Προς το περιεχόμενο

Schoolwave 2007 -- αποψεις γενικά....


NemOOO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε rover υπήρχαν πολύ καλά συγκροτήματα... Δες rosebleed για παράδειγμα..

Μονο το πιπινακι στα πληκτρα αξιζε..Τα παλλικαρια ψαχνουν να βρουν

αν αντιγραφουν πιο πολυ τους anathema ή τους him?Ντου και ξυλο :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο καθενας κανει την προσπαθεια του ρε pastelius.

αν αυτοι χρειαζονται ντου και ξυλο κατι αλλα ποζερια που παιξανε, τι χρειαζονται? φωτια και τσεκουρι? :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να πώ ότι μου άρεσαν οι Rosebleed. Κακής αισθητικής ποζεριά και πολύ "δήθεν" το όλο σύνολο. Και το τραγουδάκι τους ήταν αρκετά μέτριο από τις δύο φορές που είδα το βιντεάκι...

 

Η καλύτερη (ή μάλλον η πιο ενδιαφέρουσα) μπάντα που έχω ακούσει σε Schoolwave ήταν οι Ska Bangies που πήραν μέρος πέρυσι.

 

Υ.Γ. Μητσάκο, έχεις δίκιο. Καλή περίπτωση η πληκτρού! :lol:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τα σχόλια του αγαπητού παστέλιους για το ξανθό πιπίνι, το οποίο εκ πρώτης όψεως φαίνεται πολύ σωστό.

 

Τα συγχαρητήρια μου στον κάμεραμαν, ο οποίος με την έμφαση του σε ορισμένα χαρακτηριστικά της εν λόγω κορασίδος (03' 56") με βοήθησε τα μάλα έτσι ώστε να έχω μια περισσότερο εμπεριστατωμένη άποψη περί τούτου.

 

l_744dcc7378176f33bab1da44f04e0f25.jpg

l_706d4a1ed3b868e55c962b1033f74cda.jpg

Μου άρεσε επίσης ο ήχος του μπασίστα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο καθενας κανει την προσπαθεια του ρε pastelius.

αν αυτοι χρειαζονται ντου και ξυλο κατι αλλα ποζερια που παιξανε' date=' τι χρειαζονται? φωτια και τσεκουρι? :twisted:[/quote']

 

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ΑΡΓΚ! ΚΜΠΑΟΥΜ! ΝΤΙΣ!

 

Tα πιο πολλα παληκαρακια απο εκει ολο και καποιον αντιγραφουν.Συγκεκριμενα οι rosebleed ψαχνουν να βρουν αν αντιγραφουν anathema,nightwish ή him.Αυτο που με εκνευριζει περισσοτερο ειναι οτι απο τετοια ηλικια την εχουν πιστεψει και νομιζουν οτι ειναι rock stars!!..Αυτα νομιζουν οτι κανουν επιδειξη μοδας και πιο 'αλητικου' ενδυματος.Ειδα ολες τις μπαντες και η μονη που μου αρεσε ηταν οι Ska Bangies,αλλα παλι δυστυχως τα παιδια εχουν σαφεις επιρροες απο Mano Negra(σαφεις αντιγραφες)!!

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ντου και ξυλο,καλα το ειπα... :lol: :lol: :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη (ή μάλλον η πιο ενδιαφέρουσα) μπάντα που έχω ακούσει σε Schoolwave ήταν οι Ska Bangies που πήραν μέρος πέρυσι.

Συμφωνώ απολύτως!

Είδα το dvd μαζί με παρέα και ήταν η μόνη μπάντα που όλοι το βουλώσανε (και μερικοί πρασινίσανε εκ της ζήλειας τους).

Θα ήθελα βέβαια να ακούσω και κάτι δικό τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακολουθω εδω και μερες το εν λογω θεμα, κ προσπαθω να ακουσω κ να δω οσα περισσοτερα τραγουδια απο τις συμμετοχες.

το ενοχλητικο στην ολη κατασταση ειναι ο ακρατος μιμητισμος που επικρατησε στις εμφανισεις των περισσοτερων συγκροτηματων. νομιζα οτι εβλεπα καθε φορα κ γω δεν ξερω ποιους.

δεν θελω να ειμαι αυστηρος με παιδια που πηγαινουν ακομα σχολειο. κ που εχουν το θαρρος να ανεβουν πανω στη σκηνη, αρκει για να τα παραδεχτω, αλλα θεωρω οτι απ οσα ακουσα, μονο οι carbonated lemonade Παρουσιασαν ενα "ετοιμο" και "ωριμο" κομματι. απιστευτη φρεσκαδα, και ευφανταστη POP που θα ζηλευαν πολλες μπαντες (θα μπορουσε ανετα να ειναι επιτυχια των Pleasure):!:

μου αρεσαν επισης οι english handmande must και οι illusion(Οσο ακουω το κομματι τους μου αρεσει κ περισσοτερο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 Οι Carbonated Lemonade ΠΟΛΥ καλή φάση!! Πολύ έξυπνο τραγούδι, πολύ καλά δομημένο, καλή ενορχήστρωση, ωραία φωνητικά και αρμονίες. Με εντυπωσίασαν για να είμαι ειλικρινής, και είναι και οι μόνοι που μου έκαναν καλή εντύπωση.

 

Καλά σας άρεσαν οι Ska Bangies? Αντιγραφή μέχρι τέλους. Καλά, βέβαια μη λέμε και πάρα πολλά, 18 χρονών παιδιά είναι, ας μην περιμένουμε και την τρελή ωριμότητα (μουσικά), αλλά αν κρίνουμε απλά το αποτέλεσμα για μένα ήταν μετριότατοι. Τέλος πάντων.... :) Practice makes perfect ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ska bangies και oi Lemonated Carbonated όντως αξιζαν απλά όπως όλοι θα είδατε τα περισσότερα συγκροτηματα παρουσιάζουν αυτό που έλεγα....Προσπαθουν να μιμηθούν άλλα συγκροτηματ και καλλιτεχνες χανοντας έτσι την δική τους "προσωπικότητα" στα τραγούδια...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου