Προς το περιεχόμενο

Εταιρια και youtube κατεβαζουν βιντεο


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

Θα μου πεις "ναι αλλά τις εταιρίες, τα συγκροτήματα τις έχουν προσλάβει να διαχειρίζονται τα πνευματικά τους δικαιώματα".

Τα πνευματικα δικαιωματα ομος ανηκουν στους queen η στη δισκογραφικη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, JudgeDredd είπε

Τα πνευματικα δικαιωματα ομος ανηκουν στους queen η στη δισκογραφικη? 

Δε μιλάμε για δισκογραφική εδώ αλλά για εταιρία διαχείρισης πνευματικών δικαιωμάτων. Οι δισκογραφικές (όσες υπάρχουν ακόμα) δεν ασχολούνται με social media και ποιος ανεβάζει τι βίντεο. Για τους queen συγκεκριμένα δεν ξέρω τι παίζει αλλά γενικά τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στους καλλιτέχνες ακόμα κι αν έχουν προχωρήσει σε μαζικό πούλημα τουτέστιν έχουν δώσει δικαιώματα εμπορικής εκμετάλλευσης.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

Δε μιλάμε για δισκογραφική εδώ αλλά για εταιρία διαχείρισης πνευματικών δικαιωμάτων. Οι δισκογραφικές (όσες υπάρχουν ακόμα) δεν ασχολούνται με social media και ποιος ανεβάζει τι βίντεο. Για τους queen συγκεκριμένα δεν ξέρω τι παίζει αλλά γενικά τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στους καλλιτέχνες ακόμα κι αν έχουν προχωρήσει σε μαζικό πούλημα τουτέστιν έχουν δώσει δικαιώματα εμπορικής εκμετάλλευσης.

Στο λινκ στο αρχικο μου ποστ θα δεις οτι ο Mεη δειχνει με το δαχτυλο τη Universal η οποια ειναι δισκογραφικηh

@Μανώλης Χναράκης σε ευχαριστω πολυ

Επεξεργασμένο από JudgeDredd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

Για τους queen συγκεκριμένα δεν ξέρω τι παίζει

Το πρώτο εξάμηνο του έτους υπήρξαν διάφορες αναφορές ότι θα πουλούσαν τον κατάλογο τους έναντι 1,1 δισ. δολαρίων. Έκτοτε δεν ακούστηκε κάτι. Εάν και... εφόσον, θα είναι το μεγαλύτερο deal σε αυτόν τον τομέα της μουσικής βιομηχανίας. 

  • Like 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου