Προς το περιεχόμενο

Schoolwave 2007 -- αποψεις γενικά....


NemOOO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης βλέπω συγκροτηματα που έχουμε παίξει μαζί live και ήταν ΧΑΛΙΑ αρυθμοι άτονοι χωρίς πραγματική αγάπη για την μουσική....Απλά με "αυλή" και με κοινο που γουστάρει να τους βλέπει να παιζουν στην σκηνή και να συμπεριφέρονται σαν φτασμένοι rock star....

 

Ρε συ NemOOO είναι όντως σπαστικό, το κατανοώ, πλην όμως, για σκέψου: είναι ένα φεστιβάλ. Θέλουν να πάει κόσμος, όσο περισσότερος γίνεται. Θέλουν να γοσυτάρει ο κόσμος. Ε, παίρνουν λοιπόν αυτούς που θα τον φέρουν. Λες να ενδιαφέρονται ΤΟΟΟΟΟΟΣΣΣΟΟΟΟΟ πολύ να βοηθήσουν τον χ καλό μουσικό; Πρακτικά είναι τα πράγματα, παντού έτσι πάει.... :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Bασικά εγώ πιστευω οτι γίνεται πολυ κακο για το τίποτα...ένα σχολικό festival είναι που απλά όσοι έχουν την ευκαιρια να προβληθούν έχουν ενα συν για την αρχή της καριέρας τους...δυστυχως επειδή οι ηλικίες είναι σχετικά μικρές για το χ ή τον ψ λόγο ίσως η προσπάθεια να μην είναι ίδια απο μέρους ολοων το συγκροτημάτων ή να μην δείχνουν την ίδια σοβαρότητα ή το ίδιο ενδιαφέρον.

 

Πάντως, άμα νιώθεις θιγμένος μην ανισυχείς...θα έρθουν και άλλες ευκαιρίες + αλλα live + festival απλά πρέπει να συνεχήσεις και στο μέλλον για να μην βγεις εσύ(και διαφοροι αλλοι) φτασμένος star και σταματησεις πριν αρχήσεις.

 

Πάντα φιλικά,

Φίλιππος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παν ειναι να μην παρατησεις αυτο που γουσταρεις να κανεις επειδη ετυχε η χ,ψ κακοτοπια.

μην ασχολεισαι με τους "δηθεν rockstars", οπως τους λες. να ασχολεισαι με αυτο που ΕΣΥ κανεις και μην σε νοιαζει τιποτα.

αν ψαχνεσαι και δεν εισαι τυπος του "αραζειν" σιγουρα θα βρεις και αλλες ευκαιριες.

στο χερι σου ειναι ολα φιλε νεμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως κριμα γιατι εγω ειχα ακουσει οτι ειναι καλη φαση αυτο το festival...Παντως συμφωνω με τον apost,αν εσυ ξερεις οτι αξιζατε τελιωσε το θεμα....ασε τους αλλους να κολοχτυπιουντε και να λενε οτι θελουν!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ με τον tamaman και πάντως μιλώντας για ατονία και αρυθμία όποιος έχει το live dvd απο ελευθεροτυπία να πάει να δεί αυτούς που έπαιζαν το killing in the name...

learn to swim...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά ήταν άθλειοι (ελπίζω να το 'γραψα σωστά)... και αυτή που τραγουδούσε (ο θεός να το κάνει τραγούδι) έκανε λες και είχε 0ργ@σμ0 καμία αγελάδα...

learn to swim...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μιά χαρά μου φάνηκε, με την ένοια οτι ότι το ευχαριστήθηκα που το άκουσα. Προσωπικά το προτιμώ απο κάτι άμεμτο αλλα βαρετό χίλιες φορές. Παραπέμπω και στο άλλο θρέντ που λέει άν οι μουσικοί μπορούν να είναι και απλοί θεατές :wink:

 

Για όσους θέλουν να τα ακούσουν:

http://www.theschooligans.gr/news_article.php?id=27

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω εγώ πάντως μια φορά δεν μπορώ να κρατίσω ρυθμό με αυτο το κομμάτι... δηλαδη εντάξει δεν λέω μόνο για τιν συγκεκριμένη περίπτωση αλλα αμα είναι έτσι τα καλά συγκροτήματα...

learn to swim...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν καλησπέρα εχω λάβει μέρος και έχω παιξεί στο schoolwave 2006 αν κα παρατριχα λόγω προβλήματος...το schoolwave για μένα είναι ένα τρελό management χωρίς τέλος οι τύποι ζητάνε τα αντερά τους αλλά δίνουν πολύ καλες ευκαιρίες στα group για να φανούν καλά και μη... η αποψή μου είναι πρεσεξτε τι σας προσφέρουν κα εκμεταλευτιται το σωστά μην ενθουσιαζεστε γιατι πισω απο τα φώτα και ολα τα ωραία παιζουν αφάνταστα πραγματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου