Προς το περιεχόμενο

Γιατί ακριβαίνουν τα μουσικά όργανα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
9 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Δεν δουλεύω το κεφάλι μου με ΧΕΙΡΑΓΩΓΟΥΜΕΝΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ της ΧΑΛΙΜΑΣ που βασίζονται σε ΧΑΛΚΕΥΜΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ

Κικιρίκου ο πετεινός... 🐔

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Και μιας και το έφερε η κουβέντα, πώς γίνεται η χώρα που και ο ψόφος ακόμα είναι ιδωτική πρωτοβουλία, να έχει δημόσιο χρέος τόσο υψηλό; Μα τι κάνουν; 

 

Ότι γουστάρουν και μην τους κολλάς και πολύ γιατί ένα πριτσ κάνουν και παπαλα το Γκρης 😅

20 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Συντάξεις δίνουνε;

 

Και απαΦτες δίνουν.Εχεις δει τι σύνταξη παίρνει ο μέσος Αμερικανός κυβερνητικός υπαλληλος;Για να μη πιάσουμε τους πολιτειακούς.

Αλλά βασικά και εκεί οι κυβερνητικοί,πολιτειακοί  υπάλληλοι κοντεύουν να γίνουν περισσότεροι και από τους χιπχοπερς 

26 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

ακόμα και αν αυτή προέρχεται από την ΕΚΤ.

 

Βρήκες τώρα...αφτί ρε ούτε τα κορδόνια των παπουτσιώνΕ τους δεν ξέρουν να δέσουν...

20 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Δεν δουλεύω το κεφάλι μου με ΧΕΙΡΑΓΩΓΟΥΜΕΝΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ της ΧΑΛΙΜΑΣ που βασίζονται σε ΧΑΛΚΕΥΜΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ

 ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ🤣 και κάνω ΓΡΗΓΟΡΕΣ ΑΝΑΓΩΓΕΣ σε ΟΥΣΙΩΔΗ πράγματα που ακολουθούν τα ΘΕΤΙΚΑ και όχι τα ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ.

 Είμαι δε ΑΚΤΙΒΙΣΤΗΣ, ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ και όχι της πειθήνιας κατανόησης και είμαι ΕΤΟΙΜΟΣ να ΠΑΡΩ ΤΟ ΡΙΣΚΟ και αν χρειαστεί να ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟ ΤΙΜΗΜΑ για να ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΟ που να ΕΥΗΜΕΡΕΥΟΥΝ οι ΠΟΛΛΟΙ!!!!!

 

 Τα πράγματα θα αλλάξουν γιατί το θέλουν οι λαοί.

 Βαρέθηκαν να τους χειραγωγούν και να τους εκμεταλλεύονται, βαρέθηκαν.

 Θέλουν την αξιοπρεπή θέση που δικαιούνται στο ΤΡΑΠΕΖΙ των ΠΛΟΥΣΙΩΝ. 🤣

 

Ρε φίλε σαν TDK C-120 από στοκ του 1976 από τον Περισσο γράφεις. 😅 

  • Χαχα 3

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τωρα μας χαλανε οι Αμερικανοι.

 

 Οταν ομως ειχαν τη ναυτικη κυριαρχια οι Αθηναιοι, και τραμπουκιζαν και μαζευαν τα λεφτα και τα εκαναν Ακροπολεις, εκει δε μας πειραζε 😆

 

 Και τωρα λοιπον σε αρμεγουν οι Αμερικανοι, αλλα ειναι καλοι, καπιταλιστες, σε αρμεγουν αλλα εχεις και τα nike σου, και τα mcdonalds σου, και τα apple σου, και τα f16 σου, στην πουδρα σε εχουν, αυτοι ειναι νταβαδες φιλοι μου, μεχρι netflix και marvel μας ριχνουν να δουμε captain america να νοιωσουμε, τι αλλο θελετε πχια;

 

 Ετσι ειναι οι ναυτικες υπερδυναμεις, τα καλυτερα παιδια 😆

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Κικιρίκου ο πετεινός... 🐔

Ο λαός διαβάζει και κρίνει.

 Έχει καταλάβει πως στην επιχειρηματολογία που διαδίδουν τα κερδοσκοπικά κέντρα για να πείσουν (όχι εσύ) υπάρχει μόνο μια απάντηση. Που εκφράζεται στις κάλπες και στο πεζοδρόμιο.

 Για να καταρρεύσει η αισχροκέρδεια και να μπει ακόμα και η ευρωπαϊκή αγορά στο σωστό δρόμο, της σύγκλισης και της λαϊκής ευημερίας, όπως αυτή αναφέρεται στη ΣΥΝΘΗΚΗ απλά πρέπει να γυρίσει την πλάτη στο ΜΗΝΤΙΑΚΟ κατεστημένο και να ασκήσει ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ.

 

 Μόνο έτσι θα πάψουν να ακριβαίνουν τα μουσικά όργανα και μάλιστα να προσφέρουν και κάτι καινούργιο.

 Για να μπορούν να καταναλωθούν θα πρέπει να είναι οικονομικά εύρωστοι αυτοί στους οποίους απευθύνονται μιας και υπάρχει εδώ και δεκαετίες άνοιγμα στον ερασιτέχνη και τον χομπίστα.

 

 όταν το drone δεν χρησιμοποιείται πλέον αποκλειστικά για πολεμικούς σκοπούς και έχει επαγγελματία χειριστή, όταν αυτό το προϊόν απευθύνεται για ψυχαγωγικούς σκοπούς και για να παρέχει ΥΠΕΡΑΞΙΑ πρέπει να έχει τη δυνατότητα ο λαός να το ΑΓΟΡΑΖΕΙ, να το ΑΝΑΒΑΘΜΙΖΕΙ και να βάζει βενζίνη στο αυτοκίνητό του και να πάρει και ένα σάντουιτς και έναν καφέ μαζί του για να πάει να το ευχαριστηθεί.

 

 Αυτό είναι ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΖΗΤΗΜΑ και θα διευθετηθεί συντόμως αφού φαίνεται πως οι κλασσικές του κεφαλαίου νουθεσίες, δεν έχουν πια λαϊκό έρεισμα, αντιθέτως όπως είχα προβλέψει στο παρελθόν, έχουν ως αποτέλεσμα την απόλυτη λαϊκή ΑΠΟΣΤΡΟΦΗ χαχαχαχαχχχχα🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, manosx είπε

Οταν ομως ειχαν πεσει τα οργανα στο χωμα, και εγινε και αυτο, κακα τα ψεματα, πρεπει ειχε παει η american standard στο διαμεσο μηνιατικο περιπου, δε βγηκε τοτε κανεις να πει μπραβο του  καπιταλισμου.

Είπα εγώ! Είπα μπράβο ρε παιδιά, αυτό είναι! Κι έδωσα ένα χιλιάρικο και πήρα έναν τάινι τερρορ και ενα μεξικάνικο P bass. 500 + 500. Ήταν και κέντα που είχε βουτήξει η λιρα και το δολλάριο, μπράβο είπα και στον σόρο, και στον μπάφφετ, και σε όλους.

 

Το θεμα είναι ότι δεν υπάρχει μέσο σύγκρισης. Όταν λέμε πήρα στάινγουει πιάνο 2 χιλιάρικα, αμέσως δουλεύουν τα μηχανάκια της θεωρίας και λέμε, α μεγάλη ζήτηση, συμπαρέσυρε την πρώτη ύλη, οικονομία κλίμακας, μοντέρνες μέθοδοι παραγωγης που συμπιέζουν το κόστος, αμέσως εκλογικεύουμε. Μπορεί και κάποιος να πει "για βαστα ρε φίλε, πώς γίνεται στάινγουει στάινγουει με 2 χιλιάρικα", αλλά θα τρεξει γρήγορα κι αυτός μη χάσει την ευκαιρία.

 

Το ίδιο συμβαίνει και στη φτώχεια. Σου λέει έγινε αυτό κι εκείνο, λογικό οι τιμές να είναι εκεί, κτπ..

 

Δεν υπάρχει ένα μέτρο σύγκρισης, να σου πει σε κανονικές συνθήκες καπιταλισμού, το μεροκάματο του κάθε ανθρώπου είναι 5 χαλίκια από την παραλία.

 

Εκεί θα ξέραμε. Θα λέγαμε, πάμε καλά. Δεν πάμε καλά. Τώρα είναι τα γκολποστ κινούμενα. Σου λέει θυμάσαι τότε που τα πέρναγες φίνα; Ε, δεν πηγαιναμε καλά "σταλήθεια", ήτανε φούσκα η φάση και ασύνετες οικονομικές πρακτικές. Κι εγώ πού να το ξερα ρε παιδιά; Εδώ ερχόταν η άλλη να βάλει αέρα και μου έδινε 5 ευρώ λες και έκανα εγχείριση ανοιχτής καρδιάς. Λέω, για να τα δίνει, τα έχει.

 

Τέλος πάντων. Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Υπομονή. Για μενα το λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manosx είπε

 Τωρα μας χαλανε οι Αμερικανοι.

 

 Οταν ομως ειχαν τη ναυτικη κυριαρχια οι Αθηναιοι, και τραμπουκιζαν και μαζευαν τα λεφτα και τα εκαναν Ακροπολεις, εκει δε μας πειραζε 😆

 

 Και τωρα λοιπον σε αρμεγουν οι Αμερικανοι, αλλα ειναι καλοι, καπιταλιστες, σε αρμεγουν αλλα εχεις και τα nike σου, και τα mcdonalds σου, και τα apple σου, και τα f16 σου, στην πουδρα σε εχουν, αυτοι ειναι νταβαδες φιλοι μου, μεχρι netflix και marvel μας ριχνουν να δουμε captain america να νοιωσουμε, τι αλλο θελετε πχια;

 

 Ετσι ειναι οι ναυτικες υπερδυναμεις, τα καλυτερα παιδια 😆

Κάτσε ρε φιλωΟυζ και οι ΡΟΥΣΟΙ δηλαδή δεν έχουν ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΆ ΠΡΑΓΜΑΤΑ να προσφέρουν;

 

Edit...όντως ΤΙΠΟΤΑ δεν έχουν να προσφέρουν...η τελευταία προσφορα τους ήταν ο Τσαϊκόφσκι τα χρόνια τα παλαιά.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τουλάστιχον ο cos_dr παίζει τρολαρισιές από ΛΑ μινόρε. 😀

 

Εκεί έξω όμως υπάρχει μια ολόκληρη κοινωνία όπου η πλειοψηφία ψάχνει ευθύνες στο νόμισμα, στην πολιτική βούληση (σικ), στους πολιτικούς (λες και δεν τους ψήφιζαν), στην Ευρώπη, στις ΗΠΑ, στους εξωγήινους.

 

Βλέπω ανθρώπους που θεωρούν ότι όλα έχουν να κάνουν με το ποιον ξέρεις, με κάποια "άκρη", με κάποια "πατέντα" με τα λογιστικά, με κάποια ΜΟΝΤΑ ή τέλος πάντων με κάποιο δάνειο που θα πιστολιαστεί ή με κάποιο μάγο κυβερνήτη που θα τους δώσει λεφτά να τα φάνε. 

 

Είναι καμένα χαρτιά, δεν αξίζει να προσπαθείς να τους εξηγήσεις/μορφώσεις.

 

Γιατί έχουν περάσει "απέναντι" ΚΑΙ ηθικά. Είναι κουτοπόνηροι που επιχειρηματολογούν με το "πόσο έκανε η τυρόπιτα το 90", όχι για να αναζητήσουν απαντήσεις αλλά για να δικαιολογήσουν τα χάλια τους επιτιθέμενοι ή (πιο συχνά) να πουλήσουν κομματική πραμάτεια.

 

Ναι ρε φίλε, ακρίβυνε η τυρόπιτα, δε μένει παρά να ψηφίσω εσένα που μας το είπες 😀

  • Συμφωνώ 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, harilatron είπε

Γιατί έχουν περάσει "απέναντι" ΚΑΙ ηθικά.

 

  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Ο λαός διαβάζει και κρίνει.

Τόσα χρόνια μετά και κάποιοι εξακολουθείτε να το γράφετε λάθος, παρ'ότι σας δίδαξα καταλλήλως. Άλλη μία προσπάθεια λοιπόν:

 

10 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Ο λαΓός διαβάζει και κρίνει.

Corrected.

  • Χαχα 2

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 

 

Ρε φίλε σαν TDK C-120 από στοκ του 1976 από τον Περισσο γράφεις. 😅 

Αν γράφει ο Περισσός τα ίδια με εμένα τότε ίσως αυτό πρέπει να καθορίσει και την ψήφο μας και όχι το ΣΥΜΦΕΡΟΝ των ΑΓΟΡΩΝ όπως αυτό ΑΠΕΙΛΗΤΙΚΑ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ απο τα ΣΥΣΤΗΜΙΚΑ ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ.

 Δηλαδή "ή αυτός ή το απόλυτο χάος, η πείνα, η καταστροφή, η απώλεια περιουσίας ή εδαφών"

 Το θέμα είναι πως άμα το λένε αυτό, βάζουν και ΑΥΤΟΝ μέσα?

 χαχαχαχχχαχαχαχα🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου