Προς το περιεχόμενο

Κατρακύλα με την Keela: ΚΑΨΙΜΟ με Emvoice (Αυστηρώς ακατάλληλο δια σοβαρούς)


Ali Barout

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator
5 ώρες πριν, cigaret13 είπε

Τελικά ρε παιδιά ο Αλής είναι άνθρωπος; τον έχετε γνωρίσει προσωπικά; υπάρχουν μαρτυρίες- στοιχεία ότι υφίσταται; ή  μήπως είναι δημιούργημα της AI ?  Τι μας κρύβουν......;

 

Για του λόγου το αληθές, αυτό συνέβη Κυριακή μεσημέρι στο όρος Κυλλήνη, όπου ο παιχταράς ανέβηκε για να συμμετάσχει στη δισκογραφία μου (soon to be) που θα υποστείτε αναπόφευκτα καποια στιγμή.

20231001_123247.jpg

Απλός, μετριόφρων και ταλέντο με βάσεις. Όχι τυχαίο.

Το δε παραπάνω τεμάχιο που σκαρφίστηκε, σε ένα κοινό θνητό θα έπαιρνε εβδομάδες δουλειάς και στο τέλος θα το έντυνε με καλλιτεχνικά φούμαρα και θα το πλάσαρε ως μεταμοντέρνο, woke έργο αν όχι στο Τρίτο, στην Καινούργιου τουλάστιχον με την ανάλογη αναγνώριση. Θαυμάζω την ικανότητα να παίζει πανηγυριώτικα και καπάκι να το γυρίζει στο γουέστερν. Πως μπορεί...

  • Like 7

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΑΑααα, από αυτή τη γωνία φαίνεται η μπακατσώνα μου!

 

Τα πέρασα υπέροχα, και έπαιξα με μεγάλη χαρά. Μακάρι να είχα περισσότερο χρόνο να το επεξεργαστώ στο μυαλό μου, και να μην είχα ανέβει με το όργανο με την κολλημένη βαλβίδα που είχα να παίξω δύο τρία χρόνια!😁 Ελπίζω την άλλη φορά που θα χρειαστεί να έρθω με το πιο μικρό, το τσαχπίνικο, όταν με το καλό βγει από το αναρρωτήριο.

  • Like 2
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφος χώρος Γιάννη.

Δύσκολο να πιστέψεις ότι όλη αυτή η τεχνολογία βρίσκεται σε σπίτι στο χωριό.

  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

 

Για του λόγου το αληθές, αυτό συνέβη Κυριακή μεσημέρι στο όρος Κυλλήνη, όπου ο παιχταράς ανέβηκε για να συμμετάσχει στη δισκογραφία μου (soon to be) που θα υποστείτε αναπόφευκτα καποια στιγμή.

20231001_123247.jpg

Απλός, μετριόφρων και ταλέντο με βάσεις. Όχι τυχαίο.

Το δε παραπάνω τεμάχιο που σκαρφίστηκε, σε ένα κοινό θνητό θα έπαιρνε εβδομάδες δουλειάς και στο τέλος θα το έντυνε με καλλιτεχνικά φούμαρα και θα το πλάσαρε ως μεταμοντέρνο, woke έργο αν όχι στο Τρίτο, στην Καινούργιου τουλάστιχον με την ανάλογη αναγνώριση. Θαυμάζω την ικανότητα να παίζει πανηγυριώτικα και καπάκι να το γυρίζει στο γουέστερν. Πως μπορεί...

πως μιξάρεις?

 Γονατιστός στο πάτωμα σαν μοναχός Σαολίν?

 Ή δεν χρειάζεται λόγω της κλίσεις των ηχείων για να έχεις το sweet spot?

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

 

 Εξαιρετικό το αποτέλεσμα της Keela, μου θυμίζει το vocaloid. Κάτι τέτοιο δεν είναι? (πιο εξελιγμένο φαντάζομαι)  γιατί δεν είμαι εύκαιρος να ψάξω.

 

 Το θέμα είναι να γράφεις και να δέχεται το input από clavie σε νότες και άλλον έλεγχο.

 Γιατί το να γράφεις στο Piano roll το βαριέμαι🤣

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Δύσκολο να πιστέψεις ότι όλη αυτή η τεχνολογία βρίσκεται σε σπίτι στο χωριό.

Το καλοριφερ εννοεις?

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Like 1
  • Χαχα 3

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

ΑΑΑααα, από αυτή τη γωνία φαίνεται η μπακατσώνα μου!

 

Ασε τα σόκιν ωρέ!

  • Χαχα 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Εξαιρετικό το αποτέλεσμα της Keela, μου θυμίζει το vocaloid. Κάτι τέτοιο δεν είναι? (πιο εξελιγμένο φαντάζομαι)  γιατί δεν είμαι εύκαιρος να ψάξω.

 

 Το θέμα είναι να γράφεις και να δέχεται το input από clavie σε νότες και άλλον έλεγχο.

 Γιατί το να γράφεις στο Piano roll το βαριέμαι🤣

Ρε παιδιά μα τον θεό, δεν περίμενα ο @cos_dr να έκανε την πρώτη τεχνική ερώτηση! ΕΥΓΕ! ΕΥΓΕ! Γι' αυτό σε αγαπώ και σε ακολουθώ μεγάλε ηγέτη!

 

Το vocaloid 2 απ' όσο είδα έχει περισσότερο παρελθόν πίσω του, υποστήριξη περισσότερων φωνημάτων (άρα και πιθανότητες επιτυχίας σε περισσότερες γλώσσες), όμως κάνει και 250. Δεν ήθελα να μπω καν στη διαδικασία να το τσεκάρω, μήπως πάθω GAS και το ζητάω. Το Emvoice κατάλαβα ότι είναι ένα "ελαφρύ" vocaloid.

 

Φυσικά και δέχεται MIDI input, είτε ήδη γραμμένο σε track, είτε παιγμένο.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Φυσικά και δέχεται MIDI input, είτε ήδη γραμμένο σε track, είτε παιγμένο.

I want it!

 θα το ερευνήσω γιατί χρειάζομαι φωνές σλαβοβουλγάρικες γυναικείες για τις συνθέσεις μου γιατί βαριέμαι να τραβάω συγκεκριμένες φράσεις και να δουλεύω με το variphrase, θελω να λένε αυτά που θέλω εγώ σε διάφορες γλώσσες, θα δω τι υπάρχει για να ενημερωθώ και θα δω τι προοπτικές θα έχει το πρόγραμμα.

 

 Το Vocaloid το έχω καπου θαμμένο σαν προγραμμα, παλαιότερη εκδοση αλλά δεν το δούλεψα, πολυ επιδερμικά❤️

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Φαίνεται να κάνει πολύ καλά για δεύτερες φωνές, γιατι σαν πρώτη έχει κάποια ρομποτίλα αλλά όπως μας έδειξε και ο Αλης, ότι θέλεις το κάνεις με προσεκτική δουλειά. Και με 70 δολάρια καθάρισες. Πολύ καλό!

 

 

29 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Πολύ όμορφος χώρος Γιάννη.

Δύσκολο να πιστέψεις ότι όλη αυτή η τεχνολογία βρίσκεται σε σπίτι στο χωριό.

Ευχαριστώ!

Ενα λαπτοπ και ηχεία είναι με καλό μικρόφωνο και κάρτα. Μπορεί να τα έχει κάθε σπίτι παντού. Απλά είναι οι παρουσίες που το ομορφαίνουν.

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου