Προς το περιεχόμενο

Greece's Eurovision 2024 - Μια νέα εποχή για το ελληνικό τραγούδι - Μετα-Τραπ εποχή


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, npap είπε

έχω συναναστραφεί κατά καιρούς με άτομα του κύκλου-(ματος)...😇

Πώς γίνεσαι μέλος?Πρέπει να γραφτείς κάπου?Οχι για εμένα,για ένα φίλο μου.

Απο ότι έχω καταλάβει,καλό παιδί να είσαι και τα άλλα θα τα βρούμε στην πορεία?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
35 λεπτά πριν, MGs είπε

Εχει και άλλες Ελληνικές παραγωγές που κουνάνε κόσμο,απλά σας διαβάζω αποσβολωμένος οτι δέν υπάρχουν.

Ενα μικρό παράδειγμα,από τα πολλά που θα μπορούσα να δώσω,αλλά θα καταντούσε βαρετό.

Ασε που μιά φόρμα όπως την παρακάτω θα είχε καλύτερη τύχη και θα έβγαζε και την εικόνα που θέλουμε.

Το σκάουτινγκ εκεί στην ΕΡΤ δέν το λές και επιπέδου μπαρτσελόνας,σε καμία περίπτωση😚.

Αυτό γράψαμε,αυτό θα στείλουμε και καλή τύχη❤️.

 

και μια που βλέπω ότι υπάρχει όρεξη να το ξεχειλώσουμε, αν η συμμετοχή είχε έστω κάποια στοιχεία από τα δύο παραδείγματα  που εύστοχα παρέθεσε ο "άσπονδος" φίλος μου,  παρότι δεν έχω σχέση με το είδος δεν θα είχα ΚΑΝΕΝΑΝ λόγο να το παίξω ξινός και γκρινιάρης...

 

αλλά άμα μου τα συγκρίνετε (στο μέρος που υπάρχει μια στοιχειώδης αντικειμενικότητα καλλιτεχνική και αισθητική) εσείς που το ξέρετε καλύτερα, δεν βλέπω λόγο να συνεχίσω να ασχολούμαι με το θέμα... είμαστε τελείως αλλού και το σέβομαι (το δυνατόν)...

  • Like 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
2 λεπτά πριν, MGs είπε

Πώς γίνεσαι μέλος?Πρέπει να γραφτείς κάπου?Οχι για εμένα,για ένα φίλο μου.

Απο ότι έχω καταλάβει,καλό παιδί να είσαι και τα άλλα θα τα βρούμε στην πορεία?!

 

αλήθεια τώρα θες σοβαρή απάντηση ή τρολάρεις;

  • Χαχα 2

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως - γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε - ενοχλήθηκα λίγο από τον υπαινιγμό ότι είμαι μέρος κάποιων λόγιων με τους οποίους γελάνε κάποιοι διότι εμείς (οι λόγιοι ντε) αυτοκλήτως υπερασπιζόμαστε επιλογές που έχουν γινει στο πόδι από ερασιτέχνες που μπορούμε να τους αντικαταστήσουμε άνετα με τον Λάκη από την Κοζάνη να διευθύνει και εμένα να κάνω την Αρκούδα στην Άνω Κυψέλη.

 

Τίποτε από όλα αυτά δεν είναι αλήθεια, και αν ήταν και κάποιος είχε όντως πρόσβαση σε αυτή τη κατάσταση θα είχε στρογγυλοκαθήσει και ο ίδιος στη μέση της. Δεν γνωρίζω κανέναν τόσο αλτρουϊστή στην Ελλάδα που να άφησε φράγκα στην άκρη ενώ μπορούσε να τα πάρει.

 

"Λόγιοι" ψιλο-βλαμμένοι από τη μία, και απ' την άλλη τι; Λαϊκά παιδιά που παίζουν το EDM στα δάκτυλα υποθέτω, άσε που τον πατάνε κάτω τον Ευαγγελινό στη χορογραφία. Εντάξει, ΟΚ, μάλλον καλύτερα να κλειδωθεί.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, trolley είπε

Εγώ πάντως - γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε - ενοχλήθηκα λίγο από τον υπαινιγμό ότι είμαι μέρος κάποιων λόγιων με τους οποίους γελάνε κάποιοι διότι εμείς (οι λόγιοι ντε) αυτοκλήτως υπερασπιζόμαστε επιλογές που έχουν γινει στο πόδι από ερασιτέχνες που μπορούμε να τους αντικαταστήσουμε άνετα με τον Λάκη από την Κοζάνη να διευθύνει και εμένα να κάνω την Αρκούδα στην Άνω Κυψέλη.

 

Τίποτε από όλα αυτά δεν είναι αλήθεια, και αν ήταν και κάποιος είχε όντως πρόσβαση σε αυτή τη κατάσταση θα είχε στρογγυλοκαθήσει και ο ίδιος στη μέση της. Δεν γνωρίζω κανέναν τόσο αλτρουϊστή στην Ελλάδα που να άφησε φράγκα στην άκρη ενώ μπορούσε να τα πάρει.

 

"Λόγιοι" ψιλο-βλαμμένοι από τη μία, και απ' την άλλη τι; Λαϊκά παιδιά που παίζουν το EDM στα δάκτυλα υποθέτω, άσε που τον πατάνε κάτω τον Ευαγγελινό στη χορογραφία. Εντάξει, ΟΚ, μάλλον καλύτερα να κλειδωθεί.

 

Την αρκούδα στη Α. Κυψέλη δεν νομίζω να τη καταφέρνεις παρά τα κιλά που έχεις πάρει τα τελευταία χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως αν θέλετε να κάνετε ένα break από την Ευροβιζιόν, σε διπλανό νήμα (τι μουσική...), ο Καταρράκτης κάνει φοβερό πρόγραμμα με μουσικάρες- Tribal Tech 😄😎

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου