Προς το περιεχόμενο

Τέλος οι entry level DSLR DX φωτογραφικές (και οι περισσότερες camcorders)


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
6 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Το αν κάνει - ή δεν κάνει - για "ανθρώπους" (ας λέμε "για κιθάρες" ώστε να διατηρούμε τα προσχήματα) έχει να κάνει μόνο με το φακό, όχι με το σύστημα σκόπευσης.

 

Όχι, το  τί δεν  μου κάνει σε σχέση με τις mirrorless , δεν έχει σχέση με τους "ανθρώπους" .

Το εξήγησα πιο πριν.

Εγω δεν μπορώ το ψηφιακό view finder (που έχουν οι mirrorless) και επίσης θέλω μηχανικό κλείστρο (που έχουν μερικές mirrorless , αλλά όχι όλες ).

Για τους ίδιους λόγους κατά μείζονα λόγο , δεν μου κάνουν τα κινητα (πέρα από τον παράγοντα "άνθρωπος". )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

Το εξήγησα πιο πριν.

Και το κατάλαβα.

 

Actually, δεν σου αρέσει να σου υπερ-επιβάλλεται μία τεχνολογική "πραγματικότητα" αναγκάζοντάς σε να αλλάζεις τον τρόπο με τον οποίο δουλεύεις... tell me about it...

 

Αν όμως είχες Leica αντί για Nikon, θα το έβλεπες αλλιώς, αυτό προσπαθώ να δείξω.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, trolley είπε

Και το κατάλαβα.

 

Actually, δεν σου αρέσει να σου υπερ-επιβάλλεται μία τεχνολογική "πραγματικότητα" αναγκάζοντάς σε να αλλάζεις τον τρόπο με τον οποίο δουλεύεις... tell me about it...

 

Αν όμως είχες Leica αντί για Nikon, θα το έβλεπες αλλιώς, αυτό προσπαθώ να δείξω.

 

Έχω leica SLR ,αλλά ακριβό το Film 😆

Επί της ουσίας όμως , ναι έτσι είναι, όπως το λες

Δεν θα οδηγούσα ποτέ αυτόματο αυτοκίνητο π.χ.

Η Ζωη είναι μικρή για να αλλάζω σε όλα lifestyle και συνηθείες κατά τις επιταγές τις τεχνολογίας (ακόμα και όντως να είναι καλλίτερες οι νέες) , διότι αν μη τι άλλο, θα παρατούσα ό,τι κάνω και θα διάβαζα μόνο manuals. 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LK είπε

Δεν θα οδηγούσα ποτέ αυτόματο αυτοκίνητο π.χ.

Ενδιαφέρον ότι το αναφέρεις, καθώς είχα ακριβώς την ίδια αντίληψη. Πριν δύο χρόνια, οδήγησα ένα για πρώτη φορά στη ζωή μου. Δεν πρόκειται να οδηγήσω τίποτε άλλο, ποτέ, αν εξαρτάται από 'μένα. Και δεν χρειάστηκε manual, ούτε καν.

  • Συμφωνώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 λεπτά πριν, trolley είπε

Ενδιαφέρον ότι το αναφέρεις, καθώς είχα ακριβώς την ίδια αντίληψη. Πριν δύο χρόνια, οδήγησα ένα για πρώτη φορά στη ζωή μου. Δεν πρόκειται να οδηγήσω τίποτε άλλο, ποτέ, αν εξαρτάται από 'μένα. Και δεν χρειάστηκε manual, ούτε καν.

Το άκουσα και από άλλον αυτό που λες, δεν μου κάνει εντύπωση.

Για εμένα όλη η οδήγηση είναι στο σασμάν. (σειριακό)....αλλίως καλλίτερα να πάρω ταξί να χαζεύω και έξω 🤣

Εγω ούτε μηχανάκι ούτε κούρσα αυτόματη δεν θέλω.

Δοκίμασα , δεν μου άρεσε....γουστα είναι αυτά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

BUMP

Ήρθε.

Τώρα κοιμάμαι ήσυχος 🤪.

Το μόνο κακό είναι ότι μου μπήκε , έτσι όπως τις έβλεπα στο studio, να πάρω και την D7500 έτσι για τη συλλογή. 😆

 

Υ.Γ. Η φώτο βγήκε με φορεμένους τους kit φακούς και χωρίς παρελκόμενα του rig της κάθε μιας , ως συγκριτικό μεγέθους.

P1000607.JPG

P1000605.JPG

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Στο τσακ είμαι να πατήσω το κουμπί να την πάρω την d7500 αλλά μου κρατάω το χέρι ..με το άλλο 😁

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου