Προς το περιεχόμενο

Jean Michel Jarre - Mixed Reality Concert


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το live του Jarre που έδωσε προχτές στο ανάκτορο των Βερσαλλιών για την επέτειο των 400 χρόνων του ανακτόρου.

Δείτε το σύντομα ή κατεβάστε το γιατί θα μείνει στο youtube μέχρι μεθαύριο.

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K
  • Like 4
  • Ευχαριστώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Waterfall-K changed the title to Jean Michel Jarre - Mixed Reality Concert

Το έσωσε(ς), καθώς μετά την καφρίλα του χρυσού Wavestate ήμουν έτοιμος να τον προτείνω για την πανήγυρη του Αη-Ληά το καλοκαίρι. Άρτιος λοιπόν, ως συνήθως, αν και αυτά τα mixed reality τα "ακούω" βερεσέ. Δεν κατανοώ γιατί χρειάζεται όλη αυτή η φασαρία προκειμένου να διαμορφωθεί μία ομαδική παραίσθηση. Δεν τους φτάνει να είναι ολοι μαζί στο ίδιο δωμάτιο και να την βρίσκουν;

Επεξεργασμένο από trolley
  • Μπερδεύτηκα 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, trolley είπε

Άρτιος λοιπόν, ως συνήθως, αν και αυτά τα mixed reality τα "ακούω" βερεσέ.

Είναι μεγάλη ιστορία ο Jarre, τι να λέμε? Τώρα τι ακριβώς κάνει μ'αυτά τα mixed reality projects, και πως ακριβώς τα παίζει και με τι, δεν έχω πολυκαταλάβει. Δεν έχω ασχοληθεί και ιδιαίτερα βέβαια. Το χρυσούν Wavestate εκεί είναι, αν δεν μου έλεγαν το χρώμα του θα το πέρναγα για την απλή platinum edition, που btw για μένα δεν βλέπεται. Προτιμώ χίλιες φορές την gold edition με τα μαύρα πλήκτρα (με κανονικά πλήκτρα φαίνεται "πανηγυρέ", με μαύρα όχι)

Εξαιρετικό το ποτ-πουρί από γνωστά διασκευασμένα hits του, ένα κι ένα όλα, και ο ήχος τα σπάει.

 

11 λεπτά πριν, dimsonic είπε

τι εισητήριο πλήρωσαν?

Δεν νομίζω να υπάρχει live του Jarre που να είχε ποτέ εισιτήριο.

 

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K
  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Είναι μεγάλη ιστορία ο Jarre, τι να λέμε? Τώρα τι ακριβώς κάνει μ'αυτά τα mixed reality projects, και πως ακριβώς τα παίζει και με τι, δεν έχω πολυκαταλάβει. Δεν έχω ασχοληθεί και ιδιαίτερα βέβαια. Το χρυσούν Wavestate εκεί είναι, αν δεν μου έλεγαν το χρώμα του θα το πέρναγα για την απλή platinum edition, που btw για μένα δεν βλέπεται. Προτιμώ χίλιες φορές την gold edition με τα μαύρα πλήκτρα (με κανονικά πλήκτρα φαίνεται "πανηγυρέ", με μαύρα όχι)

Εξαιρετικό το ποτ-πουρί από γνωστά διασκευασμένα hits του, ένα κι ένα όλα, και ο ήχος τα σπάει.

 

Δεν νομίζω να υπάρχει live του Jarre που να είχε ποτέ εισιτήριο.

 

 

 

δεν ξέρω για τί συζητάτε.

Μια χαρά είναι αυτά που βλέπω και ακούω.

Και μαγκιά του και μαγκιά των γάλλων αν τον απολαμβάνουν τζαμπέ.

Το αξίζει και τους αξίζει

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jet72 είπε

Στο Ηρώδειο τον πλερώ κανονικοτατα....

Ναι ε? Δεν το ήξερα. Γενικά πάντως τα περισσότερα lives του είναι ανοιχτού τύπου και πληρωμένα από διάφορους χορηγούς. Το παραπάνω live λογικά ήταν free, μια και γίνεται για την συγκεκριμένη επέτειο οπότε το Γαλλικό κράτος θα το πλήρωσε.

3 λεπτά πριν, dimsonic είπε

δεν ξέρω για τί συζητάτε.

https://shorturl.at/gsvHV

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

 

μαγκιά του και πάλι. Αξιος είναι.

Δηλαδή μόνο ο Μάγκας κι αυτός στην απέξω?

 

θενκς για τα λινκς πάντως

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

μαγκιά του και πάλι.

Εγώ είπα ότι μ'αρέσει, λόγω και του μαύρου πληκτρολογίου του που κάνει ωραία αντίθεση. Το χρώμα πήγαινε ασορτί με την πολυτέλεια και το στυλ του ανακτόρου φαντάζομαι, γι αυτό και το παράγγειλε έτσι. Ο Jarre έχει μακρά ιστορία σε custom όργανα έτσι κι αλλιώς.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Εγώ είπα ότι μ'αρέσει, λόγω και του μαύρου πληκτρολογίου του που κάνει ωραία αντίθεση. Το χρώμα πήγαινε ασορτί με την πολυτέλεια και το στυλ του ανακτόρου φαντάζομαι, γι αυτό και το παράγγειλε έτσι. Ο Jarre έχει μακρά ιστορία σε custom όργανα έτσι κι αλλιώς.

μπορεί και να μην πλήρωσε κι όλας

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου