλα, OMRON, μην φοβασαι τιποτα.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοπαιχτο φίλε μου πως είναι από ποιότητα;. Θελω να πάρω και εγώ ένα κοντό πιο πολύ για να το δώσω στην.μπασιστρια μας αλλά ένα hb μπάσο που είχα πάρει ήταν εντελώς απαράδεκτο και υπόψιν με μια Squier παίζω.Ισως τώρα να τα έχουν κάνει καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

πως είναι από ποιότητα;

Κλειδιά Gotoh, bridge με brass saddlers, αξιοπρεπείς μαγνήτες, alder σώμα... Σε σχέση με τα χρέπια του παρελθόντος έχουν ανεβάσει τον πήχη.   

  • Like 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
6 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Καλοπαιχτο φίλε μου πως είναι από ποιότητα;. Θελω να πάρω και εγώ ένα κοντό πιο πολύ για να το δώσω στην.μπασιστρια μας αλλά ένα hb μπάσο που είχα πάρει ήταν εντελώς απαράδεκτο και υπόψιν με μια Squier παίζω.Ισως τώρα να τα έχουν κάνει καλύτερα. 

Στην εκπληκτική ποιότητα αναφέρομαι στο αρχικό ποστ. Η HB έχει διάφορες σειρές και είναι φυσικό το μοντέλο των 90 ευρώ να υπολείπεται. Η συγκεκριμένη σειρά κοστίζει υπερδιπλάσια αλλά περιλαμβάνει και το Gotoh στον τίτλο της, για να τονίσει το ποιοτικό σκέλος απο το κύρος του hardware και παραμένει φτηνότερη απο Squier.

10 λεπτά πριν, ThomasSot είπε

 

Πιεσομετρο εχω εγω απο τα καλα, OMRON, μην φοβασαι τιποτα.

 

 αχ... ρε αχαλίνωτα νιάτα! Θα το κάψουμε! 😄😄😄

  • Like 1
  • Χαχα 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως μια και μιλάμε για φτηνά μπάσα ΗΒ, το δικό μου 

https://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbb1975_na.htm

που πήρα πριν 3 (τελικά και όχι 2) χρόνια, είχε πολλά θέματα που κάποια έρχονται και κάποια όχι επιγραμματικά:

1. είναι πολύ βαρύ

2. έχει neck dive

3. έχει μετριες χορδές

4. ήθελε φοβερό σετάρισμα που το έχω φέρει οριακά, αλλά παίζοντας ελάχιστα δεν με απασχολεί πλέον

5. ο ένας μαγνήτης δεν θυμάμαι ποιός έχει κάτι λάθος (με το μακαρόνι που μπαίνει στις βίδες) με το αποτέλεσμα να μην ρυθμίζεται, αν δεν κάνω κάποια επέμβαση (που 3 χρόνια μετά δεν έκανα ακόμα)

6. Εδωσα τόσο λίγα λεφτά που δεν σκάω ιδιαίτερα, καθώς ανα πάσα στιγμή μπορεί να πάρει πίσω τα λεφτά του.

 

αντίθετα το επίσης φτηνό (150 ευρώ με μεταφορικά) πεντάχορδο άταστο harper που έχω χαίρεσαι να το παίζεις

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πφφφ γατάκια ...

Καινούρια, 104,25 μαζί με τα μτφ και φυσάει το όργανο.

 

https://eshop.cristofori.asia/products/greg-bennett-gd-100sce-n-acoustic-electric-guitar

 

EDIT: Εντάξει δεν είναι μπάσο, αλλά είναι Ασιατικό.

Οπότε μάλλον έπρεπε να το βάλω στο άλλο νήμα ε? :classic_tongue:

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου