Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια με απορια στο Logic


ex - v27, bk27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω την εξης απορια:

Πως μπορουμε να κανουμε duplicate σε ενα bus στο Logic ?

 

Οχι σε track, ουτε στα settings μονο του bus.

 

Εχω στειλει τεσσερα καναλια τυμπανα (kick, snare κ 2 OH) σε ενα bus απο το output των 4 αυτων καναλιων

 

Εχω κανει την κανονικη επεξεργασια που θελω κ θελω παραλληλα με αυτο να βαλω κ εναν αλλο κομπρεσορα κ να κανω πιο crushed τον ηχο για να δωσω λιγο ενεργεια (κ φυσικα να το κρατησω χαμηλα στη μιξη αυτο το duplicate bus)

 

Για να αποφυγουμε ερωτησεις γιατι να το κανω αυτο κ οτι καλυτερα θα ηταν να κανω κατι αλλο να δωσω λιγο feedback του τι κ πως

Μαζι με την audient id24 ενα απο τα "δωρα" στο πακετο, ηταν 3 tutorials μιξης απο Produce Like A Pro (μαζι με τα multitracks).

Οποτε αρχικα προσπαθω να κανω παρομοιες κινησεις με τα τιουτοριαλς κ με καθε κινηση να πετυχω παρομοιο αποτελεσμα.

Στο νημα που περιγραφω τωρα εξηγει οτι κανει duplicate στο bus κ μετα τι επεξεργασια κανει στο διπλοτυπο.

Δεν εξηγει ομως πως το ντουμπλαρει (ετσι κ αλλιως εχει αλλο daw)

 

Εκει που θελω να καταλληξω ειναι πως θελω να ξερω πως γινεται (κ να το δοκιμασω κ εγω) κ ας μη σημαινει αυτο πως θα το βαλω στο workflow μου

Επεξεργασμένο από vrasidas27

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν απο το bus που εχεις ηδη φτιαξει, στειλεις ενα ποσοστο του σηματος σε ενα send fx track και βαλεις τον κομπρεσσορα εκει, δε θα εχεις το ιδιο αποτελεσμα;

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, manosx είπε

 Αν απο το bus που εχεις ηδη φτιαξει, στειλεις ενα ποσοστο του σηματος σε ενα send fx track και βαλεις τον κομπρεσσορα εκει, δε θα εχεις το ιδιο αποτελεσμα;

Εστειλα το send του bus σε aux (κ εκει διαλεγεις ποσοστο οπως ειπες) κ επρεπε εκει να βαλω το input να ειναι το πρωτο bus.

Κ μετα εκανα την επεξεργασια.

Ευχαριστω πολυ Μανο!

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου