Προς το περιεχόμενο

Γιατί ακριβαίνουν τα μουσικά όργανα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Ε, αν χρειαστεί θα παρω μαθηματα απο τιποτα αριστερους "αγωνιστες" που κανουν 70 μερες απεργια πεινας, η τιποτα παπαδες που απο την πολυ νηστεια ειναι σα μπαλες απο μηχανημα κατεδαφισης, γενικα υπαρχουν λυσεις, don't worry.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Σφιξαν οι κ@λοι ή ειναι η ιδεα μου?

 

Αυτό το κοντομάνικο φουλ φέις σου, είναι τρέλα λέμε. 

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, manosx είπε

 40 μερες; Αμα πεινασω ουτε 40 λεπτα δεν αντεχω ρε φιλε,  τι 40 μερες,

 Εγώ επειδή κάνω τρία χρόνια τώρα διαλειμματική διατροφή αντέχω χωρίς φαγητό άνετα δύο ημέρες( το κάνω μια φορά το μήνα αυτό για να καθαρίζει ο οργανισμός), ειδικά μετά τις πρώτες 30 ώρες δεν πεινάς καθόλου αφού δεν παίζει καθόλου ζάχαρο και η ινσουλίνη είναι τζάμι.

In fact μετά την διήμερη νηστεία πρέπει να πιέσω τον εαυτό μου για να αρχίσει να τρώει ξανά.

Εκτός κι αν φάω ζάχαρη  οπότε μοιραία πεινάω σχεδόν αμέσως.

 

Καθημερινά βέβαια τρώω και πίνω υγρά με θερμίδες μόνο μεταξυ 5μμ και 9μμ.

 

Οπότε γραμμένο τον έχω τον πληθωρισμό,ζω και με αέρα κοπανιστο.

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fusiongtr είπε

Το έχεις κάνει ποτέ ή απλά το διάβασες κάπου?

Μας προετοιμάζει για την δεύτερη φορά. (Σόρυ, δεν άντεξα)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

@Superfunk αν ψαχνεις το παραδοσιακο σουβλακι κ μενεις κοντα στο κεντρο σε καταλαβαινω κ συμφωνω.

Ας το αλλαξω λοιπον. Στον γυρο μας πατανε κατω. Ειδικα στο μεσο ορο. Εχω κ εγω 2-3 γυραδικα που μ'αρεσουν αλλα να μπω στο αμαξι για 40 λεπτα με μια ωρα για να παρω γυρο δε παιζει (μενω Ελληνορωσων οποτε ειμαι στα ορια πολης-χωριου που θα ελεγες κ εσυ). 

Στα σαντουιτς με γυρο κ... αλοιφες εμεις δεν κατεβαζουμε ομαδα καν

Το ιδιο κ στις μπουγατσες (που οσες τοπ εχω φαει Αθηνα ειναι Θεσσαλονικεις που κατεβηκαν)

Κ αυτο για εμενα ισχυει σε ολη τη βορεια Ελλαδα

 

Παντως η κατασταση στην Αθηνα εχει χειροτερευσει δραματικα απο το 2010 κ μετα με τα μνημονια κ ειναι το θεμα ακριβως οπως το λεει ο @manosx. Υλικα, πρωτες υλες οχι συνταγες. Εδω ακομα κ ο μπουλουκος στην αγορα εριξε τα υλικα του κ επεσε μετα απο τοσες δεκαετειες που ηταν το απολυτο δεκαρι για καποιον που θελει συνδυασμο γυρο-τουμπανο τζατζικι (συγκεκριμενα).

Επεξεργασμένο από vrasidas27

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Στον γυρο μας πατανε κατω. Ειδικα στο μεσο ορο. 

Ο μέσος όρος στην Αθήνα είναι καταψυκτρα από Γερμανία.

Αλλά εγώ δεν θεωρώ τον γύρο χοιρινό σουβλάκι αναφοράς.

Σουβλακι είναι πρώτα από όλα το ντονέρ,μετά το κεμπάπ,μετά το μπιφτέκι πάντα με ποσοστό αρνίσιου κρέατος και ειδικά λίπους και τέλος το χοιρινό καλαμάκι.

Αν και έχουμε εδώ κοντά , Παγκράτι μενω, δύο γυραδικα με γΚαραντι χειροποίητο φρέσκο χοιρινό γύρο που σκίζουν... αλλά όπως σου είπα αν δεν έχει μέσα αρνί το σουβλάκι ούτε που ασχολούμαι προσωπικά.

 

Τωρα αν θες να φας ΣΟΒΑΡΟ σουβλάκι πάρε το αεροπλάνο και πήγαινε Τεχεράνη στην κεντρική αγορά...θα ξεχάσεις το όνομα σου λΑιμε 😅

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Ο μέσος όρος στην Αθήνα είναι καταψυκτρα από Γερμανία.

Αλλά εγώ δεν θεωρώ τον γύρο χοιρινό σουβλάκι αναφοράς.

Σουβλακι είναι πρώτα από όλα το ντονέρ,μετά το κεμπάπ,μετά το μπιφτέκι πάντα με ποσοστό αρνίσιου κρέατος και ειδικά λίπους και τέλος το χοιρινό καλαμάκι.

Αν και έχουμε εδώ κοντά , Παγκράτι μενω, δύο γυραδικα με γΚαραντι χειροποίητο φρέσκο χοιρινό γύρο που σκίζουν... αλλά όπως σου είπα αν δεν έχει μέσα αρνί το σουβλάκι ούτε που ασχολούμαι προσωπικά.

 

Τωρα αν θες να φας ΣΟΒΑΡΟ σουβλάκι πάρε το αεροπλάνο και πήγαινε Τεχεράνη στην κεντρική αγορά...θα ξεχάσεις το όνομα σου λΑιμε 😅

 

Προφανως εχουμε αλλο πραγμα στο μυαλο μας. Τα ντονερ κλπ δε μ'αγγιζουν καθολου. Η αρνιλα στο κρεας επισης δε μ'αρεσει καθολου. Οσες φορες εχω φαει στο εξωτερικο αραβο-τουρκικα πιο πολυ μου αρεσαν οι σαλτσες τους παρα τα κρεατα τους. Οποτε γυρος, καλαμακι(σουβλακι για τα παιδια απο πανω για να καταλαβαινομαστε😆) κ μια φορα στο τοσο για κεμπαμπ θα πεταχτω Τεχερανη. Εδω για γυρο κ καλαμακι πρεπει ν'αλλαξω πλεον περιοχη για να βρω χειροποιητα

 

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
40 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Τωρα αν θες να φας ΣΟΒΑΡΟ σουβλάκι πάρε το αεροπλάνο και πήγαινε Τεχεράνη στην κεντρική αγορά...θα ξεχάσεις το όνομα σου λΑιμε 😅

Η αλήθεια είναι ότι μόνο αυτό πετυχαίνουν, κάτι αρνίσια κεμπάπ. 

Άσχετο, μια φορά μου έφεραν καμήλα κεμπάπ και έχει γεύση αρνί. Από τότε τις καμήλες τις βλέπω σαν μεγάλα αρνιά με μακρύ λαιμό. 

Γενικώς δύσκολα τα πράγματα στο Ιράν, έχει πράγματα να δεις αλλά μετά από λίγες μέρες και 60 κεμπαπ αρχίζεις να σκέφτεσαι πότε θα φύγεις.  

  • Χαχα 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, harilatron είπε

αλήθεια είναι ότι μόνο αυτό πετυχαίνουν, κάτι αρνίσια κεμπάπ. 

 

Γενικά η κουζίνα τους είναι η μητέρα όλων των κουζινών της περιοχής από Ινδία μέχρι και Ελλάδα και δεν παίζεται.

 

Κατά τα άλλα βραστά και άστα... είναι χειρότερα τώρα από την τελευταία φορά που πήγα; (2004)

 

Πάντως οι Ιρανοί της διασποράς που έχω γνωρίσει στο εξωτερικό ήταν εξαιρετικοί ανθρώποι υψηλού επιπέδου αλλά μάλλον γιατί την είχαν κοπανησει πριν τους Μουλάδες....

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου