Προς το περιεχόμενο

Drag n drop στο nuendo help!!


lotreamon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια προσφατα αποκτησα το ez drummer αλλα ενω συρω τα μιντι γκρουβς πανω σε καναλι midi που εχω ανοιξει sto nuendo δεν τα παιρνει.(να πω πως εχω μαρκαρει την περιοχη για import)το προγραμμα το ιδιο εχει ξεκαθαρο περιβαλλον,σιγουρα δεν εχει να κανει με αυτο.μηπως χρειαζεται να ρυθμισω κατι επανω στο nuendo?moy exei spasei na exv ena toso ευχρηστο και με τοσο καλα δειγματα drum machine και να μην μπορω να το χρησιμοποιησω!συναδελφοι κομπιουτερομουσικοι τα φωτα σας παρακαλω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το δοκίμασα. Εμένα μου δουλεύει μια χαρά.

Δεν είναι θέμα του Nuendo. Γιατί δεν κάνεις μια απεγκατάσταση και να προσπαθήσεις να το εγκατστήσεις πάλι; Για να τα σύρεις δεν είναι απαραίτητο πάντως να δημιουργήσεις καινούριο κανάλι midi. Δημιουργεί μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηστηχως δεν βρηκα λυση.κατι μου λεει οτι για να παρει τα μιντι το νουεντο θελει καποια προυποθεση ως προς τον συγχρονισμο(?)η κατι αλλο.δεν μπορω να τα αλλαξω ολλα γιατι μετα θα ψαχνομαι και για αλλα.ας μην θεωρησει καποιος αυτονοητο οτι εχω μια πιθανη καταλληλη ρυθμιση για την συγκεκριμενη δουλεια,γιατι μπορει να μην ισχυει.δεν ξερω πολλα απο μιντι γιατι παντα εγραφα τα παντα ζωντανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το δοκίμασα. Εμένα μου δουλεύει μια χαρά.

Δεν είναι θέμα του Nuendo. Γιατί δεν κάνεις μια απεγκατάσταση και να προσπαθήσεις να το εγκατστήσεις πάλι; Για να τα σύρεις δεν είναι απαραίτητο πάντως να δημιουργήσεις καινούριο κανάλι midi. Δημιουργεί μόνο του.

θα βοηθουσε αν ελεγα πως με το που περναω με το drag στην επιφανεια του νουεντο μου βγαζει το σηματακι stop?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μεταφέρεις ό' date='τι ακριβώς σου βγάζει το nuendo?[/quote']δεν εχω νετ στο σπιτι ειμαι σε νετ καφε.αλλα αν θελεις πες μου σχετικα με το σεταρισμα αν αυτο βοηθεισει.σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ιδιαίτερα. Τι version Nuendo χρησιμοποιείς;

Αν είναι σπασμένο, είναι πολύ πιθανό να σου δημιουργεί πρόβλημα. Καλύτερο πάντως θα ήταν να μεταφέρεις ακριβώς το μήνυμα που σου βγάζει.

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ιδιαίτερα. Τι version Nuendo χρησιμοποιείς;

Αν είναι σπασμένο' date=' είναι πολύ πιθανό να σου δημιουργεί πρόβλημα. Καλύτερο πάντως θα ήταν να μεταφέρεις ακριβώς το μήνυμα που σου βγάζει.

Γιάννης[/quote']το νουεντο 2.01 ναι ειναι καραιβικης!δεν μουβγαζει μνμ απλως το απαγορευτικο οταν δεν μπορεις να κανεις ντροπ σε μια επιφανεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... Που πας να το κάνεις drop? πάνω στο κανάλι; αν ναι, τότε δικαιολογημένα στο βγάζει. Drop το κάνεις στο μέρος με τα parts. Δηλαδή εκεί που είναι γραμμένα τα midi και τα audio σου. Απλά το λέω γιατί μπορεί να το μπερδεύεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... Που πας να το κάνεις drop? πάνω στο κανάλι; αν ναι' date=' τότε δικαιολογημένα στο βγάζει. Drop το κάνεις στο μέρος με τα parts. Δηλαδή εκεί που είναι γραμμένα τα midi και τα audio σου. Απλά το λέω γιατί μπορεί να το μπερδεύεις....[/quote']εννοω στο ασπρο πλαισιο επανω διπλα απ το κουτακι για το ρεκορντερ το μιουτ κλπ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου