Προς το περιεχόμενο

Schoolwave 2007 -- αποψεις γενικά....


NemOOO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι γίνεται...?Καλημερα...

 

Βγήκαν τα αποτελέσματα του Schoolwave για τον πρώτο γύρω και πλέον είμαι σίγουρος για την άποψη μου περι αυτού του fest.....Κριμα γιατι είχε πολλές προοπτικές για νέους μουσικούς....(μαθητές)...αλλά έτσι είναι αν μπαίνουν συμφέροντα και βλακείες μπροστά απο την προσπάθεια των παιδιών....

 

κριμα...

 

Τεσπα...για πείτε και εσείς τι πιστεύετε για το schoolwave....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...είχε πολλές προοπτικές για νέους μουσικούς....(μαθητές)...αλλά έτσι είναι αν μπαίνουν συμφέροντα και βλακείες...

 

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες επ' αυτού...

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλει και πολύ φιλοσοφία....Πιάσαν 10 θέσεις στις ακροάσεις ατομα που είχαν περάσει περσυ και προπερσυ αντι να δώσουν την ευκαιρια σε άλλους που αξιζαν....με πραγματική αγαπη για την μουσική....

 

Επίσης αντι να αφήσουν τα παιδια (εμάς) να προβάλουμε αυτό που γουστάρουμε επιλέγουν συγκροτηματα με χαρκατηριστικές μοδάτες και "coool" ψεύτικες εμφανίσεις δημιουργώντας ενα όνομα...κάνοντας live και συναυλίες εκτός του schoolwave με συγκεκριμενα ατομα...βαζουν τραγούδια στο ραδιόφωνο...με συγκεκριμένα συγκροτηματα...Αυτα δεν αρκούν?

 

Επίσης βλέπω συγκροτηματα που έχουμε παίξει μαζί live και ήταν ΧΑΛΙΑ αρυθμοι άτονοι χωρίς πραγματική αγάπη για την μουσική....Απλά με "αυλή" και με κοινο που γουστάρει να τους βλέπει να παιζουν στην σκηνή και να συμπεριφέρονται σαν φτασμένοι rock star....

 

Και εντωμεταξεί αντί να προωθήσουν άτομα που έχουν κάνει πραγματικές σπιτικές ηχογραφησεις για το demo τους...που έχουν ασχοληθει με αυτό που κανουν....με πολυ κοπο.....παίρνουν ηχογραφήσεις των 200 ευρώ το τραγούδι απο τα "μεγάλα" στούντιο παραγωγών της αθήνας....

 

 

Μπορεί να φαίνονται μελοδραματικά όλα αυτά που λέω αλλά δεν ξέρεται πώς νιώθω όταν βλέπω τα ονοματα που έχουν επιλεχθεί και ξέρω ότι δεν έχουν πάρει στις ακροάσεις τα 2 απο τα 4 συγκροτηματα που δουλευουμε μαζί....που είναι απλά κορυφαία...

 

Κριμα....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι απο'δω απέχουμε ηλικιακά απ'το schoolwave.Αν δε μας δώσεις ένα δείγμα να ακούσουμε δε νομίζω οτι μπορούμε να "θάψουμε" παρέα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εξετάζω αν ισχύουν ή όχι αυτά που γράφεις. Έστω ότι ισχύουν.

 

Πολλά μπορούν να γραφτούν και να συζητηθούν, επιλέγω να σου πω αυτό:

Δε θα υπάρχει ποτέ (στην Ελλάδα τουλάχιστον) απόλυτη αξιοκρατία σε

οποιοδήποτε θέμα. Αυτά που περιγράφεις θα σε κυνηγάνε σε όλη σου τη ζωή. Παρ' το απόφαση για να μη σχιζοφρενιάσεις.

 

Το ζητούμενο είναι τι κάνει ο καθένας όταν βλέπει μια -ας την πούμε- "αδικία". Είθισται, ενώ μπορεί να μην την αφήσει να περάσει, να κάνει την πάπια.

Πουλ πουλ.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δειγματα δεν μπορώ να δείξω...γιατι αυτά που έχω ακούσει είναι απο live και απο 2 φίλους μου και τα συγκροτηματα τους....και απο ένα ακόμα demo...

 

Μπορώ να τα ανεβάσω αν θέλετε....

 

Τώρα για το θάψιμο...τι να σου πώ...τον πονο μου λέω...και ούτε προσπαθώ να θάψω...

 

Σίγουρα υπήρξαν άτομα που τα άξιζαν...απλά σας λέω 2 συγκεκριμένες περιπτώσεις για να μου πείτε εντυπώσεις....

 

Τώρα σχετικά με την αξιοκρατεία....Δηλαδή πρέπει και η νέα γενια να γίνουμε αδικοι-λαμόγια για να επιζήσουμε...??

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα σχετικά με την αξιοκρατεία....Δηλαδή πρέπει και η νέα γενια να γίνουμε αδικοι-λαμόγια για να επιζήσουμε...??

 

Θα γίνετε, είτε θέλετε είτε όχι.

Η μηχανή του κιμά είναι αυτοσυντηρούμενη, αυτοδιαχειριζόμενη και παντοτινή.

 

Αν πιστεύεις ότι η νέα (η όποια "νέα") γενιά είναι -σε μαζικό επίπεδο- διαφορετική από όσες προηγήθηκαν, είσαι γελασμένος.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα για το θάψιμο...τι να σου πώ...τον πονο μου λέω...και ούτε προσπαθώ να θάψω...

 

Αν και πασιφανές,αστειευόμουν NemOOO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα σχετικά με την αξιοκρατία....Δηλαδή πρέπει και η νέα γενια να γίνουμε αδικοι-λαμόγια για να επιζήσουμε...??

 

Οχι,απλα πρεπει να ντυθεις οπως θελουν,να παιξεις οτι μουσικη θελουν,να

την πιστευεις χωρις λογο,να προβαλλεις το Lifestyle που πρεπει...

Α!Και εννοειται πως απ την αρχη εχεις δεδομενη την επιτυχια :lol: !

Το schools loud αληθεια,φιλε nemo,που αποσκοπει?..<Μηπως στο να

προωθησουν ετοιμα 'ταλεντα' μαθητες αυτοι που το διοργανωνουν?Σωστα

τα λεει ο φιλος lost_highway.Δυστυχως εχει δικιο..Μην τρελλαινεσαι παντως,αυτοι που αγαπανε πραγματικα τη μουσικη ειναι αυτοι που γραφονται στην ιστορια της :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου