Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή πορείας....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

OK, σοβαρά τώρα,

 

Όχι μόνο δεν υπάρχει κανένας ελιτισμός, αλλά μάλλον διακρινόμεθα για το πόσο λίγο σοβαρά παίρνουμε τον εαυτό μας. Αν σε κάποιο χρονικό σημείο αδικήθηκε κάποιος νέοπας (αν και, πίστεψέ με, είναι απόλυτα βέβαιο ότι κανένας δεν χρειάστηκε να περάσει αυτά που πέρασα εγώ, θα στα πω κάποια φορά να γελάσουμε), τότε απολογούμαι εκ' μέρους αυτού που συμπεριφέρθηκε άπρεπα.

 

Επίσης, πως το είπες... "δέκα και καλοί;" Κάντο "εκατό και καλοί" και βάλε και τον εαυτό σου μέσα, ώστε να διατηρείς τη σωστή προοπτική. Ναι, λέμε.

  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, kpeyos είπε

Τότε απλά παρεξήγησες την εμφανέστατη ειρωνεία.

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τι εννοείς, και συγνώμη γι αυτό.

Αν θες μου εξηγείς.

Εγώ είπα, με βάσει αυτό που είπες τώρα: "γιατί να μπω να τσακωθώ για πολιτικά".

Και σου είπα ότι αν είναι να μπεις να τσακωθείς, μπορείς να τσακωθείς για τα πάντα.

Τι ακριβώς εννοείς, ότι αναφερόσουνα στο παρελθόν ότι "έμπαινες και τσακωνόσουν γιατί τότε ήταν "κάπως " οι συνθήκες; ", και αν ναι γιατί το συζητάμε τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, LK είπε

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τι εννοείς, και συγνώμη γι αυτό.

Αν θες μου εξηγείς.

Εγώ είπα, με βάσει αυτό που είπες τώρα: "γιατί να μπω να τσακωθώ για πολιτικά".

Και σου είπα ότι αν είναι να μπεις να τσακωθείς, μπορείς να τσακωθείς για τα πάντα.

Τι ακριβώς εννοείς, ότι αναφερόσουνα στο παρελθόν ότι "έμπαινες και τσακωνόσουν γιατί τότε ήταν "κάπως " οι συνθήκες; ", και αν ναι γιατί το συζητάμε τώρα;


ΟΚ. Πάμε απλά. Το νόιζ ήταν ένα site που για κάποιον καιρό πρώτο topic ήταν πολιτικοί τσακωμοί. Αφού λες ότι ξέρεις το site απ έξω δε χρειάζεται να στα λέω εγώ αυτά. Με αυτά και με αυτά, άνοιξα ένα topic το οποίο μάλλον θα ξέρεις, μίλησα γι αυτό και για το ότι με ενοχλούσε, είδα ότι η επικρατούσα άποψη ήταν διαφορετική και αποχώρησα. 

Με τη φράση μου εννοούσα ότι αν ήθελα να τσακωθώ για τα πολιτικά (που δεν θέλω), υπήρχαν και τότε όπως και σήμερα καλύτεροι ιστότοποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 λεπτά πριν, kpeyos είπε


ΟΚ. Πάμε απλά. Το νόιζ ήταν ένα site που για κάποιον καιρό πρώτο topic ήταν πολιτικοί τσακωμοί. Αφού λες ότι ξέρεις το site απ έξω δε χρειάζεται να στα λέω εγώ αυτά. Με αυτά και με αυτά, άνοιξα ένα topic το οποίο μάλλον θα ξέρεις, μίλησα γι αυτό και για το ότι με ενοχλούσε, είδα ότι η επικρατούσα άποψη ήταν διαφορετική και αποχώρησα. 

Με τη φράση μου εννοούσα ότι αν ήθελα να τσακωθώ για τα πολιτικά (που δεν θέλω), υπήρχαν και τότε όπως και σήμερα καλύτεροι ιστότοποι.

Ωραία. Και εγώ αυτό ακριβώς κατάλαβα.

Και σου λέω, σε εκείνη λοιπόν την περίοδο, ήμουν και εγώ στο Noiz.

Αν με ενδιέφερε να συζητήσω για πολιτικά, μιας και υπήρχε θεματολογία, συζητούσα.

Αν δεν με ενδιέφερε, το αγνοούσα.

Να τσακωθώ ΠΟΤΕ δεν το σκέφτηκα (εσύ που το σκέφτηκες , σκέψου μήπως υπάρχει το ενδεχόμενο να μην φταίει η πολιτική θεματολογία στο να τσακωθείς, αλλά η διάθεση σου- αυτό λεω).

Και όχι, εγώ δεν θέλω να πάω αλλού να μιλήσω και για πολιτικά, θέλω π.χ. να μιλήσω  και για αυτά π.χ. με τον

@trolley.

Μπορούσες εύκολα να αγνοήσεις την πολιτική κουβέντα μου με τον trolley, και να διαβάζεις μόνο θέματα που εκείνη τη στιγμή σε ενδιέφεραν.

Διότι έτσι όπως το λες "σχηματικά" "να τσακωθώ" είναι σαν να μην θέλεις απλά "να συζητήσεις " πολιτικά είτε εδώ είτε οπουδήποτε.

Και εν πάση περιπτώσει δικαίωμα σου, αλλά δικαίωμα μου και εμένα να συζητώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, είναι αλήθεια ότι μία περίοδο το είχαμε παρακάνει... αν έπεσε σε αυτή, έχει ένα δίκηο ο άνθρωπος. Απ' την άλλη, γινόντουσαν (σε πολιτικό επίπεδο) life-altering events, πολλές φιλίες και έχθρες δοκιμάστηκαν εκείνους τους μήνες. Δεν στέκει το να κάνει κάποιος απολογισμό του noiz από εκείνη την περίοδο.

 

Στα σημερινά, ο νέος ιδιοκτήτης έχει ήδη πει ότι η κοινότητα χρειάζεται reboot, δεν ξέρω τι έχει κατά νου, αλλά ξέρω ότι σίγουρα είμαστε σε μία ενδιάμεση περίοδο, οπότε ας το απολαύσουμε όσο διαρκεί. Μπορεί στη νέα περίοδο τα ΑΞΙΑ μέλη να επανεμφανιστούν και να γράφουν μέρα-νύχτα αρθράρες τόσο δυνατές που να μην τολμάμε να απαντήσουμε για να μη γίνουμε ρεζίλι.

 

  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
10 λεπτά πριν, trolley είπε

Εντάξει, είναι αλήθεια ότι μία περίοδο το είχαμε παρακάνει... αν έπεσε σε αυτή, έχει ένα δίκηο ο άνθρωπος.

 

Και ο @Superfunk το παραέκανε με τις τελεκαστερ και τώρα και τότε και νυν και αεί και εις τους αιώνας των αιώνων .

Να μπανάρουμε και αυτές τις κουβέντες αν είναι.

Είπαμε ο καθένας συμμετέχει όπου θέλει, δεν είναι υποχρεωτικό να συμμετέχει σε κάθε νήμα.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

@kpeyos κρίνεις μέσα απο μια γυάλα. Αυτό σου λέω.

Διότι κρίνεις ολόκληρη πορεία δεκαετιών (και όχι επίκαιρα) που μου καταλογίζεις αρνητικά χωρίς να λαμβάνεις υπ'όψη σου το ότι κόσμος μετανάστευε και χρεοκοπούσε τις εποχές που γίναμε απο δυο χωριά στην αγαπημένη μας χώρα και αναπόφευκτα κι εδώ μέσα. 

Και μου συγκρίνεις το τάδε αμερικάνικο φόρουμ και όχι το μεγαλύτερο Harmony Central ή άλλα ευρωπαικά φόρα που είναι η σκιά του εαυτού τους (εγω εχω και στοιχεία αντιθέτως), παρ' ότι η Ελλάδα είναι αυτή με τα 10 χρόνια φαγούρας που δεν άφησε άνθρωπο ανεπηρέαστο και με το δίλημμα του ειδικού μέσου πλην φόρουμ... "εγω τώρα θα μιλάω για μαγνήτες αποκλειστικά και θα κάνω πως δεν τρέχει τίποτα γύρω μου;"

Με τις ανάλογες συνέπειες φυσικά λόγω του ότι δεν λειτουργούσε σε κενό.

Αυτά όμως είναι επιλογές που πρέπει να γίνουν σε ένα ασταθές περιβάλλον. Προφανώς έχεις μια εικόνα και έχω μια άλλη. Τι να κάνουμε τώρα... Τουλάχιστον είμαστε εδω και τα λέμε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικά τα σημεία στίξης που χρησιμοποίησες στο ποστ σου Γιάννη μου. Μου θύμισες ένα ποίημα που είχα γράψει πριν κάποια χρόνια καθώς γυρνούσαμε από Γαλαξίδι με την Λίντα, μετά αυτή έφυγε για Νορβηγία αλλά πρόλαβα να εκδώσω την ποιητική συλλογή μου "ΚωλοΒίκινγκς",

 

(σ.σ. προσπάθεια για μίμηση του ύφους των γκρουπ στο Facebook).

  • Χαχα 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Fb γίναμε  όταν μπήκαν τα λαικς, τα έλεος και τα ξέρω γω......δεν περιμέναμε  τα ποιήματα 😁

1 λεπτό πριν, manosx είπε

💓💖😻👏💪🤳💅

 

 ( σ.σ. το αυτο )

Αχ Μάνος τέλειο....κλέβω.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου