Προς το περιεχόμενο

Γιατί ακριβαίνουν τα μουσικά όργανα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Αν γράφει ο Περισσός τα ίδια με εμένα

Έλα τώρα που δεν κΣερεις τι γράφει ο Περισσός..

Σε τα μας; 🤣

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, trolley είπε

 

 

Corrected.

Τα ίδια λέτε και σας διαψεύδουν μια ζωή οι εξελίξεις.

 Σας τα έλεγα και ακόμα τα ζείτε και αμετανόητοι 🤣 προσπαθείτε να εξηγήσετε και να δικαιολογήσετε ένα σύστημα που έπαιζε μόνο του και έχασε από τον ίδιο του τον εαυτό.

 χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχααχ

 Ρίξτε τον εγωισμό σας και πείτε.

 Έτσι είναι.

 

 Οι λαοί αποφάσισαν.

 Γύρισαν την πλάτη στις ΑΓΟΡΕΣ.

 Γελάνε μαζί τους, η απέχθεια και η αποστροφή, η κατηγορία, η καταγγελία πλέον δεσπόζει σε όλα τα ιντερνετικά φόρουμ, σε όλα τα σχόλια, ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΩΣ,. ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ.

 

 Τα χρηματοδοτούμενα από τις ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΕΣ και με συγχρηματοδότηση των ΚΡΑΤΙΚΩΝ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΩΝ και τη ΣΥΓΚΑΛΥΨΗ του ανθυγιεινού των ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ ΘΕΑΜΑΤΑ, δεν είναι αρκετά πια, είναι μάλιστα ΑΔΙΑΦΟΡΑ και δεν καθορίζουν τίποτα. Δεν καθορίζουν ούτε τη σκέψη, ούτε την ψήφο, ούτε τη συμπεριφορά.

 

 ΧΑΣΑΤΕ.

 ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΑΥΤΑ.

 

 Εγώ δεν έχω να πω τίποτε άλλο, εξάλλου χρόνια τα έλεγα και έλεγα που θα πάνε όλα αυτά.

 Και ο καλύτερος φαίνεται πάντα όχι στη ΘΕΩΡΙΑ αλλά στην ΠΡΑΞΗ και το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

 

 Αντίο λοιπόν στην προηγούμενη δεκαετία, έρχεται η ΑΛΛΑΓΗ, η ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ. 🤣

 

 Τέρμα οι διακρίσεις, η λαϊκή εκμετάλλευση και η συσσώρευση πλούτου, τέρμα η ΗΓΕΜΟΝΙΑ του ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ, τέρμα η ΕΠΕΛΑΣΗ των FUNDS που πλέον είναι οι ΜΕΓΑΛΟΙ ΧΑΜΕΝΟΙ της υπόθεσης.

 

 Επιτέλους ΤΕΛΟΣ.

 χαχαχαχαχαχχαχαχα🤣

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cos_dr είπε

Επιτέλους ΤΕΛΟΣ

Έγραψα μία λέξη, και απαντάς με μία σελίδα;

Είμαι πολύ καλύτερος απ'΄ότι νόμιζα.

😎

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Έλα τώρα που δεν κΣερεις τι γράφει ο Περισσός..

Σε τα μας; 🤣

Όλοι τα ξέρουν.

 Δεν τα κρύβει, έχει ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ και άλλα MEDIA και ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ   και τα διαδίδει. 🤣

 

 Οι άλλοι δεν ξέρουν τι να κάνουν και κάθε μέρα προσαρμόζουν τις εξαγγελίες για τα προγράμματά τους ανάλογα με τις ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΕΙΣ

Μόλις τώρα, trolley είπε

Έγραψα μία λέξη, και απαντάς με μία σελίδα;

Είμαι πολύ καλύτερος απ'΄ότι νόμιζα.

😎

 

Γράφω γρήγορα, όσο γρήγορα αραδιάζω νότες πατώντας τα πλήκτρα των SYNTHESIZER και των ΠΙΑΝΩΝ που υποτάσσονται στο μεγαλείο μου ακόμα και να έχω να παίξω μήνες.

 

 Είμαι ο WESLEY CRUSHER του NOIZ

Crusher | Star Trekxaxaxaxaxaxaxax

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Γράφω γρήγορα, όσο γρήγορα αραδιάζω νότες πατώντας τα πλήκτρα των SYNTHESIZER και των ΠΙΑΝΩΝ που υποτάσσονται στο μεγαλείο μου ακόμα και να έχω να παίξω μήνες.

Ναι, αλλά αυτό το "αραδιάζω", φαίνεται.

Δεν θα το πάω στη μουσική (θα ήταν κτύπημα κάτω από τη μέση), αλλά για την πολιτική, το αντιλαμβάνεσαι ότι η φλυαρία δεν είναι μέσο που θα οδηγήσει κάπου. Αλλά, το ερώτημα είναι, έχεις άλλο μέσο;

 

Προτείνω να γυρίσεις στη μουσική.

 

Επεξεργασμένο από trolley

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

 Το προβλημα του Περισσου, του Μαρξ και ολων αυτων, ειναι οτι δεν εχουν λυση για τα προβληματα. Ο κοσμος θελει λυσεις, τα προβληματα τα ξερει καλυτερα απο αυτους που φορανε ρολεξ, ειτε ειναι ρολεξ περισσου ειτε ρολεξ νουδου.

 

 Αλλοτε ο περισσος πασαρε λυση μαρξ, η λυση μαρξ ομως σκονταψε και θα σκονταφτει παντα στον Αριστοτελη

 

" ἥκιστα γὰρ ἐπιμελείας τυγχάνει τὸ πλείστων κοινόν· τῶν γὰρ ἰδίων μάλιστα φροντίζουσιν, τῶν δὲ κοινῶν ἧττον, ἢ ὅσον ἑκάστῳ ἐπιβάλλει· πρὸς γὰρ τοῖς ἄλλοις ὡς ἑτέρου φροντίζοντος ὀλιγωροῦσι μᾶλλον "

 

 και ετσι εμεινε μονος ο αμερικανος να κανει οτι θελει, ο κινεζος που δεν ειναι κοροιδο ειπε μαυρη γατα ασπρη γατα και κανει παιχνιδι, και οι μονοι που εμειναν στην αποτυχημενη φιλοσοφια ειναι... ο περισσος και κατι βοθροι της λατινικης αμερικης.

 

 

 Ας ακουσουμε τωρα megadeth, αρκετα, το νοημα ειναι στο στιχο if there's a new way, I 'll be the first in line, BUT IT BETTER WORK THIS TIME😉

 

 

 

Επεξεργασμένο από manosx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Οι λαοί αποφάσισαν.

 Γύρισαν την πλάτη στις ΑΓΟΡΕΣ.

 

Να παρακαλάς να μη γυρίσουν και οι αγορές την πλάτη στους λαΓους γιατί τους βλέπω ΣΤΙΦΑΔΟ .

Και μετά δεν τους σώζει ούτε η επανάσταση ούτε τα ΤΣΑΜΙΚΑ στις πλατείες....

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
26 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Μόνο έτσι θα πάψουν να ακριβαίνουν τα μουσικά όργανα

Άσε φίλοους, σου έχω καλύτερο: Εγώ θα πάρω το McCulloch να πάω να ρίξω κάνα-δυο Tilia platyphyllos, ο SF θα σκάψει να βγάλει μετάλλευμα για τις χορδές/κλειδιά/καβαλάρη (είδες, τον έχωσα στο σκάψιμο), εσύ θα... απαλλοτριώσεις τα χρώματα/νίτρα (είδες, σε έβαλα σε... επαναστατικό πόστο), θα μαζέψουμε τα υλικά και θα φτιάξουμε κούτσουρον σχεδόν τσάμπα.

 

Νομίζω ότι πρέπει να πάει στα λυμένα 😄 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, harilatron είπε

Ναι ρε φίλε, ακρίβυνε η τυρόπιτα, δε μένει παρά να ψηφίσω εσένα που μας το είπες 😀

Κάτι μου λέει ότι αυτοί που τον ψηφίζουνε αυτόν, τον ψηφίζουνε γιατί ρωτάς τον ΑΛΛΟΝ "Ακρίβυνε η τυρόπιτα; Ναι ή όχι;" Και σου λέει "αν συνυπολογίσουμε τα κόστη ενέργειας, και τις εξελίξεις στη Σρι Λανκα, η τυρόπιτα έχει διορθώσει, αλλά ένας καλά τοποθετημένος επενδυτής δε θα αντιμετωπίσει πρόβλημα με τα τυροπιτάσσετς του."

 

Οπότε ΚΑΙ σε προσβάλλει, γιατί σου λέει δικό σου το πρόβλημα καθαρά αν σε στενεύει μια τυρόπιτα, ΚΑΙ αποφεύγει να παραδεχτεί ένα ΓΕΓΟΝΟΣ.

 

Γενικά, αυτοί που ψηφίζουμε (βάζω κι εμένα μέσα, όχι απαραίτητα τον αναγνώστη) είμαστε στο 95% ζώα. Δεν είμαστε αυτοί οι φωτισμενοι άνθρωποι που θα έπρεπαν και θα άξιζαν στο οικονομικό σύστημα, όπως αυτό θα μας φαντασιωνόταν. Δόξα τω θεώ όμως, το εκλογικό σύστημα επιτρέπει και στον τελευταίο αμορφωτο παρία να πει απλά "μαρές" "δεμαρές", χωρίς να έχει πάει στον πρινστον, και η γνώμη του μετράει εξίσου στην καταμέτρηση.

 

Γιατί κάποτε έλεγαν οι πολιτικοί, καλύτερα να πάρω 1 από 20.000.000 χλεμπονιάρηδες, να τους δώσω κι από μισό πίσω, και να με αγαπάνε κιόλας, παρά 20.000.000 από έναν ΚΥΡΙΟ, να του δώσω 10.000.000 που γι αυτόν είναι ψιλά και να με κρατάει μετά από τα #ρχ1δ3#.

 

Εγώ έτσι το βλέπω, στους κύκλους που κινούμαι. (Ακούω και ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ θλιβερότερα, και καθόλου νηφάλια, αλλά τέλος πάντων. Δηλαδή αυτά που λέει ο κος και τα θεωρείτε τρολλιές και χαβαλέ, μπροστά σε αυτά που ακούω εγώ από ανθρώπους καθημερινούς, λαϊκούς, και μου σηκώνεται η πέτσα, είναι ΑΠΟΣΤΑΓΜΑ νηφάλιου πολιτικού λόγου, ΜΑΝΙΦΕΣΤΟ. Το λέω για να υπάρχει.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ali Barout είπε

Δόξα τω θεώ όμως, το εκλογικό σύστημα επιτρέπει και στον τελευταίο αμορφωτο παρία να πει απλά "μαρές" "δεμαρές", χωρίς να έχει πάει στον πρινστον, και η γνώμη του μετράει εξίσου στην καταμέτρηση.

 

αφτο όντως ινε πρόβλημα.

Ψηφιστε με και υποΣχεμε να το διορθώσω άμεσα 

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου