Προς το περιεχόμενο

Κυριακη 3/9/23 live Blues Wire Αττικο Αλσος - Δωρεαν εισοδος


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
36 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Ένα όμορφο 8λεπτο ταξίδι. Φοβερό performance. Για οκτώ λεπτά ήμουν μεσα στο κοινό.

 

Μα αυτός ο ενισχυτής που παίζει ο Ηλίας, τι σόι πράμα είναι? Σε κάποιο σημείο του έδινε και feedback στην κιθάρα 😄.

Σίγουρα είναι η ιδανική αναλογία ποιότητας ήχου/χαμηλό βάρος.

Zinky Velveteen (μερικά φεγγάρια είχε κυκλοφορήσει στην αγορά και ως Supro, όταν ο Bruce Zinky είχε αναλάβει την πρώτη ανασύσταση της εταιρείας).

Διάβολος πραγματικός και δεν του φαίνεται, κιλό και βατ 😀, στα 13 αμφότερα.
https://reverb.com/item/2094842-zinky-velveteen-green-guitar-tube-amp-combo-amplifier

  • Like 6

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12αρι μεγάφωνο?? Κυριλέ πράγματα. Με 8αρακι μοιάζει στο βίντεο (ενώ ο ήχος όντως έμοιαζε με 12inch). Ποιο drive χρησιμοποίησες?

 

Συγχαρητήρια Ηλια! Πολυ όμορφη βραδιά, τυχεροί όσοι σε άκουσαν, τυχεροί και εμείς που σε έχουμε εδώ παρέα.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
9 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

12αρι μεγάφωνο?? Κυριλέ πράγματα. Με 8αρακι μοιάζει στο βίντεο (ενώ ο ήχος όντως έμοιαζε με 12inch). Ποιο drive χρησιμοποίησες?

 

Συγχαρητήρια Ηλια! Πολυ όμορφη βραδιά, τυχεροί όσοι σε άκουσαν, τυχεροί και εμείς που σε έχουμε εδώ παρέα.

10άρι μεγάφωνο φοράει, είναι λάθος η πληροφορία στην αγγελία.

Bad Pixel Screamer φτιαγμένο με πολύ μεράκι το ντράιβ που ακούς, σχεδόν πάντα always on εκτός απο κάποια κομάτια που τη θέση του παίρνει ένα analogman sunface. Μερικές φορές όμως και ανάποδα, ανάλογα με τα κέφια και τις συνθήκες.

  • Like 4

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gkourmoul1 είπε

Μα αυτός ο ενισχυτής που παίζει ο Ηλίας, τι σόι πράμα είναι? Σε κάποιο σημείο του έδινε και feedback στην κιθάρα 😄.

Σίγουρα είναι η ιδανική αναλογία ποιότητας ήχου/χαμηλό βάρος.

Για το μεγεθος του, με εξπληξε ο ηχος του, αλλα η γνωμη μου ειναι οτι σε μια μπαντα με μια κιθαρα, θελει πιο "γεματο" συχνοτικα ηχο. Πιο πολλα χαμηλα και χαμηλομεσαια δηλαδη και λιγο φαγωμα στα μεσαια.
Και το λεω εγω που ειμαι λατρης των μεσαιων.
 

Δεν πιστευω απο τον ηχο οτι ειναι 12αρι το μεγαφωνο.

Με επιβεβαιωσε και ο Ηλιας απο οτι βλεπω για το μεγεθος του μεγαφωνου.


Και για να πουμε και τα δικα μας, θα ηθελε λιγο πιο χαμηλα την ενταση της κιθαρας στη μιξη και λιγοτερο reverb, που βεβαια ακουγοταν πολυ λογω της μεγαλυτερης εντασης στη μιξη.
Πιστευω οτι με καλυτερο μιξ (και απο eq και απο level) δεν θα φαινονταν τοσο συχνοτικα "αδειος" ο ηχος του ενισχυτη.

 

 

1 ώρα πριν, mpamps είπε

Δεν ξέρω πως το ζήσατε από κοντά, αλλά όχι και το καλύτερο στήσιμο για να απολαύσεις μια μπάντα. Αν και δεν ξέρω τι περιθώρια υπάρχουν με τη σκηνή αυτή. 

 

Η μπάντα σκοτώνει όμως!


Οπως τα λες.
Το ορχηστρικο της σκηνης, σαν ορχηστρα αρχαιου θεατρου, δημιουργουσε μεγαλο κενο αναμεσα στον κοσμο και την μπαντα.
Σκεφτηκα οτι αν εστηναν πιο μπροστα, στη μεση της ορχηστρας ας πουμε, θα ηταν καλα, αλλα αν ειχε κοσμο στις ακρες, θα εβλεπε τις πλατες τους.
Οπως και να εχει, τα παιδια εδωσαν τον καλυτερο εαυτο τους και τιμησαν και τον χωρο και τους θεατες.
Εγω ευχαριστηθηκα.
Βεβαια βοηθησε σε αυτο το οτι μετετρεψα το θεατρο σε μπαρ, κουβαλωντας στην τσαντουλα μου το φλασκι με το ουισκακι μου και τα μπινελικια μου 😊
https://1.bp.blogspot.com/-3-a03wapFTc/X3uTdNpJVlI/AAAAAAAH914/dy5Nr8_NrJgblc_wISzYd_lTmwcVdPClACLcBGAsYHQ/s720/59166_160981903914794_2717789_n.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου