Προς το περιεχόμενο

AI ΠαρΑνoΙα


manosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • manosx changed the title to AI ΠαρΑνoΙα

Ωραία είναι, το Careless Whisper είναι καλύτερο από το οριτζιναλ και το creep είναι πολύ πιο creepy από το οριτζιναλ, Σε κάποια σημεία τραγουδάνε μια περίεργη γλώσσα, αλλά αυτά φαντάζομαι σε λίγο καιρό θα διορθωθούν. Δεν βλέπω κάποιο κίνδυνο για την ανθρωπότητα προς το παρόν, καλή φάση,

 

Ωστόσο δεν πιστεύω ότι η ΑΙ θα κάνει ποτέ τίποτα οριτζιναλ της προκοπής

Επεξεργασμένο από Άγιος
κάτι πρόσθεσα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως πολύ εύστοχα λέει κι ένα σχόλιο που κυκλοφορεί στα νετς:

 

"Ένα μέλλον που εμείς θα κάνουμε όλες τις χαμαλοδουλειές και τα μηχανήματα θα ζωγραφίζουν και θα παίζουν μουσική δεν είναι αυτό που οραματιστήκαμε."

  • Like 2
  • Συμφωνώ 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, manosx είπε

 Παντως ο Χιτλερ να τραγουδαει Michael Jackson νομιζω οτι ειναι το πιο αστειο πραγμα που εχω ακουσει στη ζωη μου.

Η ΑΙ θα φέρει την ΤΕΛΙΚΗ ΛΥΣΗ στη μουσική βιομηχανία.

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 ώρες πριν, cos_dr είπε

Η ΑΙ θα φέρει την ΤΕΛΙΚΗ ΛΥΣΗ

Και όχι μόνο... Είδες τι είπε τις προάλλες ο Cameron: Από το 1984 σας τα έλεγα- βλέπε Terminator. Θα φέρει την "τελική λύση" γενικώς...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Και όχι μόνο... Είδες τι είπε τις προάλλες ο Cameron: Από το 1984 σας τα έλεγα- βλέπε Terminator. Θα φέρει την "τελική λύση" γενικώς...

Τίποτα δεν θα κάνει η ΑΙ

 Μια φούσκα είναι χρηματιστηριακή που θα σκάσει.

 χαχαχαχαχαχαχα🤣

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Τίποτα δεν θα κάνει η ΑΙ

 Μια φούσκα είναι χρηματιστηριακή που θα σκάσει.

Κάνεις τεράστιο λάθος- και επέτρεψε μου να συμφωνήσω με τον Cameron. IMHO η τεχνητή νοημοσύνη είναι ένα "τζίνι" που βγήκε από το μπουκάλι. Το πώς θα εξελιχθεί - ή χειρότερα αυτοεξελιχθεί-  ξεφεύγει από τα όρια μιας "χρηματιστηριακής φούσκας". Η ΑΙ αλλάζει τα πάντα απ' ότι γνωρίζαμε- από την ιατρική και την τέχνη, ως τα πεδία των μαχών, τίποτα δεν θα είναι το ίδιο μέσα στην επόμενη δεκαετία. Μην παίρνεις το θέμα στην πλάκα, είναι κοσμογονία ανάλογη της βιομηχανικής επανάστασης ή της πυρηνικής εποχής. 

Και χωρίς να έχω διάθεση να το  παίξω "Λουδίτης", το γεγονός ότι δεν έχω και ιδιαίτερη πίστη στο ανθρώπινο είδος, με κάνει λιγάκι... ανήσυχο σε ότι αφορά τη χρήση της ΑΙ και κυρίως της εξέλιξης της.

 

ΥΓ: Μάθε μπαλίτσα, δες λίγο Battlestar Gallactica   🚀

 

  • Συμφωνώ 3

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Κάνεις τεράστιο λάθος- και επέτρεψε μου να συμφωνήσω με τον Cameron. IMHO η τεχνητή νοημοσύνη είναι ένα "τζίνι" που βγήκε από το μπουκάλι. Το πώς θα εξελιχθεί - ή χειρότερα αυτοεξελιχθεί-  ξεφεύγει από τα όρια μιας "χρηματιστηριακής φούσκας". Η ΑΙ αλλάζει τα πάντα απ' ότι γνωρίζαμε- από την ιατρική και την τέχνη, ως τα πεδία των μαχών, τίποτα δεν θα είναι το ίδιο μέσα στην επόμενη δεκαετία. Μην παίρνεις το θέμα στην πλάκα, είναι κοσμογονία ανάλογη της βιομηχανικής επανάστασης ή της πυρηνικής εποχής. 

Και χωρίς να έχω διάθεση να το  παίξω "Λουδίτης", το γεγονός ότι δεν έχω και ιδιαίτερη πίστη στο ανθρώπινο είδος, με κάνει λιγάκι... ανήσυχο σε ότι αφορά τη χρήση της ΑΙ και κυρίως της εξέλιξης της.

 

ΥΓ: Μάθε μπαλίτσα, δες λίγο Battlestar Gallactica   🚀

 

Και στην επιστήμη της ιατρικής ο ρόλος που πιστεύεται πως έχει παίξει απο τον απλό κόσμο που δεν τα ΚΣΕΡΕΙ  είναι δυσανάλογος του πραγματικού όφελους αλλα είπαμε. Στο πλαίσιο της εμπορευματοποιησης, έχει κάνει θραύση, αλλά όπως ολα τα αλλα, τα εναλλακτικα και ανανεωσιμα κσι πρασινα άλογα, μια φούσκα είναι που θα σκάσει. Και στο gaming μας τα πρήξανε με το DLSS και μπαρμπουτσαλα deep learning που εγω που ξέρω μπαλιτσα κΙ ασχολούμαι και με αυτα γιατι ειμαι ξερολας σου λέω. Φούσκα είναι που θα σκάσει και θα εχει μόνο ουσιαστικα ψυχαγωγική και λογοτεχνικη αξια στο μέλλον, οσο και να προσφέρει κερδη λόγω του hype.

 Χρειαζομαστε στην πραγματικοτητα και αξιζει πολλη λιγότερη επιστημη απο οση μας πουλάνε. 

 Χαχαχαχαχαχαχα😂😂

 Και στην πορεια ολο και περισσοτερο χρεωνομαστε, ΚΑΙΓΟΜΑΣΤΕ😂 και ΠΕΙΝΑΜΕ. 😂😂😂😂

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να του φάει τις πλακέτες η υγρασία και η σκόνη.

 

Σε περίπτωση στραβής στην πολεμική βιομηχανία και τα ρομπότ,πάλι ο αναλογικός κόσμος υπερτερεί,καθώς ένα studer A800 μπορεί να μπεί άνετα πίσω απο μια πόρτα και να την φράξει.Εσείς τι θα βάλετε?Την τελευταία έκδοση του ozone?

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου