Προς το περιεχόμενο

Ποιο πετάλι θα θέλατε να προσθέσετε;


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Εγω προσωπικά έχω φτιάξει room within a room και τον μόνο που  ενοχλώ είναι ο εαΦτος μου 🤣 ειδικά όταν παίζω ταυτόχρονα ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ενισχυτές μου 😅

Ή οταν πάω εγώ.

  • Χαχα 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Delay θα ηθελα να προσθεσω. Καποιο. Διοτι εκατσα να στησω τη μινι-πεταλιερα που 'λεγα και το παλιο πιστο Line 6 Echo Park αποδημησε εις κυριον καποια στιγμη τα τελευταια 4-5 χρονια που μαζευε σκονη κατω απο τον καναπε. Ωραιο μαραφετακι το συγκεκριμενο, DL4 τσεπης, ζωη σε λόγου μας.


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά είχα τον παρακάτω κομπρεσορα, στις ρυθμίσεις του είναι κριμένοι μερικοί πολύ καλοί ήχοι ανάμεσα όμως σε άπειρους κακούς ήχους. Συχνά δεν μπορούσα να αναπαράγω έναν ήχο που βρήκα την προηγούμενη μέρα επειδή τα ποτενσιόμετρα του είναι τόσο ευαίσθητα και λίγο να κουνηθεί κάτι πάει ο ήχος... Το πούλησα και πραγματικά έφτιαξε ο ήχος μου, μακριά

 

akai-hexacomp-4023.png.8241da4266cb51652f24132c6edd01ac.png

Επεξεργασμένο από Άγιος
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ez είπε

Τελευταία ο εγωισμός μου πήρε ένα μάθημα, σε μια ανταλλαγή μου προτάθηκε ένα παλιό Twin Tube Seymour Duncan και καθότι κάποιες φορές πέφτω στην παγίδα του σνομπισμού, λέω οκ, ας το πάρω να χαζολογήσω λίγο και θα το αλλάξω με κάτι άλλο. Με έκπληξη διαπίστωσα πως μου άρεσε και αποφάσισα να του δώσω ευκαιρία στο πάλκο. Τις προάλλες στο Κύτταρο (απο κει το απόσπασμα που παραθέτω) ήταν το πρώτο του γερό λάιβ, το έβγαλα όλο με αυτό always on και μη πατώντας κανένα άλλο. Εντυπωσιακό και ταιριάζει ακριβώς στον τρόπο που παίζω, η αίσθηση είναι σαν ενισχυτής cranked up που "ακούει" τέλεια τις δυναμικές και μεταβολές απο τα ποτς της κιθάρας. Γηράσκω αεί διδασκόμενος. 🙂

Hλία είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος που σου άρεσε, το χα άγχος............εντός ημερών θα μπει και ο lollar blackface bridge :::))))

 

Όσο για πετάλια απο που να ξεκινησει κανείς..............δεν μπορω να πω γτ ειναι πολλα.............εχω αλλάξει πολλα και εχω πολλα , δοκιμαζω διώχνω αρκετά κρατάω. Μου αρέσουν ότι είναι κουρδισμενο καλα απο την αρχη με λιγα κουμπακια οσο κι αν ενθπουσιαζομαι ακομα με τα πολλά. Αλλά τελικά κρατώ αυτά που χωρίς πολλά μου κάθονται καλά...

 

Και για να πω και κατι τωρα τελευταία θα ηθελα πολυ το booster και m-eq απο origin effects αναμεσα σε άλλα

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου