Προς το περιεχόμενο

Όσοι έχουνε μεράκι, παίρνουν ένα πρασινάκι...


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

 

Η γυναίκα δεν μπορεί να ξεχωρίσει, πλέον, εάν μια κιθάρα είναι καινούργια ή όχι. 

Είσαι το είδωλο του κάθε κιθαρίστα.

  • Χαχα 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Giorgos rockstep είπε

Είσαι το είδωλο του κάθε κιθαρίστα.

Θα σας γράψω έναν αναλυτικό οδηγό επιβίωσης....

  • Χαχα 2
  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Θα σας γράψω έναν αναλυτικό οδηγό επιβίωσης....

Άσε το ρηβιου στην άκρη προς το παρόν

 

Ετοίμασε αυτό κ δίπλα στο Μπάνερ του νοιζ στην κεντρική σελίδα , θα μπει μια φωτογραφία σου

  • Χαχα 4

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vrasidas27 είπε

Απο περιεργια. Ειναι κανεις που δε βολευεται να παιζει με γεφυρες τυπου LP κ SG ? (Βασικα οπως ειπα κ πριν δεν ειναι η γεφυρα που μ'ενοχλει αλλα το ποσο πολυ σηκωνει τις χορδες απο το σωμα).

 

Δεν έχω προβλημα με τις γεφυρες, εγώ εχω άλλη ανωμαλία, δεν μου έφτανε το picky αριστερό χέρι δηλαδη...

 

Δεν μπορώ να παιξω με "archtop", ότι έχει κουρμπα στο σώμα κατω απο τις χορδές, κάνει το δεξί μου χέρι να μην ξερει που να ακουμπησει (δεν μπορώ να παιζω στον αέρα, τουλάχιστον το μικρό δάχτυλο θα ακουμπαει καπου το σώμα).

 

Το παρατήρησα πρωτη φορά αρχές '90 με μια Epi LP, δεν έχει αλλάξει τιποτα...

 

Οπότε απο εμένα, όσο το σώμα στο επάνω μερος ειναι φλαταδουρα χωρις κουρμπες κοκ περιξ των χορδών, είναι ΟΚ...αρκει να ΜΗΝ ειναι Τελεβούζα βεβαίως-βεβαίως...

 

Οι γεφυρες ειναι irrelevant για μενα γιατι το δεξί μου χέρι είναι στην καλύτερη λιιιιγο πιο πισω απο τον νεκ μαγνητη, στην χειρότερη επάνω απο τα τελευταία τάστα (αναλόγως την κιθάρα, αυτό γινεται συνηθως στις στρατς μου απο ότι θυμαμαι).

 

Τζι-τζι-τζι-τζι και palm muting κοκ, παλιά στα νιάτα μου...

  • Συμφωνώ 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Freedom είπε

 

Δεν έχω προβλημα με τις γεφυρες, εγώ εχω άλλη ανωμαλία, δεν μου έφτανε το picky αριστερό χέρι δηλαδη...

 

Δεν μπορώ να παιξω με "archtop", ότι έχει κουρμπα στο σώμα κατω απο τις χορδές, κάνει το δεξί μου χέρι να μην ξερει που να ακουμπησει (δεν μπορώ να παιζω στον αέρα, τουλάχιστον το μικρό δάχτυλο θα ακουμπαει καπου το σώμα).

 

Νόμιζα πως μου έφταιγε κ αυτό (πχ σε lp) το archtop χαρακτηριστικο που αναφέρεις

 

Μετά από αρκετή ώρα με το ταυρι συνειδητοποίησα πως καμμία διαφορά δε μου κάνει το αρτστοπ κ πως με φλατ επιφάνεια αν η γέφυρα φέρνει τις χορδές τόσο ψηλά , έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

 

Κ όλα αυτά όταν μιλάμε για "ροκ" παίξιμο κ μιουτινγκ που κάνει την κατάσταση ακόμα πιο δυσκολη . Προσαρμόζομαι βέβαια κ αλλάζω το παίξιμο. Δεν είναι πως δε θα παίξω δηλαδή, είναι πως ένα μεγάλο ποσοστο των ιδεών ή θα πρέπει να φιλτράρονται κ να μπλοκάρονται ή θα βγουν Τζούφια 😂

 

Η μέχρι τώρα λύση δηλαδή είναι ..λεγκατο όλα... Κ όχι από επιλογή ..

 

 

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Giorgos rockstep είπε

Είσαι το είδωλο του κάθε κιθαρίστα.

 

Παίζει μπάλα και με πράσινο χρώμα που χτυπάει στο μάτι, μάλλον έχει καταφέρει να πείσει ότι η πράσινη tele και η πράσινη esp είναι στην πραγματικότητα μία κιθάρα.

 

Εγώ έχω καταφέρει τέσσερις μαύρες κιθάρες(2 Tele, 1 Mayones,1 ηλεκτροκλασσική τύπου Godin), να νομίζει ότι είναι δύο.

Την ψευδαίσθηση αυξάνουν και κάποιες διπλές θήκες κιθάρας που έχω.🤐

 

Επίσης είχα σκεφτεί την Gibson Les Paul Custom να την περάσω ως Εpiphone,

αλλά μολόγησα την ίδια μέρα από μόνος μου για να αποφύγω τα χειρότερα😅

Αν κάποιος βρεθεί στην ίδια θέση, ας πει ότι είναι Chibson.

 

 

 

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Kanimothrios είπε

Την ψευδαίσθηση αυξάνουν και κάποιες διπλές θήκες κιθάρας που έχω

 

Δεν τολμώ να δείξω νεα βαλίτσα. Έχω λίγες και τις ξέρει. Οι νέες βαλίτσες μένουν στο πορτ μπαγκάζ, και τις στελνω (ταχαίως) στην αποθήκη στο πατρικό μου. 🙃

  • Χαχα 7

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Δεν τολμώ να δείξω νεα βαλίτσα. Έχω λίγες και τις ξέρει. Οι νέες βαλίτσες μένουν στο πορτ μπαγκάζ, και τις στελνω (ταχαίως) στην αποθήκη στο πατρικό μου. 🙃

Επιστήμονας!

  • Χαχα 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gkourmoul1 είπε

 

Δεν τολμώ να δείξω νεα βαλίτσα. Έχω λίγες και τις ξέρει.

 

Ευκαιρία να πάρεις κι άλλες.

Να την μπερδέψεις δηλαδή.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να σε πάρω τηλέφωνο αύριο, κάποια ώρα που θα είστε μαζί κ ν'αρχιζω να σε ρωτάω αν θες βαλίτσες κ θήκες που μου ξεμεινανε κ δεν έχω τι να τις κάνω κ εσύ έκπληκτος να ρωτάς για αυτές κ να απαντάω στην τύχη κ εσύ να αντιδρας ενθουσιασμένος κ.......

 

Κ στο τέλος να μου πεις:" Ναι ρε, αφού δε τις θες κ θα τις χαρίσεις, στειλ'τες σ'εμενα!!"

 

Εεεεεε;;;;

  • Χαχα 5

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου